NOVÝ FORD PUMA 

Ford Puma bol navrhnutý tak, aby vám pomáhal užiť si váš moderný život na maximum. S inovatívnym dizajnom "zameraným na človeka", odvážnym exteriérom a sofistikovaným hnacím ústrojenstvom: Ford Puma neusiluje o vašu pozornosť - ticho si ju získava. Vyžiadajte si individuálnu cenovú ponuku alebo navštívte www.fordskladom.sk.

Technológia, ktorá robí z jazdy radosť

Ford Puma ponúka rad inovatívnych prvkov navrhnutých tak, aby zabezpečili ten najlepší možný pôžitok z jazdy. Asistenčné technológie Ford Co-Pilot360 spolupracujú pri zrýchľovaní, brzdení a dokonca aj riadení. Patrí medzi ne napríklad adaptívny tempomat, předkolizní asistent alebo asistent vyhýbacieho manévru. Všetky tieto funkcie strážia cestu pred vami a upozornia vás na hroziace nebezpečenstvo.

Ochráni vás i vašich blízkych

Robíme maximum pre vaše bezpečie: od upozornenia na hroziacu kolíziu až po inteligentné systémy, ktoré vám pomôžu udržať trakciu a stabilitu. Ford Puma je vybavený inteligentnými asistenčnými technológiami, ktoré chránia vás, vašu rodinu i ostatných účastníkov premávky.

Bezplatná starostlivosť o vaše vozidlo

FORD GRÁTIS SERVIS je komplexné riešenie starostlivosti pre vaše vozidlo Ford, vďaka ktorému už neplatíte žiadne neočakávané jednorazové poplatky za údržbu vozidla.

Súčasťou programu je 5 ročný servis zdarma, ktorý je kombinovaný s 5 ročnou originálnou továrenskou zárukou Ford Protect.

Pre osobné vozidlá Ford program zahŕňa pravidelné servisné prehliadky povinnej údržby podľa plánu údržby výrobcu, pričom služba platí počas prvých 5-tich rokov od prvej registrácie vozidla, alebo prvých 5-tich servisných prehliadok, maximálne však do nájazdenia 120 000 kilometrov.

Dokonalá rovnováha

Nielen pekný na pohľad, ale aj dômyselný. Interiér Ford Puma vás obklopí štýlovým dizajnom s koženými prvkami. Predné sedadlá sú vybavené bedrovou opierkou pre zvýšenie komfortu. Elegantné detaily interiéru zvyšujú pocit sofistikovaného štýlu. Široká ponuka chytrých prvkov výbavy a inovatívnych technológií vám dávajú pocit úplnej kontroly. Digitálny prístrojový štít s 12,3 "displejom, pokročilý 8" dotykový displej na stredovom paneli a systém SYNC 3, ktorý zaisťuje ďalšie služby a funkcie vrátane vstavaného modemu FordPass Connect, vám ešte viac uľahčujú každú cestu.

Dômyselné využitie priestoru

Moderný život často vyžaduje vynaliezavý prístup využitia priestoru. Ford Puma dokazuje tento spôsob myslenia bezkonkurenčnou kapacitou batožinového priestoru vo svojej triede.

Okrem elegantného štýlu a impozantného vzhľadu vyniká krásne tvarovaný exteriér Ford Puma premyslenou praktickosťou. Jednotlivé detaily sa spájajú v skutočnú všestrannosť.

Užite si slnko

Puma je v ponuke aj s panoramatickou strechou, ktorá úplne nahrádza klasickú strechu. Do vozidla tak prúdi prirodzené denné svetlo, ktoré vytvára príjemnú a vzdušnú atmosféru. Predná polovica je elektricky ovládané a môže sa odsunúť nad zadnú časť. K dispozícii je tiež slnečná clona. Vďaka nej sa môžete nadýchať čerstvého vzduchu a byť pri tom chránení pred príliš prudkým slnkom.

A teraz je tu poriadok!

Ford Puma ponúka najväčší batožinový priestor vo svojej triede s objemom 456 litrov (402 l v hybridnej verzii). Integrovaný systém MegaBox s objemom 80 litrov dokáže pojať predmety až 115 cm vysoké, k tomu tiež disponuje vnútornou nepremokavou časťou s vypúšťacou zátkou, vďaka ktorej je celý priestor umývateľný. MegaBox je tak ideálnym miestom napr. pre uskladanie mokrých topánok alebo zablateného športového vybavenia.

Toľko priestoru, koľko len budete potrebovať

Pre akýkoľvek stupeň výbavy sa rozhodnete, Ford Puma vám poskytne toľko priestoru, koľko budete potrebovať. Zadné sedadlá sú delené v pomere 60:40. Je tiež možné ich sklopiť do roviny a tým vytvoriť ešte viac miesta pre batožinu.

Prispôsobivý kryt batožinového priestoru

Ford Puma je vybavený prispôsobivým krytom batožinového priestoru, ktorý nie je pripevnený k druhej rade sedadiel a dvíha sa pomocou zadných dverí, čo znamená, že môžete upraviť jej polohu tak, aby sa vytvoril priestor pre väčšiu batožinu.

Už žiadne hľadanie kľúčov

Bezdotykové ovládanie piatich dverí uľahčuje prístup do batožinového priestoru Ford Puma aj s plnými rukami. S kľúčom KeyFree vo vrecku alebo kabelke jednoducho naznačíte nohou kopnutie pod stredom zadného nárazníka a zadné dvere sa otvoria, bez toho aby ste sa niečoho museli dotýkať. Môžete ich tiež otvoriť a zatvoriť pomocou tlačidla, keď sedíte vo vozidle.

Rozliate nápoje? Zablatené topánky? Žiadny problém.

Život v meste môže byť hektický - rozliate nápoje, bahno a iné nečistoty na obuvi, domáci maznáčikovia ... A vy sa nechcete neustále starať o to, aby vaše auto bolo bez škvŕn. Preto sme pre Ford Puma vytvorili nový typ sedadiel s úplne snímateľnými poťahmi vpredu i vzadu. Tieto poťahy možno prať v práčke a sú vybavené zipsom, vďaka ktorému sa ľahko zložia, keď je treba. U svojho predajcu Ford si navyše môžete vybrať z našej rozšírenej ponuky poťahov na zips ako voliteľného príslušenstva.

Krok vpred

Nová éra čistejších hybridných elektrických vozidiel prichádza a Ford Puma tento nový smer stelesňuje. Motor EcoBoost ponúka možnosť pokročilej hybridnej varianty, ktorá poskytuje vynikajúci výkon a impozantnú spotrebu paliva aj výrazne nižšie emisie CO2 ako iné konvenčné, nehybridné motory.

Cenami ovenčený výkon

Čistý nemusí znamenať kompromisy. Zážihový motor 1.0 EcoBoost je mnohonásobným držiteľom ocenenia Motor roka. Niet divu. Vo Ford Puma je k dispozícii s výkonom 125 k alebo s hybridným variantom a celkovým výkonom 155 k. Užijete si s ním nekompromisný výkon, aký by ste očakávali od konvenčného motora s objemom 1,5 l, ale s oveľa nižšou spotrebou paliva a emisií CO2. Motory EcoBoost sú nielen šetrnejšie pre životné prostredie, ale aj pre vašu peňaženku!

Čo je to hybrid?

Mild-hybridné technológie EcoBoost obsahujú malý elektrický motor s 48V akumulátorom, ktorý prispieva k hospodárnej prevádzke. Toto hybridné vozidlo sa nemôže pohybovať iba s elektrickým pohonom; namiesto toho využíva elektrický motor v prípade potreby ako ďalšiu podporu benzínovému motoru, čím pomáha zvyšovať dojazd a znižovať emisie.

Nie je potreba pripojovať Ford Puma k externému zdroju napájania, pretože samostatný 48V akumulátor, ktorý napája elektrický motor, sa počas jazdy dobíja. Rekuperačné brzdenie funguje tak, že energia, ktorá vzniká pri brzdení, je využívaná na nabíjanie akumulátora hybridu.

Váš osobný asistent

Ford Co-Pilot360 kombinuje množstvo technológií, ktoré sa spoločne starajú o to, aby vaša jazda bola pohodlnejšie a príjemnejšie než kedykoľvek predtým. Napríklad adaptívny tempomat automaticky upravuje rýchlosť podľa vozidla idúceho vpredu. Systém vie tiež rozpoznávať dopravné značky a regulovať rýchlosť jazdy podľa nich.

Vyberte si to pravé pre vás

Ford Puma je dostupný s manuálnou aj automatickou dvojspojkovou prevodovkou. Šesťstupňová manuálna prevodovka pre Ford Puma bola optimalizovaná tak, aby bolo radenie jednoduchšie, presnejšie a tichšie. Bola špeciálne navrhnutá s cieľom zvýšiť jazdnú dynamiku, znížiť spotrebu paliva a zvýšiť pôžitok z jazdy. Sedemstupňová automatická dvojspojková prevodovka vám spríjemní cestovanie a zaručí hladkú jazdu bez nutnosti radenia.

Váš kľúč k spojeniu so svetom

Ford Puma je k dispozícii s modemom FordPass Connect5. Tento systém ponúka celý rad užitočných funkcií vrátane bezdrôtového pripojenia 4G LTE WiFi6 až pre desať zariadení a aktuálne informácie o dopravnej situácií, ktoré sa zobrazujú priamo na obrazovke satelitného navigačného systému. Informácie o miestnych rizikách, zobrazené ako výstražné symboly v palubnom počítači, vás informujú o prípadných prekážkach, ku ktorým sa blížite. V prípade nehody dokáže FordPass Connect dokonca uskutočniť eCall na tiesňovú linku a poskytnúť informácie o polohe vozidla.

Stiahnite si aplikáciu FordPass a získajte ďalšie funkcie

FordPass Connect bude ešte užitočnejšie v kombinácii s vaším mobilným telefónom a aplikáciou FordPass. Po pripojení budete mať k dispozícii rad nových užitočných funkcií. Napríklad môžete použiť mobilný telefón na vyhľadanie svojho vozidla či jeho zamknutie / odomknutie na diaľku. Môžete monitorovať hladinu paliva v nádrži, najazdené kilometre aj tlak v pneumatikách. Tiež môžete na svoj mobilný telefón prijímať správy o technickom stave vozidla. Ďalej si môžete nastaviť navigáciu z domova a odoslať cieľ cesty priamo zo svojho telefónu do vozidla.

Zobrazenie podľa vašich preferencií

Jedinečným bodom interiéru Fordu Puma je nový digitálny prístrojový štít. Tento šikovný 12,3 "farebný LCD displej využíva špeciálnu technológiu, ktorá umožňuje zakrivenie obrazovky podľa tvaru palubnej dosky, takže celý interiér je tvorený hladšími líniami. Informácie sa zobrazujú vo vysokom rozlíšení vo forme intuitívnych a ľahko čitateľných ikon a mení farbu a konfiguráciu podľa zvoleného jazdnému režimu.

Môžete tiež nastaviť, ktoré informácie sa zobrazia, vrátane navigačných upozornení, a naprogramovať prednastavenie jednotlivých ovládacích prvkov.

Vďaka systému SYNC 3 nemusíte spúšťať ruky z volantu

SYNC 3 je vyladený systém, vďaka ktorému môžete byť neustále pripojení, ovládať telefón, hudobný prehrávač a navigáciu intuitívnymi hlasovými pokynmi. Dokonca stačí len povedať "mám hlad" a systém zobrazí zoznam reštaurácií v okolí. Vie tiež čítať nahlas textové správy (u kompatibilných zariadení). Dotyková obrazovka podporuje gestá ako posúvanie prstom a pohyb dvoch prstov od seba ak sebe. K systému SYNC 3 možno pripojiť zariadenia s Apple CarPlay aj Android Auto (podľa dostupnosti v jednotlivých krajinách). Prístup k mobilným aplikáciám zabezpečuje aj rozhranie Applink.

Hudba v dokonale vernom podaní

Bez ohľadu na váš hudobný vkus si každá skladba zaslúži znieť presne tak, ako to jej interpret zamýšľal. To je presne to, čo môžete očakávať od úplne nového Ford Puma. K dispozícii máte audiosystém B & O. Prémiový audiosystém s výkonom 575 W bol navrhnutý a doladený priamo pre Ford Puma zvukovými špecialistami B & O. Táto bohatá a výkonná sústava obsahuje 10 reproduktorov vrátane subwoofera, ktorý je inteligentne zabudovaný do zadnej prepážky, takže nezaberá miesto v batožinovom priestore. Vychutnajte si teda obľúbené kapely a pesničky v súkromnej koncertnej sieni, v ktorej sa kabína vášho vozidla premení.

Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov a cyklistov

Predkolízny asistent (funkcia Pre-Collision Assist) s detekciou chodcov sleduje priestor pred vozidlom prostredníctvom kamery. Ak zaznamená riziko stretu s iným vozidlom, chodcom alebo cyklistom, upozorní vás na to. Ak včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdiť, aby znížil závažnosť následkov zrážky alebo jej v niektorých prípadoch dokonca úplne zabránil.

Maximalizuje brzdenie v krízových situáciách

Bezpečnostný brzdový asistent (EBA) bol navrhnutý tak, aby dokázal rozpoznať stav núdzového brzdenia a optimalizoval tlak v brzdnej sústave pre dosiahnutie maximálneho brzdného účinku.

Skoré upozornenie na defekt pneumatiky

Systém detekcie poklesu tlaku v pneumatikách vás prostredníctvom ikony na prístrojovej doske okamžite upozorní, akonáhle v niektorej z pneumatík klesne tlak.

Pomáha vám udržať kontrolu nad vozidlom

Elektronický stabilizačný systém nepretržite monitoruje jazdu. Pokročilé senzory systému ABS a systému kontroly trakcie dokážu zaznamenať začínajúcu stratu priľnavosti. Na základe toho sa automaticky aktivuje prerušované brzdenie jednotlivých kolies, aby bola obnovená stabilita vozidla.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje rozdelenie krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii.

Aj vo verzii s 3-valcovým 1-litrovým motorom EcoBoost

1.0-litrový EcoBoost získal za dobu svojej výroby už 11 cien IEPOTY za najlepší motor a celkové pohonné ústrojenstvo roka, prešiel početnými konštrukčnými vylepšeniami a dnes poskytuje bezkonkurenčnú spotrebu a výbornú dynamiku aj vďaka funkciám ako vypínanie valca, OverBoost či mildHybrid. To všetko navyše s nízkymi nákladmi na servis.

Viac informácií 

*Financovanie pri cene vozidla 18 990,- EUR je formou  finančného leasingu na 60 mesiacov, s akontáciou vo výške 5 697,- EUR, s 59 mesačnými splátkami s poistením vo výške 239,75 EUR a s poslednou zvýšenou splátkou s poistením vo výške 3 844,99 EUR. Spracovateľský poplatok je vo výške 379,80,- EUR, kúpna cena je vo výške 120,- EUR. RPMN vrátane poistenia je 11,45 % a celková čiastka spotrebiteľa je 24 187,04,-  EUR. Maximálny ročný nájazd je 20 000 kilometrov, celkový nájazd za 5 rokov spolu je 100 000 kilometrov. Táto ponuka je určená výlučne pre spotrebiteľov. 

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: