Kuga je najpredávanejším PHEV v Európe
Ford Kuga Plug-in Hybrid bol v roku 2023 najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom (PHEV) v Európe.
NOVÝ FORD TRANSIT CONNECT S POHONOM PHEV
Ford Pro završuje elektrifikáciu svojej vysoko produktívnej rodiny vozidiel Transit v Európe s úplne novou kompaktnou dodávkou Transit Connect, v ktorej sa predstavuje plug-in hybridný pohon (PHEV)
NOVÝ FORD MUSTANG: ZNOVUZRODENIE AMERICKEJ IKONY VO SVETE KONEKTIVITY
Nový Mustang stelesňuje znovuzrodenie americkej ikony, spájajúce dizajn s charakteristickým štýlom, ktorý už 60 rokov zachytáva predstavy vodičov z celého sveta.
Nový Ford PUMA
Spoločnosť Ford dnes predstavila nový Ford Puma - kompaktný crossover pre päť osôb, ktorý disponuje úplne novým interiérom, špičkovou konektivitou a pokročilými jazdnými technológiami.
Nový Ford Kuga
Odvážny nový Ford Kuga ponúka prekvapivý výkon hybridných pohonných jednotiek, pohodlie bezproblémovej konektivity a celý rad asistenčných systémov najnovšej generácie.
Spoločnosť Ford Pro zdvojnásobuje vedúce postavenie na európskom trhu ocenením Medzinárodná dodávka a pick-up roka
Spoločnosť Ford Pro získala dvojité ocenenie, a to cenu International Van of the Year (IVOTY) a International Pick-up Award (IPUA) za svoju novú dodávku Transit Custom a nový pick-up Ranger.
Ford Transit Courier: platinové ocenenie Euro NCAP za bezpečnosť v kategórii dodávok
Nový Ford Transit Courier dosiahol od organizácie Euro NCAP historicky najvyššie skóre v bezpečnostných testoch dodávok – fenomenálnych 93 percent.
Ford rozširuje globálnu rodinu pickupov o historicky prvý Ranger Plug-in Hybrid
Začiatkom roka 2025 predstaví Ford technológiu plug-in hybridného pohonu v segmente pickupov strednej veľkosti so svojím historicky prvým plug-in hybridným elektrickým variantom modelu Ranger.
Ford Mustang Mach-E Rally: Prvý Mustang vyrobený pre jazdu na asfalte a zábavu v teréne
Mustang Mach-E Rally rozšíril rad modelov Mustang Mach-E a posunul elektrické vozidlá iným smerom – ako vôbec prvý elektromobil od spoločnosti Ford inšpirovaný pretekmi rely prenáša značku Mustang aj na poľné cesty.
2023-09-06
Ford predstavuje novú generáciu obytnej dodávky Nugget
Úplne nový Ford Nugget prináša nové pokročilé funkcie vozidla v spojení s exkluzívnym obytným interiérom, a tak poskytuje príjemnejšie – a elektrifikované – dovolenky.
Zástupca značky Ford na Slovensku sa pripojil k Slovenskej asociácii pre elektromobilitu
Zástupca automobilky Ford na Slovensku - Summit Motors Slovakia sa stal členom Slovenskej asociácie pre elektromobilitu, ktorá zastrešuje široké spektrum súkromného sektora v odvetví elektromobility na Slovensku.
Ford otvára centrum novej generácie elektrických vozidiel a prvý uhlíkovo neutrálny závod
Spoločnosť Ford dnes otvorila centrum elektrických vozidiel, špičkový technologický výrobný závod v Nemeckom Kolíne nad Rýnom, kde sa bude vyrábať nová generácia elektrických osobných vozidiel Ford pre európskych zákazníkov.
Ford predstavil plne elektrické E-Tourneo Courier, ktoré poskytuje maximálny priestor, praktickosť a štýl
Nový elektrický Ford E-Tourneo Courier je kompaktné, päťmiestne multifunkčné vozidlo s výrazným vzhľadom inšpirovaným SUV.
Elektrické dodávky Ford E-Transit doplnia vozový park Slovak Parcel Service
Zástupca značky Ford na Slovensku – Summit Motors Slovakia a najväčšia kuriérska spoločnosť na Slovensku- Slovak Parcel Service zahájili významnú spoluprácu.
FORD MUSTANG JE UŽ 10 ROKOV NAJPREDÁVANEJŠÍM ŠPORTOVÝM AUTOM NA SVETE
Ford Mustang® oslavuje 59. narodeniny a už 10 rokov je najpredávanejším športovým vozidlom na svete.
Divízia Ford Pro predstavila čisto elektrickú kompaktnú dodávku E-Transit Courier
Divízia Ford Pro predstavila nový model E-Transit Courier, čisto elektrické úžitkové vozidlo určené pre všetkých zákazníkov kompaktných dodávok.
Najpredávanejší pickup Ranger prichádza s úplne novými variantmi Wildtrak X a Tremor
Ford Pro uvádza úplne nové varianty Ranger Wildtrak X a Ranger Tremor, čím vytvára historicky najširšiu ponuku v tomto modelovom rade.
Nový plne elektrický Ford Explorer navrhnutý a vyrobený v Európe
Spoločnosť Ford predstavila nový plne elektrický Explorer, ktorý spája nemeckú techniku s výrazným americkým štýlom.
Slovenská premiéra dlho očakávaného Fordu Ranger Raptor
Slovenský zástupca značky Ford na Slovensku – Summit Motors Slovakia – oficiálne predstavil nový Ford Ranger Raptor.
Batérie LFP rozšíria paletu hnacieho ústrojenstva pre modely Mustang Mach-E
Ford plánuje tento rok zaviesť v Európe LFP batérie v rámci modelového radu Mustang Mach-E ako súčasť záväzku spoločnosti sprístupniť elektromobily zákazníkom.
Ford Kuga Plug-In Hybrid je už druhý rok po sebe najpredávanejším PHEV v Európe
Vďaka 20 % medziročnému nárastu dodávok modelu Kuga Plug-In Hybrid1 sa toto elektrifikované SUV značky Ford stalo v roku 2022, teda už druhý rok po sebe, najpredávanejším PHEV v Európe.
2022-12-22
Summit Motors Slovakia podporuje Svetielko nádeje
Oficiálny zástupca značky Ford na Slovensku – Summit Motors Slovakia - v rámci CSR podporil občianske združenie Svetielko nádeje.
2022-12-07
Nový Ford Ranger získal najvyššie hodnotenie od Euro NCAP
Ford Ranger novej generácie získal 5-hviezdičkové hodnotenie od Euro NCAP. Stal sa tak pick-upom s doposiaľ najvyšším skóre podľa najnáročnejších štandardov tejto nezávislej bezpečnostnej organizácie pre rok 2022.
2022-12-06
NOVÉ OBCHODNÉ ZASTÚPENIE FORD V ŽILINE
Od decembra 2022 pribudlo do obchodnej siete Ford nové zastúpenie na severnom Slovensku - ALTERIA MOTOR Žilina. Spoločnosť je vďaka svojej viac ako 20-ročnej histórii v regióne dobre známa, a my sme radi, že v súčasnosti rozširuje svoje portfólio aj o značku Ford.
2022-11-29
Najpredávanejší pickup v Európe prichádza vo výbave Platinum
Model Ranger Platinum s prémiovým interiérom, pokročilými možnosťami konektivity a novým, výkonným 3,0-litrovým V6 turbodieselovým motorom prináša pohodlie a ťažné schopnosti.
2022-11-22
Divízia Ford Pro predstavila nový model E-Tourneo Custom
Čisto elektrické E-Tourneo Custom od divízie Ford Pro prináša novú úroveň schopností a dizajnu v podobe všestranného, multifunkčného vozidla až s ôsmimi sedadlami.
2022-11-16
Nový Ford Ranger Raptor je stelesnením DNA rodiny vozidiel Raptor
Pri návrhu dizajnu úplne nového modelu Ranger Raptor boli potrebné štyri tony hliny, stovky náčrtov a tisíce hodín práce.
2022-11-14
Prichádza nový Ford Ranger Raptor, vrcholná verzia najpredávanejšieho pickupu v Európe
Úplne nový Ranger Raptor vyvinula športová divízia Ford Performance a je to najlepší výkonný derivát najnovšieho modelu Ford Ranger. Prvé kusy dorazia do slovenskej dílerskej siete v priebehu februára 2023.
2022-10-13
Ford Kuga Black Edition
Ford Kuga Plug-In Hybrid je najpredávanejšie vozidlo PHEV v Európe. Teraz v ponuke aj s balíkom čiernych prvkov a voliteľnými komfortnými sedadlami
2022-09-21
Digitálne riešenia na podporu produktivity a nová generácia najpredávanejšej dodávky v Európe
Riešenia Ford Pro zahŕňajú jednotnú platformu integrujúcu vozidlá so softvérom, nabíjaním a pripojenými službami, ktoré umožnia firemným zákazníkom znížiť náklady a optimalizovať efektivitu pri prechode na elektrické vozidlá.
2022-09-19
Úplne nový Ford Mustang mení štýl, výkon a hĺbku digitálneho zážitku
Podmanivý digitálny kokpit zameraný na vodičov zážitok, ku ktorému prispieva duálny displej s možnosťou osobného prispôsobenia či systém zábavy a konektivity SYNC 4, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom bezdrôtových aktualizácií Ford Power-Up.
2022-09-12
Nová zlatá edícia Ford Puma ST-Line Gold Edition
Naša nová zlatá edícia Puma ST-Line Gold Edition je v ponuke v dvoch nápadných farebných vyhotoveniach: s lakom karosérie v čiernej farbe Black Agate s pruhmi matnej čiernej farby Matte Black a zlatej Gold Aurora, alebo vo svetlejšej verzii so sivým lakom karosérie Grey Matter s bielymi pruhmi.
2022-09-09
Ford posilňuje model Mustang Mach-E v oblasti asistenčných jazdných technológií a komfortu
Nový Ford Mustang Mach-E ponúka inteligentný automatizovaný tempomat 2.0, schopnosť ťahať príves do 1 500 kg a nové atraktívne farby.
2022-09-08
Úplne nový plne elektrický Ford E-Transit Custom
Úplne nový plne elektrický E-Transit Custom značky Ford Pro je pripravený rozpútať revolúciu v oblasti elektrických vozidiel pre malé podniky.
1-LITROVÝ 3-VALCOVÝ ECOBOOST OSLAVUJE 10 ROKOV VÝROBY A VÝVOJA!
FORD uviedol na trh v roku 2012 ako prvá značka 3-valcový motor EcoBoost s objemom do jedného litra (999 ccm)