280 koní (206 kW)
VÝKON
420 Nm
MAXIMÁLNY KRÚTIACI MOMENT
5,7 sekundy
z 0 na 100 km/h

NOVÝ FORD FOCUS ST

NOVÝ FORD FOCUS ST

Nový Ford Focus ST – či už ako hatchback alebo kombi – vykazuje pôsobivý výkon v kombinácii s inteligentnou konektivitou. Vďaka tomu je každý výlet nezabudnuteľným zážitkom. Zistite viac o novom Ford Focus ST!

TERAZ S REGISTRAČNÝM BONUSOM AŽ 1 800 €


Spotreba paliva NEDC: neuvedená 1 Emisie CO2: neuvedené1 Spotreba paliva WLTP (kombinovaná)1: 8,3 l/100 km; Emisie CO2 (kombinované)1: 189 g/km

POZRITE V ČOM FORD FOCUS ST VYNIKÁ

TO NAJLEPŠIE, ČO FORD FOCUS ST PONÚKA

NAVRHNUTÝ PRE VÝKON

2,3 litrový benzínový motor EcoBoost v novom Ford Focus ST poskytuje výkon 206 kW (280 koní) a maximálny krútiaci moment až 420 Nm. Elektronický stabilizačný systém v spojení s elektronickým ovládaním tlmičov a voliteľnými jazdnými režimami zaisťuje presné ovládanie a vynikajúcu jazdnú dynamiku.

FORD SYNC 4

Ford SYNC 42 s 13,2" (33 cm) dotykovou obrazovkou sa bezproblémovo pripojí k vášmu smartfónu prostredníctvom aplikácie FordPass3, vďaka čomu získate jednoduché ovládanie všetkého, na čom záleží: od telefónnych hovorov a hudby cez navigáciu až po diaľkové zamykanie.

VYSOKÝ KOMFORT, PERFEKTNÁ BOČNÁ OPORA

Športové sedadlá Ford Performance nastaviteľné v 14 smeroch zaisťujú optimálnu polohu pri jazde. Navyše Bedrová opierka nastaviteľná v 4 smeroch ponúka vysokú úroveň podpory a pohodlia.

NOVÝ VZHĽAD

Nový Ford Focus ST zaujme vizuálne ešte výraznejšou prednou časťou. Jeho atletický vzhľad dopĺňa nápadná, vylepšená predná mriežka a výrazné adaptívne LED Matrix svetlomety.

BEZPROBLÉMOVÁ ZMENA PREVODU

Vyberte si medzi presnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a najmodernejšou 7-stupňovou automatickou prevodovkou. Obe možnosti výrazne prispievajú k optimálnej ovládateľnosti a efektívnej spotrebe paliva nového Ford Focus ST.

KTORÝ POHON SA VÁM HODÍ?
ECOBOOST
Benzínové vozidlo
Vynikajúci výkon, priame vstrekovanie paliva s pozoruhodnou účinnosťou.


Palivo
BENZÍN
NEDC emisie CO2 (kombinované)
neuvedené 1
WLTP emisie CO2 (kombinované)
189 g/km1
Prevodovka
MANUÁLNA/AUTOMATICKÁ
NEDC spotreba paliva (kombinovaná)
neuvedené 1
WLTP spotreba paliva (kombinovaná)
8,3 l/100 km1

VÝKON & EFEKTÍVNOSŤ

VIAC VÝKONU NA POŽIADANIE

Pre nový Ford Focus ST je k dispozícii výkonný motor. 2,3-litrový benzínový motor EcoBoost poskytuje výkon 206 kW (280 koní) a maximálny krútiaci moment až 420 Nm. Výsledkom je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy.

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÝ SYSTÉM

Elektronický stabilizačný systém zaisťuje maximálnu kontrolu v zákrutách. Prostredníctvom nepretržitej analýzy údajov systém upravuje rozdelenie krútiaceho momentu medzi hnacie kolesá v priebehu milisekúnd. Výsledok: optimálna trakcia a vynikajúca stabilita.

ELEKTRONICKÉ OVLÁDANIE TLMIČOV

Podvozok nového Ford Focus ST bol kombinovaný s elektronickým ovládaním tlmičov.
Vďaka tomu sa plynule upravuje nastavenie zavesenia zadných kolies s cieľom zabezpečiť optimálnu jazdnú dynamiku v každej situácii.

VOLITEĽNÉ JAZDNÉ REŽIMY

Pomocou voliteľných jazdných režimov si môžete prispôsobiť jazdné vlastnosti individuálne podľa svojich potrieb. Nový Ford Focus ST vám ponúka štyri rôzne jazdné režimy: Normal, Sport, Slippery a Track. Všetky dôležité informácie sa vám zobrazujú na digitálnom prístrojovom paneli, ktorý sa aj farebne prispôsobuje príslušnému jazdnému režimu.

LAUNCH CONTROL

Na dosiahnutie maximálneho zrýchlenia zo státia má Ford Focus ST funkciu launch control. Ak ju aktivujete v palubnom počítači a zošliapnete plynový pedál, otáčky sa počas rozjazdu udržiavajú v nastavenom rozmedzí.

HEAD-UP DISPLEJ

Head-up displej premieta najdôležitejšie informácie priamo do vášho zorného poľa bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty. Môžete si tiež prispôsobiť nastavenia farebného zobrazenia tak, aby vyhovovali vašim potrebám.

MANUÁLNA PREVODOVKA S MEDZIFUNKCIOU

6-stupňová manuálna prevodovka nového Ford Focus ST bola optimalizovaná pre ešte presnejšie radenie prevodových stupňov s cieľom zlepšiť jazdnú dynamiku a znížiť spotrebu paliva.

AUTOMATICKÁ PREVODOVKA S PODVOLANTOVÝM RADENÍM

Pre optimálny výkon na ceste alebo na pretekárskej dráhe automatická prevodovka s adaptívnym plánovaním radenia prevodov prispôsobuje procesy radenia danej situácii. Prevodový stupeň môžete kedykoľvek zmeniť aj manuálne pomocou páčok pod volantom.

ZÁŽITOK Z JAZDY

INTELIGENTNÉ LED SVETLOMETY

Nové LED Matrix svetlomety s integrovanými hmlovými svetlami a výraznými dennými svetlami zaisťujú vynikajúcu viditeľnosť a štýlový vzhľad. Systém adaptívneho predného osvetlenia optimálne prispôsobuje uhol svetelného kužeľa jazdnej situácii (napríklad na diaľnici alebo v zákrutách) a priebehu vozovky.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Interiér nového Ford Focus ST ponúka maximálny priestor a pohodlie. Väčšie smartfóny sa preto dajú ľahko umiestniť do priehlbiny pre médiá a ak sú kompatibilné, možno ich tam dokonca bezdrôtovo nabíjať.

KOMFORT & POHODLIE

ŠPORTOVÉ SEDADLÁ FORD PERFORMANCE

Športové sedadlá Ford Performance nastaviteľné do 14 smerov zaisťujú optimálnu polohu pri jazde. Navyše bedrová opierka nastaviteľná v 4 smeroch ponúka vysokú úroveň podpory a pohodlia.

AUDIOSYSTÉM B&O

Vynikajúci zvuk a štýlový dizajn: vysokokvalitný audiosystém s desiatimi reproduktormi a subwooferom bol vyvinutý a vyladený pre nový Ford Focus ST.

VYHRIEVANÉ SEDADLÁ A VOLANT

Vyhrievaný volant zohreje ruky aj v mrazivých zimných ránach. K dispozícii sú aj vyhrievané sedadlá pre vodiča a spolujazdca.

BEZKĽÚČOVÝ SYSTÉM FORD

Bezkľúčový systém Ford rozpozná, či máte pri sebe kľúč alebo zariadenie pripojené k FordPass3. Svoje auto tak môžete zamknúť alebo odomknúť bez toho, aby ste museli vyberať kľúče z vrecka.

BEZPEČNOSŤ

VŠETKO POD KONTROLOU

Elektronický bezpečnostný a stabilizačný program je vždy aktívny. Zareaguje, keď zaregistruje, že vozidlo vykazuje odchýlky od stabilnej ovládateľnosti, napríklad pri rýchlom riadení pri vyhýbaní sa. Meria pohyby vozidla okolo zvislej osi. Ak je tento pohyb väčší ako pohyb vypočítaný v riadiacom systéme, aplikuje brzdné impulzy na príslušné kolesá s cieľom stabilizovať vozidlo. Protipreklzová regulácia zabraňuje pretáčaniu jednotlivých kolies.

5-HVIEZDIČKOVÁ BEZPEČNOSŤ 

Euro NCAP je popredný európsky program hodnotenia bezpečnosti vozidiel. S 5 hviezdičkami získal nový Ford Focus ST najlepšie možné hodnotenie a pôsobivo tak demonštroval svoj vysoký bezpečnostný štandard.

ŠPECIÁLNA VÝBAVA

ST TRACK PACK

Vhodné pre pretekársku dráhu. Vybavený súpravou Ford Performance a odpružením od firmy KW™
. Výkonné brzdy Brembo 18" s červenými strmeňmi a pneumatiky Ford Performance Pirelli P-Zero Corsa zaisťujú optimálnu priľnavosť a maximálnu kontrolu na trati. Balík ST Track Pack obsahuje lesklé čierne kolesá, mriežku chladiča a spojler, ako aj množstvo charakteristických detailov ST.
DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

PRISPÔSOBTE SI SVOJ MODEL FOCUS

Nový Focus - ST