Ford Transit Courier: platinové ocenenie Euro NCAP za bezpečnosť v kategórii dodávok

Ford Transit Courier – nastavuje nové štandardy bezpečnosti v segmente dodávok

Nový Ford Transit Courier dosiahol od organizácie Euro NCAP historicky najvyššie skóre v bezpečnostných testoch dodávok – 93 percent.
Špeciálny program organizácie Euro NCAP na posudzovanie bezpečnosti úžitkových vozidiel venuje osobitnú pozornosť dostupnosti systémov ADAS a model Transit Courier ako jediná dodávka dosiahol v roku 2023 to najvyššie, platinové hodnotenie. Zároveň asi ako prvý toto uznanie vyslúžil na základe nových, prísnejších skúšobných protokolov zavedených začiatkom tohto roka.
 
Úplne nová dodávka dosiahla plný počet bodov za asistenčné technológie pre jazdu v pruhu, kam patrí systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (3) či systém sledovania mŕtveho uhla.(3) Bezchybné skóre zaznamenali aj asistenčné systémy na reguláciu rýchlosti vrátane inteligentného obmedzovača rýchlosti.(3)
 
Okrem toho organizácia Euro NCAP pochválila vysoké zastúpenie systémov ADAS v štandardnej výbave. V modeli Transit Courier nie je bezpečnosť voliteľným doplnkom.
 
Platinové hodnotenie sa vzťahuje na všetky verzie modelu Transit Courier z kategórie N1, a to vrátane variantov so zážihovým alebo vznetovým motorom, ktoré už opúšťajú výrobnú linku rumunského závodu Ford Otosan Craiova, či elektrickej verzie  E-Transit Courier (4,5), ktorú tam začnú vyrábať na budúci rok.
 
„Euro NCAP výrobcom dodávok dôrazne odporúča, aby svoje vozidlá vybavili rovnakými technológiami na predchádzanie nehodám, aké sú už dostupné na trhu a montujú sa do osobných automobilov,“ povedal Michiel van Ratingen, generálny tajomník Euro NCAP. „Ford Transit Courier túto požiadavku spĺňa, keďže väčšinu svojho bezpečnostného vybavenia ponúka už v štandarde, a preto sa stáva prvým držiteľom platinového ocenenia Euro NCAP podľa nových pravidiel pre rok 2023. Gratulujeme značke Ford k tomuto výsledku!“
 
Transit Courier nie je jedinou dodávkou divízie Ford Pro, ktorej organizácia Euro NCAP udelila ocenenie. Modely  Ford Transit(6) a Ford Transit Custom(7) získali v roku 2021 zlaté hodnotenie, rovnako ako elektrický E-Transit(8) minulý rok.