1530 l
maximálna kapacita úložného priestoru
5
sedadiel

Všestranný a štýlový

FORD FOCUS

Štýlový ako nikdy predtým

FORD FOCUS

FORD FOCUS

Vďaka výraznému novému dizajnu a vybaveniu, ktoré zabezpečuje konektivitu novej generácie, je zážitok z nového Ford Focus lepší ako kedykoľvek predtým.

Nová a intuitívna 13,2-palcová farebná dotyková obrazovka obsahuje sofistikovanú technológiu SYNC 42. Connected Navigation a Ford Secure vám zabezpečia bezproblémové pripojenie a umožnia vám prístup k špičkovým bezpečnostným funkciám.

Vstúpte do elektrifikovaného sveta efektivity a ovládania s novou automatickou prevodovkou EcoBoost Hybrid PowerShift.

Vyberte si robustnú praktickosť Ford Focus Active alebo športovo inšpirovaný štýl ST-Line.

TERAZ S REGISTRAČNÝM BONUSOM AŽ 1 800 €

Pozrite si ho v akcii

HLAVNÉ PRVKY

PREPOJENÁ INTELIGENCIA

Zostaňte v spojení so svetom okolo vás vďaka novému systému Ford SYNC 42, ktorý zahŕňa 13,2-palcovú dotykovú obrazovku s vysokým rozlíšením, navigáciu s pripojením na cloud a pokročilé hlasové ovládanie s rozpoznávaním prirodzeného jazyka. Ford Focus sa dokáže bezdrôtovo pripojiť k vášmu smartfónu prostredníctvom systémov Android Auto™4 alebo Apple CarPlay™4.

FOCUS ECOBOOST HYBRID

Focus EcoBoost Hybrid je k dispozícii s pokročilou automatickou prevodovkou PowerShift. Sedemstupňová automatická dvojspojková prevodovka je precízne navrhnutá tak, aby poskytovala efektívnejšiu a menej náročnú jazdu a doplnila elektricky zosilnený výkon hybridného motora.

DIGITÁLNY PRÍSTROJOVÝ PANEL

Nový 12,3-palcový (uhlopriečka 31,2 cm) digitálny prístrojový panel zobrazuje informácie pre vodiča vo vysokom rozlíšení pomocou intuitívnych a ľahko čitateľných ikon. Zobrazenie môžete prispôsobiť aj výberom informácií, ktoré sa majú zobraziť.

ASISTENT SLEDOVANIA MŔTVEHO UHLA

Asistent sledovania mŕtveho uhla vám pomôže rozpoznať iné vozidlá a prekážky v ťažko viditeľnom mŕtvom uhle – aj keď ťaháte príves. Systém spolupracuje s radarovými snímačmi na oboch stranách vozidla. Svetelný signál v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorní, aby ste neuhýbali, a môžete tak predísť nehodám.

PRISPÔSOBTE SI SVOJ MODEL FOCUS

Nový Focus - ST

JAZDNÝ ASISTENT VRÁTANE ASISTENTA NA UDRŽANIE V JAZDNOM PRUHU

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu pomocou kamier v smere jazdy rozpozná, keď neúmyselne opustíte jazdný pruh. Systém vás potom upozorní vibrovaním volantu alebo poskytnutím jemnej asistencie pri riadení, čím vám pomôže dostať vozidlo späť do správnej polohy. Asistent na udržiavanie v jazdnom pruhu sa automaticky vypne pri rýchlosti pod 65 km/h a dá sa deaktivovať aj manuálne.

SYSTÉM CROSS TRAFFIC ALERT

Zvyšuje ostražitosť pri cúvaní z oblastí s obmedzenou viditeľnosťou. Systém rozpozná, keď sa zboku blíži vozidlo alebo iné nebezpečenstvo a upozorní vás vizuálnymi a akustickými signálmi.

AKTÍVNY AUTOMATICKÝ PARKOVACÍ ASISTENT PRE POZDĹŽNE A PRIEČNE PARKOVANIE

Aktívny automatický parkovací asistent pre pozdĺžne a priečne parkovanie uľahčuje parkovanie aj na rušných uliciach alebo na stiesnených miestach. Aktivovaný systém rozpozná vhodné parkovacie miesta a automaticky do nich vmanévruje Ford Focus.

HEAD-UP DISPLEJ

Head-up displej premieta najdôležitejšie informácie priamo do vášho zorného poľa bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty. Môžete si tiež prispôsobiť nastavenia farebného zobrazenia tak, aby vyhovovali vašim potrebám.

ELEKTRONICKÁ PARKOVACIA BRZDA

Nešikovné uťahovanie ručnej brzdy je minulosťou. Vďaka elektronickej parkovacej brzde stačí na uzamknutie kolies a bezpečné zaparkovanie vozidla ľahké stlačenie tlačidla.

ZADNÁ PARKOVACIA KAMERA

Zadná kamera s technológiou „Split View“ sa aktivuje automaticky pri zaradení spiatočky a na displeji zobrazuje, čo je za vami. Systém vám tiež ukáže virtuálne čiary, ktoré vám pomôžu zaparkovať.

INTELIGENTNÝ ADAPTÍVNY TEMPOMAT S FUNKCIOU STOP & GO

S vozidlom Ford Focus prejdete hustou premávkou bez stresu. Inteligentný, adaptívny tempomat udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu, zatiaľ čo asistent udržiavania jazdného pruhu jemne koriguje riadenie tak, aby ste zostali vo vyznačenom jazdnom pruhu.

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Systém rozpoznávania dopravných značiek automaticky využíva prednú kameru na čítanie zón zákazu predbiehania a rýchlostných obmedzení, ktorými prechádzate. Tie sa potom zobrazujú aj na palubnom počítači. Neprehliadnete tak žiadnu dôležitejšiu informáciu – aj keď ste si ju na prvý pohľad nevšimli. Pri prekročení rýchlostného limitu sa na palubnom počítači objaví aj varovanie.

PRE-COLLISION ASSIST

V určitých dopravných situáciách a v závislosti od rýchlosti vozidla môže potenciálne vážnej nehode zabrániť iba vyhýbací manéver. Pre-collision assist slúži ako aktívny asistent riadenia, aby ste v takejto stresovej situácii mohli bezpečne vykonať vyhýbací manéver. Dáva impulz na vybočenie doľava alebo doprava. Systém to rozpozná a v zlomkoch sekundy vypočíta dodatočnú podporu riadenia pre vyhýbací manéver. Ak už bol aktivovaný predkolízny asistent a bolo spustené brzdenie, brzdy sa uvoľnia, aby boli k dispozícii všetky sily riadenia.

SLEDOVANIE BDELOSTI VODIČA

Ak systém rozpozná známky ospalosti, upozorní vás palubný počítač aj akusticky, a vyzve vás, aby ste si urobili prestávku.

ASISTENT ROZJAZDU DO KOPCA

Asistent rozjazdu do kopca zabraňuje cúvaniu pri rozjazde v stúpaní. Systém udržiava brzdný tlak na ďalších 2,5 sekundy, čím vám poskytne viac času na presunutie nohy z brzdy na plynový pedál. To môže byť veľmi užitočné pri rozjazde na klzkom povrchu.

KONEKTIVITA

FORD SYNC 4

Objavte novú úroveň konektivity. Ford SYNC 42 sa bezproblémovo pripojí k vášmu smartfónu prostredníctvom aplikácie FordPass3, ktorá vám umožní ovládať všetky základné funkcie: od telefónnych hovorov a hudby až po navigáciu a diaľkové zamykanie. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí nový 13,2-palcový (33 cm) dotykový displej, vylepšené hlasové ovládanie, aktuálne informácie o premávke a aktualizácie softvéru Ford Power-Up.

AKTUALIZÁCIE SOFTVÉRU FORD POWER-UP

Aktualizácie softvéru Ford Power-Up neustále zlepšujú váš Ford Focus. Cloudová technológia umožňuje bezdrôtové aktualizácie softvéru, čím pravidelne optimalizuje váš zážitok z jazdy. Aktualizácie zvyčajne prebiehajú automaticky na pozadí.

HLASOVÉ OVLÁDANIE

Ford SYNC 42 vám prináša naše najpokročilejšie rozpoznávanie hlasu. Slovník sa pravidelne aktualizuje prostredníctvom cloudových aktualizácií, takže si môžete napríklad jednoduchými hlasovými príkazmi prehrávať svoju obľúbenú hudbu, telefonovať alebo určovať ciele jazdy.

APPLE CARPLAY™ A ANDROID AUTO™

Či už prostredníctvom dotykovej obrazovky Ford SYNC 42 alebo hlasového ovládania, vo svojom novom vozidle Ford Focus sa môžete jednoducho pripojiť k smartfónu (ak je kompatibilný) cez Apple CarPlay™4 a Android Auto™4.

APLIKÁCIA FORDPASS

Pomocou smartfónu si pohodlne aktivujete veľké množstvo užitočných funkcií. Pomocou aplikácie FordPass3 môžete napríklad zobraziť polohu a údaje o jazde vášho Ford Focus, dostávať aktuálne informácie o premávkea nechať si posielať dôležité upozornenia o stave vozidla na váš smartfón. Môžete tiež skontrolovať, či je vaše vozidlo zamknuté a zamknúť alebo odomknúť ho na diaľku.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Interiér nového Ford Focus ponúka maximálny priestor a pohodlie. Väčšie smartfóny sa preto dajú ľahko umiestniť do priehlbiny pre médiá a ak sú kompatibilné, možno ich tam dokonca bezdrôtovo nabíjať.

KOMFORT  A POHODLIE

DVOJZÓNOVÁ KLIMATIZÁCIA S AUTOMATICKOU REGULÁCIOU TEPLOTY

Vyberte požadovanú teplotu pre vás a sedadlo predného spolujazdca, ktorú potom systém udržiava na konštantnej úrovni.

AUDIOSYSTÉM B&O

Vynikajúci zvuk a štýlový dizajn: vysokokvalitný audiosystém s desiatimi reproduktormi a subwooferom bol vyvinutý a vyladený pre Ford Focus.

VYHRIEVANÉ ČELNÉ SKLO

Vyčistite čelné sklo od ľadu a snehu stlačením tlačidla. Ford vyvinul a patentoval zabudovanie jemných infračervených vyhrievacích drôtov do čelného skla, ktoré vodič sotva vidí.

BEZKĽÚČOVÝ SYSTÉM FORD

Bezkľúčový systém Ford rozpozná, či máte pri sebe kľúč alebo zariadenie pripojené k FordPass3. Svoje auto tak môžete zamknúť alebo odomknúť bez toho, aby ste museli vyberať kľúče z vrecka.

FUNKCIA MYKEY

Pomocou tejto inovatívnej funkcie môžete definovať množstvo nastavení vozidla pre programovateľný náhradný kľúč v palubnom počítači ako napríklad obmedzenie maximálnej rýchlosti alebo hlasitosti rádia, výstraha rýchlosti a rozšírený systém výstrahy pri nezapnutých bezpečnostných pásoch.

AUTOMATICKÉ STIERAČE SO SENZOROM DAŽĎA

Stierače s dažďovým senzorom sa aktivujú pri mokrom čelnom skle a prispôsobujú svoju rýchlosť počasiu alebo intenzite dažďa. Môžete si vybrať z rôznych úrovní citlivosti, a sami tak určiť, kedy sa zapnú stierače.

ELEKTRICKY SKLOPNÉ VONKAJŠIE SPÄTNÉ ZRKADLO

Aby sa predišlo poškodeniu vozidla na stiesnených parkovacích miestach, elektrické vonkajšie spätné zrkadlá sa po uzamknutí vozidla automaticky sklopia. Počas jazdy alebo manévrovania môžete tiež elektricky sklopiť vonkajšie spätné zrkadlá stlačením tlačidla. Okrem toho sú bočné zrkadlá Ford Focus vyhrievané, takže môžete vyraziť rýchlo a bezpečne aj v mrazivé ráno.

FUNKCIONALITA

FUNKČNÝ BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Batožinový priestor nového Ford Focus vám ponúka nielen dostatok priestoru, ale aj optimalizované osvetlenie, ľahko čistiteľné plochy a vertikálnu priečku. A vďaka novej "mokrej zóne" s gumenou podlahovou rohožou môžete perfektne uložiť aj mokré alebo špinavé veci oddelene od ďalších.

ELEKTRICKÉ OTVÁRANIE 5. DVERÍ S VIRTUÁLNYM PEDÁLOM

Nemáte voľnú ruku? Žiadny problém: jednoduchým pohybom nohy pod zadným nárazníkom sa senzorom ovládané dvere batožinového priestoru automaticky otvoria alebo zatvoria.

BEZPEČNOSŤ

PRE-COLLISON ASSIST

Pre-collision asistent rozpozná a upozorní vás na potenciálne nebezpečenstvo kolízie s chodcami a inými vozidlami až do vzdialenosti 130 metrov. Ak nezareagujete, brzdy sa automaticky aktivujú.

AKTÍVNY ASISTENT NÚDZOVÉHO BRZDENIA

Aktívny asistent núdzového brzdenia predpína brzdy. Ak vodič nereaguje, systém automaticky zabrzdí s plnou brzdnou silou.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku:

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE