Nový Ford Kuga

Ford inovuje najpredávanejšie SUV Kuga

  • Nové SUV Kuga inšpiruje vodičov, aby uvítali elektrickú budúcnosť, a ponúka vylepšené hybridné pohonné jednotky, ktoré vyhovejú všetkým potrebám a vyznačujú sa najlepšími ťažnými schopnosťami v triede
 
  •  Sebavedomý exteriér dopĺňa čistý dizajn interiéru so štandardnou 13,2-palcovou dotykovou obrazovkou na šírku a informačno-zábavným systémom SYNC 4 s cloudovým pripojením 5G

  •  Sebadôveru a komfort vodiča zvýšia pokročilé asistenčné technológie vrátane vylepšeného adaptívneho tempomatu

Spoločnosť Ford inšpiruje vodičov, aby uvítali elektrickú budúcnosť, pričom kľúčovú úlohu v tom zohráva nový model Kuga – najpredávanejšie plug-in hybridné vozidlo (PHEV) v Európe v rokoch 2021, 20221, 2 a podľa najnovších dostupných údajov tomu tak zrejme bude aj v roku 2023. Odvážna a priebojná nová Kuga ponúka prekvapivý výkon hybridných pohonných jednotiek, pohodlie bezproblémovej konektivity a celý rad asistenčných systémov najnovšej generácie, ktoré z nej robia ideálneho spoločníka na každodenné dobrodružstvá.
 
Nový rad Kuga, vyrobený v Európe a určený pre európskych vodičov, ponúka záujemcom o model PHEV Kuga až 69 km (3) jazdy na čisto elektrický pohon a výhodu domáceho alebo verejného nabíjania. Pre vodičov, ktorí nemusia mať poruke pohodlné nabíjanie, je k dispozícii plne hybridný model Kuga Hybrid, ktorý ponúka pohodlie a komfort elektrifikovaného pohonu s dojazdom až 900 km na jedno natankovanie(4) a až 64 percent jazdy v meste v plne elektrickom režime.(5)
 
Modely Kuga Plug-In Hybrid aj Kuga Hybrid s pohonom všetkých kolies (AWD) prinášajú výrazne lepšie zrýchlenie so zníženými emisiami elektrifikovanej jazdy. Nová Kuga, ktorá má ťažnú schopnosť až 2 100 kg 6, svojou ťažnou silou prekonáva všetkých konkurentov a je zárukou, že dokáže utiahnuť čokoľvek, od veľkého karavanu až po príves na prepravu koní.
 
„Ford Kuga sa stal hitom medzi zákazníkmi už od svojho uvedenia na trh v roku 2008. Nová Kuga je naším najlepším modelom v dejinách a posúva vývoj dopredu s novou úrovňou schopností, konektivity a komfortu,“ uviedol Jon Williams, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Blue pre Európu.

Svieži dizajn a bezproblémové pripojenie

Nová Kuga sa vyvinula zvonka i zvnútra a vyznačuje sa sviežim a sebaistým dizajnom. Inteligentný model Titanium, športový model ST-Line a robustný model Active majú jedinečné dizajnové prvky a osobitý charakter. Pútavá svetelná lišta LED po celej šírke vozidla lemuje nový dizajn prednej masky, na ktorej sa hrdo vyníma oválne modré logo značky Ford, a podčiarkuje tak jej silu a účelnosť.
 
Vo vnútri je nová Kuga vybavená najnovšou generáciou informačno-zábavného systému SYNC 47 z vlastnej dielne značky Ford, ktorý ponúka dvakrát vyšší výpočtový výkon ako predchádzajúci systém. Ponúka bezproblémovú integráciu so smartfónmi a pripojenie 5G na rýchly prístup k informáciám, cloudovú navigáciu, vďaka ktorej sa môžete vyhnúť dopravným zápcham, a bezdrôtové systémy Apple CarPlay a Android Auto (8) na bezkáblový prístup k najdôležitejším aplikáciám a informáciám. Štandardným vybavením je aj zabudovaný systém Alexa (9), takže vodiči i cestujúci môžu klásť otázky alebo zadávať príkazy aj bez pripojeného smartfónu.
 
Systém SYNC 4 okrem toho pomáha vodičom v maximálnej miere využívať ťažné schopnosti (6) modelu Kuga, pričom s bezpečným a spoľahlivým pripojením im pomôže funkcia s názvom kontrolný zoznam pripojenia prívesu. Navigácia na ťahanie prívesu umožňuje vodičom zadať rozmery svojho vozidla a prívesu, aby systém SYNC 4 mohol vybrať trasu, na ktorej sa vyhnú úzkym zákrutám, nízkym mostom a ďalším prekážkam.

Najmodernejšie technológie od výroby až po príjazdovú cestu

Pokročilé asistenčné technológie vodiča pomáhajú zabezpečovať pohodlnú jazdu bez námahy aj v tých najnáročnejších podmienkach. Adaptívny tempomat novej generácie (10,11) dokáže odteraz automaticky použiť brzdy v zákrutách a na križovatkách, ako aj v inej premávke, zatiaľ čo 360-stupňový kamerový systém (12) poskytuje pohľad z výšky, vďaka čomu je parkovanie, príprava na pripojenie prívesu či dokonca použitie automatickej autoumyvárne úplná hračka.
 
Základom interiéru nového modelu Kuga je praktickosť, ktorá ponúka komfort a pohodlie pripravené na dobrodružstvá v meste aj mimo neho. Posuvné sedadlá v druhom rade umožňujú zväčšiť priestor pre nohy cestujúcich vzadu na viac ako 1 meter alebo batožinový priestor o ďalších 140 litrov (13). Voliteľné komfortné sedadlá schválené poprednou organizáciou pre zdravie chrbta poskytujú oporu tam, kde je to najviac potrebné.
 
Táto svieža zostava vozidiel Kuga sa môže pochváliť novou sériou Active, ktorá je ideálna pre tých, ktorí chcú najodolnejšiu Kugu z hľadiska vzhľadu i schopností a schopnú zvládnuť rôzny terén, vrátane piesku či blata.
 
K väčšiemu pohodliu a sebaistote vodiča prispieva aj pokročilá technológia osvetlenia, ktorej svetlomety s technológiou Full LED zahŕňajú automatické ovládanie diaľkových svetiel10 v štandardnej výbave. V ponuke je aj možnosť dynamických pixelových svetlometov LED10, ktoré využívajú údaje z navigácie a kamery upevnenej na čelnom skle na čítanie dopravných značiek, a menia tak svetelný vzor v zákrutách, na križovatkách a kruhových objazdoch, aby lepšie osvetľovali chodcov a cyklistov.
 
Nová Kuga sa vyrába v Európe v supermodernom závode spoločnosti Ford v španielskej Valencii, kde sa využíva 3D tlač dielov, ktorá zabezpečuje vysoko presnú a udržateľnú výrobu. Spolu s inžiniermi tu pracuje ruka v ruke umelá inteligencia, aby sa zabezpečili najvyššie štandardy kvality a výroby.
# # #
(1) Údaje o predaji na 20 tradičných európskych trhoch spoločnosti Ford: Rakúsko, Belgicko, Veľká Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko.
 
(2) Podľa údajov spoločností JATO Dynamics a IHS Markit bol model Kuga Plug-In Hybrid najpredávanejším vozidlom PHEV v Európe v rokoch 2021 a 2022.
 
(3) Kuga PHEV má homologizované emisie CO2 20-28 g/km, homologizovanú spotrebu paliva 0,9-1,2 l/100 km a homologizovaný dojazd na čisto elektrický pohon 60-69 km WLTP. 
Kuga Hybrid s homologizovanými emisiami CO2 121-146 g/km a homologizovanou spotrebou paliva 5,3-6,4 l/100 km WLTP. 
Kuga 1,5 l EcoBoost Hybrid homologizované emisie CO2 144-163 g/km a homologizovaná spotreba paliva 6,3-7,2 l/100 km WLTP.
Rozsahy emisií CO2 a spotreby paliva sa môžu líšiť podľa variantov vozidla ponúkaných na jednotlivých trhoch. Deklarované spotreby paliva/energie WLTP, emisie CO2 a dojazd na elektrický pohon sú stanovené podľa technických požiadaviek a špecifikácií európskych nariadení (ES) 715/2007 a (EÚ) 2017/1151 v poslednom platnom znení. Použité štandardné skúšobné postupy umožňujú porovnanie rôznych typov vozidiel a rôznych výrobcov.

(4) Na základe certifikovaných údajov WLTP pre model PHEV Kuga ST-Line X s pohonom predných kolies (FWD).
 
(5) Odhadované percento sa vzťahuje na model Kuga Full Hybrid FWD, vypočítané podľa celosvetovo harmonizovaného testovacieho postupu pre ľahké vozidlá (WLTP). Odhadované percento odráža vzdialenosť prejdenú v elektrickom režime oproti benzínu počas priemerného cyklu jazdy v meste. Elektrický režim sa vo vozidle Kuga Full Hybrid FWD dosiahne vtedy, keď je vozidlo poháňané výlučne elektromotorom alebo keď spomaľuje, t. j. spaľovací motor je vypnutý a vozidlo využíva na svoj pohon kinetickú energiu. Skutočný dojazd na elektrický pohon sa líši v závislosti od faktorov, ako sú teplota, spôsob jazdy, profil trasy, údržba vozidla a vek a stav batérie. 

(6) V prípade správneho vybavenia. Maximálna ťažná schopnosť sa líši v závislosti od nákladu, konfigurácie vozidla, príslušenstva a počtu cestujúcich.
 
(7) Neriaďte vozidlo, keď ste rozptýlení alebo používate prenosné zariadenia. Ak je to možné, používajte systémy s hlasovým ovládaním. Niektoré funkcie môžu byť zablokované, keď je vozidlo v prevádzke. Nie všetky funkcie sú kompatibilné so všetkými telefónmi.
 
(8) Je potrebný telefón s aktívnou dátovou službou a kompatibilným softvérom. Systém SYNC 4 počas používania neovláda produkty tretích strán. Za svoje príslušné funkcie sú výhradne zodpovedné tretie strany.
 
(9) Ak chcú vodiči používať zabudovaný systém Alexa, musia si vo vozidle aktivovať službu FordPass pomocou mobilnej aplikácie FordPass alebo v nastaveniach vozidla. Na prístup k systému Alexa je potrebný účet Amazon, systém SYNC 4 alebo SYNC 4A, FordPass a bezplatná pripojená služba Connected, ktorá sa aktivuje prostredníctvom aplikácie FordPass (podrobnosti nájdete v Podmienkach využívania služieb FordPass). Môžu byť potrebné ďalšie produkty a nastavenie. Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá a značky sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej pridružených spoločností.
 
(10) Asistenčné funkcie vodiča sú len doplnkové a nenahrádzajú vodičovu pozornosť, úsudok ani povinnosť riadiť vozidlo.
 
(11) Ak zastavenie trvá dlhšie ako tri sekundy, vodič musí zasiahnuť a stlačiť tlačidlo „RES“ alebo zošliapnuť plynový pedál, aby sa obnovila činnosť systému.
 
(12) Kamery fungujú len pri rýchlosti nižšej ako 10 km/h.
 
(13) Nosnosť a kapacita nákladu sú obmedzené hmotnosťou a rozložením hmotnosti.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: