TRANSIT ICE VÝBAVA

PRAKTICKOSŤ

Nový Transit poskytuje mimoriadne možnosti pri preprave nákladu, s objemom batožinového priestoru až 15,1 m3 1, nosnosťou 2 447 kg 2 a dĺžkou nákladného priestoru 4 256 mm 3, vďaka čomu sa doň zmestí náklad dlhší ako 4 metre. Široké bočné nákladové dvere, optimalizovaná výška otvárania a zadný prístupový schodík - to všetko zabezpečuje bezproblémový prístup aj k vášmu nákladu.

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDANIE BOČNÝCH DVERÍ (4)

Tento dômyselný systém maximálne uľahčuje nakladanie a vykladanie. Stačí zatiahnuť za kľučku dverí alebo stlačiť tlačidlo na kľúči a bočné dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

ZAFIXOVANIE OTVORENÝCH ZADNÝCH DVIER

Zadné nákladné dvere sa dajú zafixovať v uhle 270 stupňov 4, aby bolo nakladanie a vykladanie ešte jednoduchšie. Dokonca aj zatváranie dverí je jednoduchšie vďaka vylepšeným vetracím otvorom na odsávanie vzduchu, ktoré zmierňujú tlak vzduchu v nákladnom priestore pri zatváraní.

UPÍNACIE OKÁ UDRŽIAVAJÚ NÁKLAD V BEZPEČÍ

Prepravujte svoj náklad bezpečne a spoľahlivo. Uväzovacie oká na bočnej stene sú v súlade s normami DIN aj ISO.

LEPŠIA VIDITEĽNOSŤ

Na zadnej strane strechy je namontované výkonné LED svietidlo 4, ktoré vám umožní pokračovať v práci aj dlho po západe slnka. Inteligentný systém automaticky svetlo vypne, ak sa batéria vybije, aby ste sa na konci dlhého dňa vždy dostali domov.

JASNE OSVETLENÝ NÁKLADNÝ PRIESTOR

Sériová výbava zahŕňa osvetlenie nákladného priestoru. V prípade potreby si môžete zvoliť aj mimoriadne jasné LED osvetlenie.

POTREBUJETE PRIPOJIŤ PRÍVES?

Ak si vaša práca vyžaduje ťažné zariadenie, môžete si ho objednať ako voliteľnú výbavu z výroby. Alebo si ho môžete objednať neskôr ako príslušenstvo a nechať si ho odborne namontovať u svojho predajcu Ford, pričom v oboch prípadoch sa aktivuje funkcia asistenta jazdy s prívesom.

VÝKON A EFEKTIVITA

RAD MOTOROV

Vďaka radu vyspelých 2-litrových dieselových motorov Ford EcoBlue je Transit výkonnejší a efektívnejší ako kedykoľvek predtým. Vďaka 4 dostupným pohonným jednotkám s výkonom až 165 k si zaručene nájdete tú, ktorá vyhovuje vašim špecifickým potrebám. Transit je k dispozícii aj s motorom HDT (Heavy Duty Truck) vhodným pre ťažšie náklady alebo ideálny na ťažšiu prestavbu.

NOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

Moderná, prepracovaná 8-stupňová automatická prevodovka nahradila predchádzajúcu 6-stupňovú. Disponuje s otočným radiacim mechanizmom na konzole a pádlami na volante.

INTELIGENTNÝ POHON VŠETKÝCH KOLIES

Navrhnutý tak, aby udržiaval trakciu v zimnom počasí alebo v horšom teréne, ako aj zlepšoval prejazd zákrutami a držanie na ceste, a to aj so štandardnými pneumatikami. Pohon AWD, ktorý sa aktivuje stlačením tlačidla alebo v závislosti od jazdných podmienok, udržiava vás a váš náklad stabilne na ceste.

REGULÁCIA ZRÝCHLENIA

Táto výbava je určené na reguláciu zrýchlenia v závislosti od veľkosti a hmotnosti nákladu vášho vozidla. Môže napomôcť znížiť spotrebu paliva až o 15 % v závislosti od štýlu jazdy. Môže tiež znížiť opotrebovanie motora, bŕzd, pneumatík a ďalších komponentov.

SKÚSENOSTI S RIADENÍM

POKROČILÉ ASISTENČNÉ TECHNOLÓGIE

Medzi voliteľné príplatkové technologické prvky patrí predkolízny asistent 2.2, asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu, asistent pre sledovanie mŕtveho uhla, asistent pre upozornenie na križovatku, asistent pre brzdenie pri cúvaní, 360-stupňová kamera, parkovacie senzory a inteligentný adaptívny tempomat (vrátane funkcie stop-and-go len pre automatickú prevodovku) 5.

360° KAMERA

Pomáha vám lepšie sledovať okolie. Zábery z niekoľkých kamier umiestnených okolo vozidla sa používajú na zobrazenie komplexného pohľadu na okolie prostredníctvom obrazovky SYNC 4 6;5.

ZADNÁ KAMERA

Zobrazuje pohľad za vozidlo prostredníctvom obrazovky systému SYNC 4 6 pre optimálnu viditeľnosť vo dne aj v noci. Uľahčuje spozorovanie iných vozidiel, cyklistov a chodcov 5.

POMOC PRI PARKOVANÍ a CÚVANÍ

Aktívny parkovací asistent vám uľahčí parkovanie s Transitom a zbaví vás stresu pri parkovaní. Zadné parkovacie senzory pomáhajú pri cúvaní sledovať priestor za vozidlom, či sa v ňom nenachádzajú prekážky. 5

CO-PILOT 360

Medzi štandardné technologické funkcie Ford Transit patrí tempomat (vrátane upozornenia a pomoci pri udržiavaní jazdného pruhu a inteligentného asistenta rýchlosti), predkolízny asistent s automatickým núdzovým brzdením a systém monitorovania tlaku v pneumatikách 5.

FORD SYNC 4

Kombinácia 12“ dotykového displeja s bezproblémovou integráciou 2 smartfónov súčasne vrátane Apple Carplay a Android Auto, rozpoznávania hlasu, cloudového pripojenia a mnohých ďalších funkcií. Nový systém Ford SYNC® 46 vám prináša plynulejší, prepojenejší a personalizovanejší zážitok z jazdy.

SYSTÉM INTERGRÁCIE VOZIDLA

Umožňuje vodičom ovládať dodatočne nainštalované zariadenia, ako sú majáky, zadné zdviháky a dokonca aj termostaty v chladiarenských vozidlách. Jednoduchý prístup pomocou programovateľných digitálnych mäkkých tlačidiel cez štandardný dotykový displej systému SYNC.

KOMFORT & POHODLIE

SADA COURIER

Zabezpečuje opakujúce sa bezpečnostné úlohy počas dodávok, čím pomáha vodičom šetriť čas pri každej zastávke. Systém automaticky aktivuje výstražné svetlá vždy, keď je vozidlo zaparkované s vypnutým motorom, a taktiež zamkne všetky dvere, ktoré vodič nepotrebuje. Stlačením brzdového pedála sa motor znovu naštartuje a systém sa deaktivuje 7.

VSTAVANÉ ZÁSUVKY, VSTUPY A PORTY

Ford Transit je vybavený celým radom elektrických zásuviek, ktoré zabezpečujú, aby boli všetky vaše zariadenia nabité a pripravené, keď budete potrebovať. K dispozícii je viacero 12V zásuviek a vhodne umiestnené porty USB.

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ

Rozpoznajú blížiacu sa premávku a automaticky prepínajú medzi tlmenými a diaľkovými svetlami. Pomáhajú predchádzať oslňovaniu blížiacich sa vodičov a zároveň poskytujú maximálnu viditeľnosť, keď sú cesty prehľadné 5.

VYHRIEVANÉ ČELNÉ SKLO QUICKCLEAR

Rýchlo vyčistí čelné sklo počas mrazivých rán. Tenké vlákna ohrievajú čelné sklo, čím sa v priebehu niekoľkých sekúnd odstráni námraza, zahmlievanie skla, ako aj rozmrazovanie stieračov.

BEZPEČNOSŤ

OCENENIE BEZPEČNOSTI NCAP

Navrhnuté s ohľadom na vašu bezpečnosť. Nový Ford Transit s množstvom bezpečnostných prvkov, ktoré sa neustále starajú o vašu bezpečnosť a bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky, získal od organizácie Euro NCAP zlaté hodnotenie bezpečnosti.

PREDKOLÍZNY ASISTENT

Tento systém sleduje priestor pred vozidlom prostredníctvom radaru a kamery a teda vyhľadáva potenciálne nebezpečenstvo na ceste pred vami. Ak zistí riziko kolízie s iným vozidlom, chodcom alebo cyklistom, upozorní vás 5.

AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

Je súčasť predkolízneho asistenta. Ak nezareagujete včas, systém môže automaticky použiť plnú brzdnú silu, aby pomohol znížiť závažnosť alebo dokonca eliminovať niektoré čelné kolízie 5.

AKTÍVNÉ BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY, PRISPÔSOBUJÚCE SA ROZLOŽENIU NÁKLADU

Jedinečný senzor monitorujúci náklon vozidla pomáha udržať pneumatiky v kontakte s vozovkou, najmä v prípade, že je ťažisko vozidla vysoko alebo pri prejazde klopenými zákrutami 5.

KONTROLA BEZPEČNEJ STOPY PRÍVESU

Systém stabilizácie prívesu rozpozná počiatočné rozkývanie prívesu a vyrieši ho znížením rýchlosti. Jazda s prívesom je vďaka tomu bezpečnejšia. Systém spomalí vozidlo znížením točiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku vo všetkých kolesách 5.

AIRBAGY

Nový Transit je k dispozícii s hlavovými airbagmi, airbagom vodiča, airbagom spolujazdca a bočnými airbagmi.

ZÁRUKA PROTI HRDZAVENIU

Na Transit sa vzťahuje upokojujúca 12-ročná záruka proti prehrdzaveniu karosérie.
DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE