Vyspelejší a prepracovanejší Focus

Je to najdokonalejší Ford Focus, aký sme kedy vyvinuli. Má novo navrhnutý, výraznejší exteriér a vyspelejší, prepracovanejší a maximálne komfortný interiér. Prináša širokú paletu skvelých a pokrokových technológií. Napríklad systém SYNC s hlasovým ovládaním a 8" dotykovou obrazovkou umožňujúci intuitívne ovládať navigáciu, zábavné funkcie alebo klimatizáciu jednoducho pomocou hlasových povelov. Rad špičkových zážihových aj vznetových motorov ponúka dokonalú rovnováhu medzi dynamikou a hospodárnosťou. Tieto vlastnosti dopĺňa vyspelá prevodovka PowerShift s radením pod volantom.

Sebavedomý dizajn exteriéru

Ford Focus vo svojej dizajnovej úprave odráža globálny dizajnový jazyk One Ford. Vozidlo má nižší a širší postoj, novú kapotu, novú prednú masku aj mriežku chladiča. Kapota má dynamický tvar a sebavedomý vzhľad. 

Hands-free technológie

Systém SYNC s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných systémov. K dispozícii je aj s farebnou 8" obrazovkou, ktorá umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie rôznych funkcií. 

Prvotriedne jazdné vlastnosti

Zážitok z jazdy vo Forde Focus je nezabudnuteľný. Vďaka precíznemu naladeniu podvozka vám ponúkme ešte viac priľnavosti, ovládateľnosti a istoty nielen pri bežnej jazde, zatáčaní aj brzdení ale aj pri športovejšom charaktere jazdenia. 

1-litrový EcoBoost

Prekvapivo výkonný a zároveň hospodárny 1-litrový motor EcoBoost ponúkne nízke emisie a spotrebu pre Ford Focus. Nie náhodou sa stal viacnásobným víťazom prestížnej ankety Medzinárodný motor roka. 

Pomoc s brzdením vo vyšších rýchlostiach

Funkcia núdzového brzdenia je inovatívna funkcia, ktorá pracuje v rýchlostiach nad 50 km/h. Sníma priestor pred vozidlom a ak zistí nebezpečenstvo zrážky, upozorní na to vodiča, alebo ak vodič nereaguje, začne systém sám brzdiť. 

Harmónia štýlu a praktickosti

Každý detail Fordu Focus a jeho športového a elegantného zovňajšku si vás získa. Výrazný dizajn a štýlové prvky ako nová mriežka chladiča alebo dynamicky tvarované zadné svetlá tvoria harmóniu štýlu a praktickosti. Úplne nanovo navrhnutý interiér povznáša vycibrenosť Fordu Focus na novú úroveň. Pri úprave interiéru sa dizajnéri zamerali na intuitívnejšie usporiadanie prvkov v kabíne. Okrem toho sa volant a stredová konzola vyznačujú menším počtom ovládacích prvkov a rôznych prepínačov. 

Kultivovaný dizajn exteriéru

Ford vytvoril kultivovanejší a vyspelejší Focus v novej dizajnovej úprave, ktorá odráža jeho globálny dizajnový jazyk One Ford. Vozidlo má nižší a širší postoj, novú kapotu, novú prednú masku aj mriežku chladiča. Kapota má dynamický tvar klenúci sa od predného stĺpika po horné rohy mriežky chladiča v tvare obráteného lichobežníka, čo dodáva vozidlu výrazný a sebavedomý vzhľad.

Prvotriedne jazdné vlastnosti

Zážitok z jazdy v novom Forde Focus je naozaj nezabudnuteľný. Vďaka precíznemu naladeniu má Focus ešte viac priľnavosti, istoty a ovládateľnosti pri bežnej jazde, zatáčaní aj brzdení. Pri verziách s automatickou prevodovkou si môžete vychutnať pohodlie a rýchlosť radenia pádlami pod volantom.

Dokonalý dizajn interiéru

Pre potreby vodiča navrhnuté usporiadanie interiéru Fordu Focus vám padne ako uliate. Dokonale vás objíme, takže sa cítite byť súčasťou vozidla a máte na dosah ruky všetky jeho moderné systémy. Sedadlá sú umiestnené nižšie a vpredu sú nezávisle nastaviteľné. V harmonicky navrhnutom interiéri sa okamžite budete cítiť ako doma a na konci cesty z neho vystúpite plne uvoľnený.

Prémiové osvetlenie interiéru

Prémiové osvetlenie osvetľuje v noci interiér príjemným tónom. Toto jemne dosvetlenie vychádza zo stropnej konzoly, držiakov nápojov, vnútorných kľučiek dverí aj priestoru pre nohy. Takisto dodávaný systém nastaviteľnej farby vnútorného osvetlenia umožňuje voliť zo siedmich rôznych odtieňov farieb a zároveň meniť intenzitu svetla, aby sa vám nálada v kabíne prispôsobila.

Úchvatné farby podporené dizajnom

Urobte si Ford Focus presne taký, aký ho chcete mať. Ponúkame vám paletu farieb a použitých materiálov,
s ktorými je úplne úchvatný. Vďaka tomu môžete svoj Focus dokonale zladiť s vlastnou osobnosťou.

Frozen White

Absolute Black

Caribou

Race Red

Magnetic

Tectonic Silver

Blazer Blue

Iceberg

Candy Red

Moondust Silver

Deep Impact Blue

Navrhnutý pre vás

Naši dizajnéri vytvorili paletu materiálov, vzorov poťahov a dekoračných materiálov, vďaka ktorým je interiér
Fordu Focus úplne úchvatný. Focus si tak môžete dokonale zladiť s vlastnou osobnosťou.

Látka Twist 
Charcoal Black

Látka Groove/Lux 
Charcoal Black

Látka Twist 
Light Stone

Koža Capretto/Groove 
Charcoal Black

Látka View 
Charcoal Black

Koža Basket/Capretto 
Charcoal Black

Látka View s 
červeným vyšívaním

Elegantné disky kolies

Vyberte si z bohatej ponuky špeciálne navrhnutých elegantných diskov z ľahkých zliatín. 
Nájdete tam určite tie, ktoré zodpovedajú vášmu osobnémú štýlu. 
Viac nájdete v našom katalógu príslušenstva

16" oceľové disky 
s krytmi kolies

17" disky z ľahkej 
zliatiny s 5x2 lúčmi

16" disky z ľahkej 
zliatiny s 5 lúčmi

17" disky z ľahkej 
zliatiny s 15 lúčmi

16" disky z ľahkej 
zliatiny s 5x2 lúčmi

18" disky z ľahkej 
zliatiny s 5 lúčmi

16" disky z ľahkej 
zliatiny s 10 lúčmi

18" disky z ľahkej 
zliatiny s 8 lúčmi

Výkon a hospodárnosť v jednom

Technológie motorov hrajú vo Forde Focus kľúčovú úlohu. Pomáhajú totiž znižovať prevádzkové náklady aj emisie, pričom poskytuje skvelú úroveň výkonu a dynamiky. Naša ponuka motorov teraz obsahuje nový benzínový motor 1.5 EcoBoost, ktorý má síce nižší objem v porovnaní s jeho predchodcom 1.6 EcoBoost, dosahuje však nižších emisií a spotreby paliva bez straty výkonu a ovládateľnosti. 

1-litrový motor EcoBoost

Prekvapivo výkonný a zároveň hospodárny motor 1.0 EcoBoost ponúkne emisie CO2 len 105 g/km a kombinovanú spotrebu už od 4,6 l/100 km. Nie náhodou sa stal viacnásobným víťazom ankety Medzinárodný motor roka. K dispozícii je vo výkonových verziách 100 alebo 125 koní.

Dynamika a hospodárnosť bez kompromisov

Motor 1.5 EcoBoost je novinkou úspešnej rady motorov EcoBoost. Nadväzuje na svojho predchodcu s vyšším objemom, motor 1.6 EcoBoost, ale zaisťuje ešte nižšie emisie aj spotrebu paliva bez obmedzenia výkonu a dynamiky. K dispozícii je vo výkonnostných variantoch 150 alebo 182 koní.

Úplne nová voľba pre dieselové motory

Motor Duratorq 1,5 TDCi je nový dieselový motor. Vychádza zo svojho predchodcu 1.6 TDCi a ponúka rovnaký výkon na vstupnej úrovni 95 koní, alebo zvýšený výkon na 120 koní, zatiaľ čo výrazne klesá spotreba paliva a produkcia emisií. Tento motor je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Nový dvojlitrový diesel s nižšími emisiami

Nový vznetový motor 2,0 TDCi je k dispozícii vo výkonovej verzii 150 koní, buď s manuálnou 6-rýchlostnou prevodovkou alebo automatickou prevodovkou PowerShift. Tento nový dieselový motor prináša významné zníženie emisií oproti svojmu predchodcovi, ktorého pri novom Forde Focus nahrádza.

Efektívna automatická prevodovka s plynulým radením

Motory 1.6 Duratec Ti-VCT a 2.0 Duratorq TDCi sú dodávané aj s automatickou prevodovkou Ford PowerShift. Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho adenia. Dokáže za vás predvoliť nasledujúci rýchlostný stupeň, takže pri preradení nedochádza k strate výkonu. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale tiež ekonomickejšia.

Rýchle a presné radenie končekmi prstov

K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo a presne končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

Vďaka systému Start-Stop spotrebujete menej paliva

Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio či systém SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a motor naštartuje. Systém Auto-Start-Stop je efektívny najmä v mestách.

Inteligentný informačný systém EcoMode

Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Úspornejšie radenie vďaka ukazovateľu preradenia

Jednoduchá kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli čo najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej vašej jazde s novým Fordom Focus.

Úspornejšie dobíjanie akumulátora

Systém inteligentného regeneratívneho dobíjania akumulátora dobíja kapacitu batérie iba vtedy, keď je to potrebné a keď je to ekonomicky výhodné.Tým je možné ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Inovatívne technológie a komfort

Vďaka šikovným technológiám a inteligentnému prevedeniu Fordu Focus bude každá minúta strávená za volantom maximálne komfortná, bezpečná a zároveň príjemná. Inovatívne technológie sa tiež postarajú o to, aby ste boli v spojení so svojou obľúbenou hudbou, sms správami a telefónom, rovnako tak ako s cestou. A to sa týka nielen jazdného komfortu, ale aj bezpečnosti či napríklad parkovania. 

Najmodernejšie hands-free technológie

Systém SYNCs hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

Jednoduché ovládanie navigácie hlasom

Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey

S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

Systém sledovania bdelosti vodiča

Tento systém nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy a dokáže rozpoznať príznaky nastupujúcej únavy. V takom prípade sa na palubnej doske zobrazí varovný symbol a odporučí vám prestávku v jazde. Táto technológia bola ocenená prestížnou cenou v oblasti bezpečnosti Euro NCAP Advanced.

Kultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu Focus.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Keď sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

You have not enabled functionality cookies. You can watch youtube video here. Delete your cookies to enable this function. Additional help can be found in the cookie policy.

Všimne si áut, ktorá ste mohli prehliadnuť

Varovanie pred jazdiacimi automobilmi pri vycúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert je úplne nová funkcia dodávaná ako súčasť systému pre stráženie mŕtveho uhla BLIS. Keď cúvate z parkovacieho miesta a máte obmedzený výhľad do strán, tento systém zaznamená vozidlá prichádzajúce z ktorejkoľvek strany až do vzdialenosti 40 metrov a upozorní vás na ne akustickými signálmi aj vizuálne.

Ford Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

Vďaka tejto užitočnej technológií je prakticky nemožné načerpať do nádrže nesprávne palivo. Zlá tryska tankovacej pištole totiž hrdlom neprejde. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže a vaše ruky ostanú vždy po tankovaní čisté.

You have not enabled functionality cookies. You can watch youtube video here. Delete your cookies to enable this function. Additional help can be found in the cookie policy.

Kvalitné materiály a spracovanie

Nový Focus ponúka dokonalú kombináciu komfortu, štýlu a osobitosti, či už si zvolíte celokožené, čiastočne kožené alebo textilné čalúnenie. Špičková úroveň dielenského spracovania vyžaruje z každého detailu, od luxusných švov na sedadlách až po mäkčené materiály na palubnej doske aj stredovej konzole.

Volant, vďaka ktorému je všetko v dosahu

Nový ergonomický trojramenný volant bol navrhnutý špeciálne pre nový Ford Focus. Všetky tlačidlá sú v dosahu vašich prstov a umiestnenie volantu bolo zvolené tak, aby ste mali nerušený výhľad na prístrojový panel. A prečo si nedopriať ešte viac komfortu v podobe nového vyhrievaného volantu? Aj táto novinka je súčasťou voliteľnej výbavy pre nový Ford Focus.

Premyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety počas jazdy nešmýkali.

Automatická dvojzónová klimatizácia

Váš spolucestujúci má rád, keď je vo vozidle útulne teplo, ale vy uprednostňujete chladnejšie podnebie? Riešením je dodávaná automatická klimatizácia DEATC umožňuje vodičovi a jeho spolujazdcovi vpredu nezávislé nastavenie teploty.

Bez kľúča znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree vo Forde Focus vám odomkne aj zamkne vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky batožiny.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom.

Naštartujete stlačením tlačidla

Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu Focus. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

Vie dodržiavať obmedzenia rýchlosti

Obmedzovač rýchlosti integrovaný do tempomatu umožňuje zvoliť si vlastné rýchlostné obmedzenia pomocou tlačidiel na volante. Vďaka tomu môžete venovať plnú pozornosť jazde a nie rýchlomeru. Ak s aktívnym obmedzovačom potrebujete ísť rýchlejšie, stačí dôraznejšie zošliapnuť plynový pedál.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Automatické prepínanie diaľkových svetiel je praktická funkcia pre jazdu v noci. Vodič sa vďaka nej môže lepšie sústrediť na riadenie, pretože systém sa postará o prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel keď zaznamená protiidúce vozidlo, vozidlo pred vami v rovnakom smere alebo vojdete do zástavby s pouličným osvetlením. Ford Focus teda zaisťuje optimálne osvetlenie v každej situácii a lepšiu viditeľnosť v noci, čo prispieva k bezpečnosti všetkých pasažierov.

Parkovanie bude ešte jednoduchšie

Zdokonalený parkovací asistent vám pomôže zaparkovať do radu pozdĺžne stojacich vozidiel a poradí si aj s priečnym parkovaním, ktoré býva bežné v podzemných garážach. Senzory vyhľadajú parkovacie miesto a potom vozidlo prevezme kontrolu nad volantom, na vás zostane len obsluha pedálov. Súčasťou je aj asistent pre výjazd z pozdĺžneho parkovacieho miesta.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Stierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Týmto si stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

S ocenením Euro NCAP Advanced

Systém Active City Stop, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu, sledovanie bdelosti vodiča a detektor bezpečnej vzdialenosti, získali od najvýznamnejšej európskej organizácie zameranej na hodnotenie bezpečnosti automobilov prestížne ocenenie Euro NCAP Advanced. Toto ocenenie môžu získať len tie najpokročilejšie systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré sú dnes na trhu. Fakt, že sme za inovácie napomáhajúce k zvýšeniu vašej bezpečnosti obdržali už sedem ocenení Euro NCAP Advanced, potvrdzuje, že Ford kladie bezpečnosť na prvé miesto. Aj Ford Focus je toho len dôkazom. 

Bezpečnostné systémy reagujúce v zlomku sekundy

Focus disponuje systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje činnosť bezpečnostných technológií, aby tak chránil posádku. Okrem robustnej karosérie sa o bezpečnosť stará kompletná zostava airbagov, ktorá chráni cestujúcich zo všetkých strán. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sa pri nehode deformujú smerom od vodiča a znižujú tak riziko poranenia.

S ESC máte vozidlo neustále pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESC nepretržite monitoruje situáciu. Akonáhle zaznamená odchýlku od zvolenej jazdnej stopy, ako je napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu a pomôže vám tak udržať nad vozidlom kontrolu. Súčasťou ESC je tiež systém regulácie preklzu kolies, ktorý potláča pretáčanie kolies napríklad pri akcelerácii, čím zaručuje najlepší záber, výkon a stabilitu vo chvíľach, kedy to najviac potrebujete. Systém ESC je aktívny neustále, môžete však deaktivovať preklz kolies.

Maximálna istota v zákrutách

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi predné kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje až stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je lepšia priľnavosť a precízna ovládateľnosť, čo môžete zistiť v momente, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

Pre bezpečnejšiu jazdu mestom

Nehody v pomalej prevádzke pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté, najmä v rušných mestských uliciach. Systém prevencie nárazu Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zaznamená, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, automaticky aktivuje brzdy. Dokladom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

Pomoc s brzdením vo vyšších rýchlostiach

Funkcia autonómneho núdzového brzdenia je inovatívna funkcia, ktorá pracuje v rýchlostiach vyšších ako 50 km/h. Pomocou radaru sníma priestor pred vozidlom a ak zistí nebezpečenstvo zrážky, upozorní vodiča akustickými a vizuálnymi signálmi. Ak vodič nereaguje, systém pripraví brzdovú sústavu a potom začne sám brzdiť. Ak počas zásahu rýchlosť klesne pod 50 km/h, funkciu brzdenia nahradí systém prevencie nárazu Active City Stop. Spoločne tieto dva systémy poskytujú asistenciu pri brzdení v celom rozsahu rýchlostí.

Pokročilé systémy pre bezpečnejšie brzdenie

Protiblokovací systém ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily EBD sa spoločne postarajú o to, aby vaše vozidlo zostalo ovládateľné aj pri prudkom brzdení. Vylepšená brzdová sústava má tiež rýchlejšiu odozvu.

Jasné a úsporné bixenónové svetlomety

Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym jazdným podmienkam. Automaticky tak zaisťujú optimálne nasvietenie priestoru pred vozidlom v okolitom prostredí, od diaľnice až po ulice miest. Súčasťou tejto funkcie je aj funkcia automatického prepínania diaľkových svetiel.

Ľahké rozbiehanie do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca HLA sa stará o vašu bezpečnosť tým, že zabráni pohybu auta pri rozbiehaní v kopci. Po uvoľnení pedálu udrží tlak v brzdovej sústave ešte 2,5 sekundy, aby ste mali čas presunúť nohu na pedál plynu.

Aby ste zostali vždy v správnom pruhu

Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

Zrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane. Súčasťou systému BLIS je aj úplne nová technológia, varovanie pred jazdiacimi automobilmi pri vycúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert.

Všimne si dopravných značiek

Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, alebo stále aj dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. Na prístrojovom paneli sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

Pomáha s dodržiavaním bezpečnej vzdialenosti

Palubná doska môže zobrazovať aj ikonu indikátora vzdialenosti. Ten priebežne zobrazuje odstup od vozidla idúceho vpredu a v závislosti na zvolenom nastavení vzdialenosti zobrazuje symbol semaforu so odpovedajúcou farbou. Ak sa dostanete príliš blízko k vozidlu idúcemu pred vami, detektor bezpečnej vzdialenosti vás upozorní červeným výstražným symbolom.

Ešte lepšia odozva na brzdový pedál

Tuhšie brzdové strmene vpredu v kombinácii s novým materiálom brzdového obloženia vpredu aj vzadu znamenajú v novom Forde Focus lepšiu odozvu na zošliapnutie brzdového pedála vodičom vozidla, a zlepšujú tak účinnosť brzdenia v nepriaznivých podmienkach.

Upozorní vás na nebezpečenstvo

Predné a zadné parkovacie senzory boli rozšírené o bočné senzory, ktoré znižujú výskyt prípadov poškriabania a odretia o predmety, ktoré vodič pri manévrovaní ľahko prehliadne. Počas parkovania sú využívané senzory na zadnom nárazníku na detekciu nebezpečenstva po oboch stranách. Ak sa zistí nebezpečenstvo, systém vodiča upozorní akustickými a vizuálnymi signálmi.

Zimné pneumatiky so zľavou až 44%

Zimné pneumatiky so zľavou až 44%

Viac
Zimné príslušenstvo THULE

Zimné príslušenstvo THULE

Viac