PRVKY FORD MUSTANG MACH-E

Od pokročilých asistenčných technológií vodiča až po funkcie konektivity na vyššej úrovni a inovatívne dizajnové detaily: Ford Mustang Mach-E prináša bezproblémový príjemný zážitok z jazdy sústredený na vás. Vstúpte do štýlovej a prepracovanej kabíny pomocou inteligentného bezkľúčového vstupu a elektromechanickým otváraním dverí E-Latch. Vo vnútri nájdete množstvo pokročilých technológií, ktoré zlepšia váš zážitok z plne elektrickej jazdy. Napríklad intuitívny systém One Pedal Drive pre plynulú jazdu bez námahy a tri voliteľné jazdné režimy, ktoré dolaďujú nastavenia výkonu vozidla. Funkcie konektivity novej generácie, ako sú FordPass Connect a Ford SYNC4, vám umožňujú komunikovať s elektrickým SUV ako nikdy predtým.

ZÁŽITOK Z JAZDY

JAZDNÉ REŽIMY

Ford Mustang Mach-E vám umožní prispôsobiť zážitok z jazdy vášmu preferovanému štýlu. Tri rôzne jazdné režimy, Active, Whisper a Untamed, menia zvuk motora, osvetlenie prostredia a dokonca aj odozvu vášho elektrického SUV, aby dokonale zodpovedali vašej nálade. Režim Untamed Plus, iba pre Ford Mustang Mach-E GT, posilňuje jazdný režim Untamed Mustang Mach-E. Navrhnutý pre cestu, prináša dlhšie trvajúce vzrušenie.


JAZDA S JEDNÝM PEDÁLOM

Ford Mustang Mach-E je vybavený pokročilým systémom One Pedal Drive. Zložte nohu z plynu a auto automaticky a hladko spomalí. Energia, ktorá sa spomalením zvyčajne stráca, sa zachytáva a používa na predĺženie dojazdu batérie. Vďaka tomuto systému môžete väčšinu času jazdiť pomocou jedného pedála. Brzdový pedál používate len vtedy, keď potrebujete brzdiť náhlejšie.

AKTÍVNE ODPRUŽENIE MAGNERIDE®

Aktívne odpruženie MagneRide®, ktoré sa upravuje 1000-krát za sekundu, pomáha udržiavať Ford Mustang Mach-E GT pevne na asfalte. Tlmiče MagneRide® sú naplnené inteligentnou magnetickou kvapalinou, čo im umožňuje rýchlo sa prispôsobiť meniacim sa podmienkam povrchu. Výsledkom je hladká a sebavedomá jazda. 

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Hustá premávka nie je problém. Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go vám umožní automaticky udržiavať prednastavenú vzdialenosť od vozidla pred vami. V hustej premávke môže dokonca váš Ford Mustang Mach-E zastaviť úplne a potom automaticky zrýchliť späť na zvolenú rýchlosť.

PREDKOLÍZNY ASISTENT

Predkolízny asistent používa kameru na sledovanie cesty pred vami a upozorní vás, keď zistí možnú kolíziu s vozidlom, chodcom alebo cyklistom. Ak včas nezareagujete na výstrahu, systém môže automaticky vyvinúť až plnú brzdnú silu, aby pomohol znížiť závažnosť niektorých čelných zrážok alebo ich dokonca eliminovať.

SYSTÉM SLEDOVANIA MŔTVEHO UHLA A UPOZORNENIE NA KRÍŽIACU SA PREMÁVKU

Dáme vám ďalší pár očí. Funkcia upozornenia na krížiacu sa premávku vám pomáha pri cúvaní z miesta. Upozorní vás, ak zistí, že sa z niektorej strany blížia vozidlá. 

Systém sledovania mŕtveho uhla počas jazdy sleduje vozidlá skryté v mŕtvych uhloch. Ak zistí nebezpečenstvo, upozorní vás výstražnými kontrolkami v oboch spätných zrkadlách.

VYHÝBANIE SA

Váš Ford Mustang Mach-E obsahuje asistenta vyhýbania sa ako súčasť širšieho systému predkolízneho asistenta. Asistent vyhýbania sa dokáže rozpoznať nebezpečnú zmenu smeru vo vašom riadení a pomáha vám vyhnúť sa zrážke s objektom miernym zásahom do riadenia. 

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ

Váš Ford Mustang Mach-E dokáže automaticky stlmiť svetlomety, keď zistí, že sa blížite k protiidúcej premávke. Keď na ceste pred vami už nebude premávka, diaľkové svetlá sa potom môžu automaticky prepnúť na plné svetlo.

PÄŤHVIEZDIČKOVÉ HODNOTENIE EURO NCAP

Na dôkaz svojej schopnosti pomôcť chrániť vás, vašich spolucestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky, získal Ford Mustang Mach-E najvyššie skóre päť hviezdičiek pri hodnotení bezpečnosti EURO NCAP. Euro NCAP je popredná európska nezávislá bezpečnostná organizácia, ktorá hodnotí bezpečnosť každého nového vozidla pomocou radu prísnych opatrení. Ford Mustang Mach-E mal tiež plné skóre pri testoch čistého ovzdušia a skleníkových plynov počas hodnotení Green NCAP.

PRIPOJENIE

SYNC4

Ford SYNC4 je cloudový komunikačný a zábavný systém vo vozidle. Cloudové pripojenie umožňuje pokročilé plánovanie trasy a rozpoznávanie konverzačného hlasu. Vďaka bezdrôtovej integrácii smartfónov, riadenia nabíjania elektromobilu, intuitívnemu 15,5" dotykovému displeju a veľa ďalších, zažijete prostredníctvom svojho auta nový svet konektivity.

AKTUALIZÁCIE FORD POWER-UP

Ford Mustang Mach-E je navrhnutý tak, aby sa v priebehu času vyvíjal. Bezpečné aktualizácie Ford Power-Up ponúkajú vylepšenia: od aktualizácie softvéru SYNC4 až po inovácie, ktoré zlepšujú kvalitu, schopnosti a pohodlie vášho vozidla. Väčšina týchto aktualizácií sa inštaluje automaticky, čo umožňuje inovatívna technológia prepojená s cloudom. Väčšie aktualizácie je možné nainštalovať prostredníctvom siete Wi-Fi v čase a na mieste, ktoré vám vyhovujú.

APLIKÁCIA FORDPASS

Pripojte Ford Mustang Mach-E k aplikácii FordPass vo svojom smartfóne a odomknite ešte viac jeho inteligentných funkcií. Pomocou telefónu môžete lokalizovať svoje vozidlo, na diaľku ho zamknúť alebo odomknúť, sledovať tlak v pneumatikách a dostávať upozornenia o stave vozidla. Pomocou telefónu môžete plánovať cesty a potom zdieľať ciele so svojím vozidlom a nechať si automaticky vyznačiť nabíjanie pozdĺž trasy, ak ho budete potrebovať. Funkcia „inteligentný dojazd“ špeciálne pre Ford Mustang Mach-E zobrazuje úroveň nabitia, zostávajúcu vzdialenosť jazdy a vhodné verejné nabíjacie miesta na ceste.

PROFIL VODIČA A PRISPÔSOBENIE

Keď spárujete smartfón s aplikáciou FordPass, Ford Mustang Mach-E prispôsobí rôzne nastavenia vašim vopred vybraným preferenciám. Zahŕňa to nastavenie sedadiel a zrkadiel, naladenie vašej obľúbenej rozhlasovej stanice a dokonca aj nastavenie osvetlenia prostredia a prístrojového panela tak, ako sa vám to páči. Môžete si tiež vytvoriť svojho vlastného jedinečného avatara na väčšie prispôsobenie.


PLÁNOVAČ CIEST

Plánovač ciest elektrického vozidla (EV) vám poskytuje úplnú dôveru na ceste. Nastavte si cieľ a systém prispôsobí trasu na základe úrovne nabitia batérie a dostupných verejných nabíjacích staníc. Trasu si môžete naplánovať aj vopred. Jednoducho si nastavte cieľ, nájdite nabíjacie body pomocou aplikácie FordPass a potom pošlite trasu priamo do systému SYNC4 vo vašom vozidle.


DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE VOZIDLA

Funkcie diaľkového ovládania v aplikácii FordPass vám umožňujú uzamknúť a odomknúť Ford Mustang Mach-E a sledovať stav nabitia prakticky odkiaľkoľvek. Môžete tiež nastaviť plán štartu, aby nastavenia vášho vozidla boli presne také, aké sa vám páčia ešte predtým, ako si sadnete za volant.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE ZARIADENÍ

Zostaňte v spojení so svojím Ford Mustang Mach-E. Vďaka bezdrôtovému nabíjaniu telefónu, ktoré je k dispozícii ako štandard, môžete pohodlne nabíjať kompatibilný smartfón bez ťažkostí s nabíjacím káblom. Zariadenie jednoducho položte na nabíjaciu podložku vozidla. Štýlový interiér sa tým udržiava čistý a prehľadný a zároveň sa zaisťuje, aby boli vaše zariadenia nabité a pripravené na používanie.

VÝKON A EFEKTIVITA

ELEKTRICKÉ VOZIDLO S AWD

Pokročilý elektrický dvojmotorový pohon všetkých kolies (AWD) posúva hru na vyššiu úroveň. Elektromotor na prednej a zadnej náprave zvyšuje výkon a pomáha vám zvládať náročnejšie jazdné podmienky.

DOJAZD BATÉRIE

Ford Mustang Mach-E je k dispozícii s dvomi voľbami batérie. Na pohon zadných kolies si môžete vybrať medzi štandardnou batériou alebo batériou s predĺženým dojazdom. Batéria RWD Standard Range (70 kWh) môže mať dojazd až 325 – 439 km, zatiaľ čo RWD Extended Range ponúka dojazd až 450 – 610 km (výsledky testu WLTP).

CESTNÁ ASISTENČNÁ SLUŽBA

Ak sa vám počas cesty vybije batéria, služba Cestná asistenčná služba poskytne rýchle nabitie na mieste vrátane obnovy vozidla do bezpečného stavu. Ak rýchle nabíjanie nie je možné, vaše vozidlo bude odtiahnuté na ďalší nabíjací bod.

INOVATÍVNY DIZAJN

SYSTÉM E-LATCH

Z Ford Mustang Mach-E sme odstránili kľučky dverí, aby sme vytvorili elegantný a zjednodušený dizajn. Teraz, keď sa priblížite k svojmu vozidlu, systém rozpozná vašu kľúčenku a rozsvieti tlačidlo na stĺpiku dverí. Na otvorenie dverí sa jednoducho dotknite tohto tlačidla.

ZVUKOVÝ SYSTÉM B&O

Pripravte sa na to, že vás dojme intenzívny zvukový zážitok vďaka voliteľnému 10-reproduktorovému zvukovému systému B&O. Integrácia krásneho soundbaru do palubnej dosky inšpirovaného domácimi reproduktormi Bang & Olufsen už získala prestížne ocenenie za interiérový dizajn. Vysoko účinný basový reproduktor so zníženou hmotnosťou šetriaci priestor tiež poskytuje basy, ktoré rozbúchajú vaše srdce.

PANORAMATICKÁ STRECHA

Voliteľná pevná panoramatická sklenená strecha zaplaví interiér prirodzeným svetlom a zlepšuje pocit priestrannosti. Špeciálna povrchová úprava pomáha interiéru zostať chladnejším v lete a teplejším v zime.

PREDNÝ KUFOR

Ford Mustang Mach-E vám poskytuje viac priestoru vpredu. Pohodlne umiestnený predný kufor poskytuje až 81 litrov dodatočného úložného priestoru. Ideálne na uloženie náhradného domáceho nabíjacieho kábla na spontánne víkendy mimo domova.

BEZDOTYKOVÉ ZADNÉ DVERE

Bezdotykové zadné dvere uľahčujú prístup do batožinového priestoru vášho Ford Mustang Mach-E, aj keď máte plné ruky. Keď systém zistí, že váš kľúč je v dosahu, jednoducho spravte mierny pohyb nohou pod stredom zadného nárazníka a bezdotykové zadné dvere budú fungovať bez toho, aby ste sa museli niečoho dotknúť. Je možné ich tiež otvoriť a zatvoriť, keď sedíte v aute.

PRIPRAVENÝ NA NALOŽENIE

Či už sa balíte za dobrodružstvom alebo pri nákupoch, praktický batožinový priestor v zadnej aj prednej časti vozidla vám poskytuje všestranný úložný priestor na všetky druhy ciest.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: