Ford Kuga Plug-In Hybrid je už druhý rok po sebe najpredávanejším PHEV v Európe

Ford Kuga Plug-In Hybrid je už druhý rok po sebe najpredávanejším PHEV v Európe

Vďaka 20 % medziročnému nárastu dodávok modelu Kuga Plug-In Hybrid(1) sa toto elektrifikované SUV značky Ford stalo v roku 2022, teda už druhý rok po sebe, najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom na všetkých európskych trhoch bez ohľadu na značku.(2,3)
Inteligentné hnacie ústrojenstvo modelu Kuga Plug-In Hybrid je navrhnuté tak, aby zákazníkom poskytovalo flexibilitu. Jeho celkový dojazd na čisto elektrický pohon sa pohybuje v rozmedzí 57 až 67 km v cykle WLTP (1) a spotreba energie od 14,4 do 15,9 kWh/100 km (WLTP), čo umožňuje absolvovať s vozidlom časté cesty na elektrický pohon.
 
Modelový rad Kuga bol minulý rok vylepšený o čierny dizajnový balík Kuga ST-Line X Black, ktorý ponúka zákazníkom možnosť pridať k exteriéru svojho vozidla jedinečné dizajnové prvky. Patrí k nim napríklad strecha s čiernym lakovaním, čierne kryty spätných zrkadiel, čierne vetracie otvory v prednej maske a zadný spojler, ako aj štandardné 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v čiernej úprave.
 
Modely Kuga naprieč celým modelovým radom je možné od minulého roka vybaviť aj voliteľným komfortným sedadlom pre vodiča a spolujazdca, ktoré ponúka nastavenia v 18 smeroch. Sedadlo schválila popredná organizácia pre zdravie chrbta Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) – Kampaň za zdravý chrbát. 

„Narastajúci úspech modelu Kuga Plug-in Hybrid ukazuje, akú úlohu môžu zohrať flexibilné hnacie sústavy z hľadiska pomoci zákazníkom pri prechode na elektrický pohon.“
Jon Williams, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Blue Europe

Vyskúšajte Ford Kuga na 24 hodín zadarmo.

Poznámky:

Kliknutím získate viac informácií o spoločnosti Ford Motor Company alebo Ford v Európe.

(1) Kuga Plug-In Hybrid: homologizované emisie CO2 21 – 30 g/km (WLTP), homologizovaná spotreba paliva 0,9 – 1,3 l/100 km (WLTP) a dojazd na čistý elektrický pohon 57 – 67 km (WLTP). Rozsah emisií CO2 a spotreba paliva sa môžu líšiť v závislosti od variantov vozidla ponúkaných na jednotlivých trhoch.

Uvedená spotreba paliva/energie podľa WLTP, emisie CO2 a dojazd na elektrický pohon sú stanovené podľa technických požiadaviek a špecifikácií Nariadení Komisie (ES) č. 715/2007 a (EÚ) č. 2017/1151 v znení posledných zmien a doplnení. Použité štandardné skúšobné postupy umožňujú porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel a rôznymi výrobcami.

(2) Údaje o predaji na 20 tradičných európskych trhoch spoločnosti Ford: Rakúsko, Belgicko, Veľká Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko.

(3) Údaje poskytli spoločnosti JATO Dynamics a IHS Markit.