FORD MUSTANG MACH-E NABÍJANIE

Všetko, čo potrebujete vedieť o nabíjaní 

NABÍJANIE FORD MUSTANG MACH-E

Stačí si vybrať jednu z možností. Pri domácom nabíjaní môžete svoj Ford Mustang Mach-E jednoducho zapojiť do bežného sieťového napájania. Druhou možnosťou je voliteľný Ford Connected Wallbox, ktorý poskytuje rýchlejšie domáce nabíjanie, cez noc úplne nabije batériu. Pomocou aplikácie FordPass pre smartfóny môžete spravovať plány domáceho nabíjania, aby bol váš elektromobil pripravený, vždy keď ho budete potrebovať. 

NABÍJACIE ZÁSUVKY A KÁBLE

Ford Mustang Mach-E sa dodáva s dvoma nabíjacími káblami: jeden na nabíjanie doma, druhý na nabíjanie na verejnosti. Univerzálny nabíjací kábel na domáce použitie má adaptér, takže ho môžete zapojiť do domácej 3-kolíkovej zásuvky. Dostanete tiež kábel na použitie na verejných nabíjacích staniciach so striedavým prúdom, pretože nie každá má zabudovaný svoj vlastný. Všetky vysokovýkonné verejné nabíjacie stanice s jednosmerným prúdom sú vybavené špeciálnymi vstavanými nabíjacími káblami, takže nemusíte nosiť svoj.

DOMÁCE NABÍJANIE

Nabíjanie vášho Ford Mustang Mach-E doma je rovnako jednoduché ako nabíjanie smartfónu. Jednoducho zapojte univerzálny nabíjací kábel Ford dodaný s vozidlom do bežnej zásuvky. 

Prípadne voliteľný domáci nabíjací bod Ford Connected Wallbox ponúka väčšie pohodlie s kratšími časmi nabíjania ako domáca zásuvka. Bol tiež navrhnutý tak, aby spolupracoval s aplikáciou FordPass, takže môžete spravovať plán nabíjania na diaľku.

DOMÁCI NABÍJACÍ BOD

Ford Connected Wallbox je voliteľný domáci nabíjací bod a najrýchlejšia možnosť domáceho nabíjania. Každú hodinu dokáže dobiť viac ako 30 km dojazdu a cez noc plne nabije batériu. Môžeme vám pomôcť zabezpečiť inštaláciu nabíjacieho bodu Ford Connected Wallbox prostredníctvom nášho špecializovaného inštalátora British Gas.

NABÍJANIE Z DOMÁCEJ ZÁSUVKY

Dodaný univerzálny nabíjací kábel Ford je možné zapojiť do bežnej domácej zásuvky. Nabíja rýchlosťou približne 12 km dojazdu za hodinu a je užitočný, keď ste na návšteve u priateľov bez akéhokoľvek nabíjacieho zariadenia.

Rovnako, ako v prípade nabíjacieho bodu Ford Connected Wallbox vám odporúčame poradiť sa s kvalifikovaným elektrikárom, aby skontroloval zásuvky, ktoré chcete použiť na nabíjanie vášho vozidla.

Zobrazené sú špecifikácie káblov pre EÚ. Priemyselný konektor je k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo za príplatok.
ČASY DOMÁCEHO NABÍJANIA

Porovnajte, ako dlho by trvalo nabitie vášho Ford Mustang Mach-E pomocou bežnej domácej zásuvky a nabíjacieho bodu Ford Connected Wallbox.

VEREJNÉ NABÍJACIE BODY

Verejné nabíjacie body sú skvelé, keď ste vonku, a mnohé ponúkajú rýchlejšie nabíjanie, ako keď ste doma. Verejné nabíjacie body na striedavý prúd poskytujú 10 – 80 % nabitie za 7,2 hodiny. Nabíjačky na jednosmerný prúd (50 kW) môžu poskytnúť 10 – 80 % nabitie za 90 minút. Ideálne, keď potrebujete dobiť na cestách.

NAPLÁNUJTE SI TRASU

Kľúčovou funkciou aplikácie FordPass pre Ford Mustang Mach-E je EV Trip Planner. Pri hľadaní cieľa sa v systéme zobrazí aktuálny stav nabitia a zostávajúca vzdialenosť jazdy. Môže dokonca navrhnúť vyhovujúce verejné nabíjacie miesta na plánovanej trase, ak je to potrebné a môže automaticky zahrnúť tieto nabíjacie zastávky do cesty, aby sa optimalizoval dojazd, efektívnosť, čas jazdy a prestávky na odpočinok.
ČASY VEREJNÉHO NABÍJANIA

Porovnajte, ako dlho by trvalo nabitie vášho Ford Mustang Mach-E pomocou troch rôznych typov verejných nabíjacích bodov.

DOJAZD AŽ DO 610 km

(na základe WLTP testov)

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: