NOVÝ FORD MUSTANG MACH-E

NOVÝ FORD MUSTANG MACH-E

PREDNOSTI MUSTANGU MACH-E

Od pokročilých asistenčných technológií cez novú generáciu online funkcií až po inovatívne dizajnové riešenia: Mustang Mach-E prináša intuitívnu a príjemnú používateľskú skúsenosť, prispôsobenú vašim zvyklostiam. Dvere do štýlového a premysleného interiéru môžete odomykať inteligentným bezkľúčovým systémom E-Latch. Po nasadnutí vás čaká súbor pokročilých technológií, ktoré spríjemňujú a uľahčujú spolužitie s automobilom poháňaným elektrinou. Ide napríklad o intuitívny systém ovládania jazdy jedným pedálom alebo o tri prepínateľné jazdné režimy, ktoré dolaďujú prejav a charakter vozidla. Nová generácia online technológií FordPass Connect a Ford SYNC 4 prináša úplne nové spôsoby interakcie medzi vami a vaším elektrickým SUV.

DYNAMIKA A HOSPODÁRNOSŤ

ELEKTROMOBIL S POHONOM VŠETKÝCH KOLIES

Pokročilý dvojmotorový elektrický pohon všetkých kolies (AWD) nastavuje novú latku. Každú nápravu poháňa jeden elektromotor. Vďaka tomu má vozidlo lepšie jazdné vlastnosti a pomôže vám zvládnuť náročnejšie podmienky.

VARIANTY AKUMULÁTORA

Mustang Mach-E dáva na výber z dvoch variantov akumulátora. Oba možno kombinovať s pohonom zadných aj všetkých kolies. Akumulátor so štandardným dojazdom (76 kWh) ujde Mach-E na jedno nabitie až 450 km. Variant s predĺženým dojazdom (99 kWh) potom zdvihne dojazd až na 610 km [1].

ASISTENČNÁ SLUŽBA

Ak by sa vám náhodou po ceste vybil akumulátor, asistenčná služba Fordu pre elektromobily vás odtiahne, kam potrebujete, až do vzdialenosti 56 km.

Môže to byť domov, k najbližšej verejnej nabíjačke alebo k predajcovi Ford, ktorý má certifikáciu na elektromobily. Na vzdialenosť dlhšiu ako 56 km budete odtiahnutý k najbližšej verejnej nabíjačke alebo k predajcovi Ford s certifikáciou na elektromobily.

ZÁŽITOK Z JAZDY

JAZDNÉ REŽIMY

Mustang Mach-E vám umožňuje prispôsobiť si jazdné vlastnosti podľa vášho preferovaného štýlu. Tri rôzne jazdné režimy, Active (Aktívny), Whisper (Tichý) a Untamed (Neskrotný), upravujú zvuk motora, osvetlenie interiéru a dokonca aj citlivosť reakcií vášho elektrického SUV tak, aby dokonale zodpovedali vašej nálade.

OVLÁDANIE JAZDY JEDNÝM PEDÁLOM

Mustang Mach-E ponúka pokročilý systém ovládania jazdy jedným pedálom. Akonáhle uvoľníte pedál akcelerátora, začne automaticky plynule spomaľovať. Kinetická energia, ktorá sa pri brzdení zvyčajne bez úžitku mení na teplo, sa zachytáva a je využívaná na dobíjanie akumulátora. Vo väčšine bežných situácií si vystačíte s jediným pedálom. Brzdový pedál budete musieť použiť iba v prípadoch, keď je potrebné dôraznejšie spomalenie.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Uľahčí jazdu v hustej premávke. Adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go automaticky udržuje prednastavený odstup od vozidla pred vami. V hustej premávke dokáže vozidlo úplne zastaviť a potom znovu automaticky akcelerovať na nastavenú rýchlosť.

PRE-COLLISION ASSIST

Pre-collision Assist sníma pomocou kamery priestor pred vozidlom a upozorňuje vás na nebezpečenstvo zrážky s vozidlom, chodcom alebo cyklistom. Ak včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdiť, aby znížil závažnosť následkov zrážky alebo jej v niektorých prípadoch dokonca úplne zabránil.

AKTÍVNY PARKOVACÍ ASISTENT

V prípade potreby nechajte svoje auto, aby sa o parkovanie postaralo za vás. Inteligentný aktívny parkovací asistent dokáže vyhľadať vhodné miesto, či už pozdĺžne alebo priečne, a vozidlo do neho navedie. Postará sa aj o vyparkovanie. Ak sa dostanete príliš blízko k prekážke, ozve sa výstražný zvuk parkovacích senzorov.

SYSTÉM SLEDOVANIA MŔTVYCH UHLOV A PREMÁVKY V KOLMOM SMERE

Dá vám zopár očí naviac. Systém upozornenia na premávku v kolmom smere vás pri cúvaní z parkovacieho miesta do cesty upozorní na vozidlá prichádzajúce zo strany. Podobne vás systém stráženia mŕtvych uhlov počas jazdy upozorní na vozidlá, ktoré môžu byť schované v mŕtvom uhle spätných zrkadiel. Systém vás upozorní výstražnými svetlami v oboch spätných zrkadlách, ak zaznamená nejaké nebezpečenstvo.

ASISTENT VYHÝBACIEHO MANÉVRU

Váš Mustang Mach-E je vybavený aj asistentom vyhýbacieho manévru, ktorý je súčasťou predkolizného asistenta. Táto technológia je navrhnutá tak, aby dokázala rozpoznať prudký pohyb volantom, keď sa snažíte na poslednú chvíľu niečomu vyhnúť, a pomohla vám s riadením tak, aby ste prekážku bezpečne obišli.

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ

Váš Mustang Mach-E vie automaticky stlmiť svetlomety, ak zaznamená premávku v protismere. Akonáhle je cesta znovu voľná, systém prepne svetlá späť na diaľkové.

Online funkcie

SYNC 4

Ford SYNC 4 je cloudový infotainment. Cloudové pripojenie umožňuje pokročilé plánovanie trás a konverzačné rozpoznávanie hlasu.

Vďaka bezdrôtovej integrácii inteligentných telefónov, spravovaniu nabíjania elektrických vozidiel, intuitívnej 15,5 "dotykovej obrazovke a mnohým ďalším funkciám, budete vo svojom vozidle môcť využívať úplne novú úroveň konektivity.

AKTUALIZÁCIA BEZDRÔTOVÝM PRENOSOM

Váš Mustang Mach-E je navrhnutý tak, aby sa v priebehu času vyvíjal. Bezpečné aktualizácie na diaľku ponúkajú množstvo vylepšení: od aktualizácie softvéru SYNC 4 až po upgrady, ktoré zlepšujú kvalitu, schopnosti a pohodlie vášho vozidla. Väčšina týchto aktualizácií sa inštaluje automaticky, čo je umožnené inovatívnou technológiou cloudového pripojenia. Väčšie aktualizácie je možné nainštalovať cez Wi-Fi v čase a na mieste podľa vášho výberu.

APLIKÁCIA FORDPASS

Keď prepojíte svoj Mustang Mach-E s aplikáciou FordPass vo svojom telefóne, odomknete tým ešte viac jeho inteligentných funkcií. Prostredníctvom telefónu možno napríklad zistiť polohu vozidla, na diaľku ho odomknúť i uzamknúť, skontrolovať tlak v pneumatikách alebo dostávať upozornenia súvisiace s jeho technickým stavom. Ďalej môžete naplánovať v telefóne trasu a odoslať ju do palubnej navigácie alebo si pre prípad potreby nechať zobraziť nabíjačky v okolí trasy. Špecifikom Mustangu Mach-E je potom funkcia "inteligentný dojazd", ktorá zobrazuje aktuálny stav akumulátora, zostávajúci dojazd a verejné nabíjacie stanice v okolí trasy.

PROFIL VODIČA A PRISPÔSOBENIE

Po spárovaní inteligentného telefónu so systémom FordPass nastaví Mustang Mach-E rôzne konfigurácie podľa vašich predvolieb. To zahŕňa nastavenie sedadiel a zrkadiel, naladenie obľúbenej rozhlasovej stanice a dokonca nastavenie osvetlenia interiéru a prístrojového panelu podľa vašich predstáv. Môžete si tiež vytvoriť svojho vlastného jedinečného avatara pre osobitejší vzhľad.

PLÁNOVANIE JÁZD

Plánovanie jázd elektrických vozidiel (EV) vám dáva na ceste úplnú istotu. Nastavte cieľ a systém prispôsobí trasu podľa úrovne akumulátora a dostupných verejných nabíjacích staníc. Trasu si môžete tiež naplánovať vopred. Pomocou aplikácie FordPass jednoducho nastavte cieľ cesty a nájdite nabíjacie miesta. Potom trasu pošlite priamo do systému SYNC 4 vo vozidle.

DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE VOZIDLA

Funkcie diaľkového ovládania vo FordPass umožňujú zamknúť a odomknúť Mustang Mach-E, spustiť alebo vypnúť motor a sledovať stav nabitia prakticky odkiaľkoľvek. Môžete si tiež nastaviť časový rozvrh štartu tak, aby nastavenie auta bolo presne také, aké máte radi, ešte pred tým, než sa posadíte za volant.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE TELEFÓNU

Vďaka štandardne dodávanému bezdrôtovému nabíjaniu môžete v Mustangu Mach-E nabíjať kompatibilné inteligentné telefóny, bez toho, aby ste museli riešiť nabíjací kábel. Stačí telefón odložiť na nabíjaciu podložku. Štýlový interiér tak zostáva prehľadný a uprataný, zatiaľ čo telefón sa udržiava nabitý.

Inovatívny design

E-LATCH

Odstránením kľučiek z dverí vozidla Mustang Mach-E sme vytvorili elegantný a čistý dizajn. Teraz, keď sa priblížite k vozidlu, systém rozpozná váš telefón alebo kľúč a rozsvieti tlačidlo na stĺpiku dverí. Dvere otvoríte jednoduchým stlačením tohto tlačidla. Keď odídete, systém sa tiež automaticky uzamkne.

PRÉMIOVÝ AUDIOSYSTÉM B&O

Pripravte sa na pôsobivý zvukový zážitok s prémiovým zvukovým systémom B&O s až 10 reproduktormi.

PANORAMATICKÁ STRECHA

Voliteľná panoramatická pevná sklenená strecha zaplní interiér prirodzeným svetlom a umocní pocit priestrannosti. Špeciálna vrstva udržuje interiér v lete chladnejší a v zime teplejší.

PREDNÝ BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Mustang Mach-E má vpredu niečo naviac. Prakticky umiestnený predný batožinový priestor ponúka až 81 litrov úložného priestoru navyše. Môžete doňho uložiť náhradný kábel pre domáce dobíjanie pre prípad, že sa náhle rozhodnete vyraziť niekam na víkend.

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDANIE PIATYCH DVERÍ

Bezdotykové ovládanie piatych dverí uľahčuje prístup do batožinového priestoru Mustangu Mach-E, aj keď máte práve plné ruky. Akonáhle systém zistí, že je kľúč alebo pripojený telefón v dosahu, stačí ľahko mávnuť nohou pod strednou časťou zadného nárazníka a piate dvere sa otvoria, bez toho aby ste sa museli niečoho dotknúť. Môžete ich tiež otvoriť a zatvoriť, keď sedíte vo vozidle.

PRIPRAVENÝ NAKLADAŤ

Či už sa balíte na dobrodružný výlet, alebo nakladáte nákup, prakticky riešené batožinové priestory vpredu aj vzadu predstavujú univerzálne riešenie pre každú príležitosť.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE 

Obrázky a informácie na týchto stránkach nemusia zodpovedať najnovším špecifikáciám pre slovenský trh. Môžu obsahovať prvky dostupné len za príplatok, prípadne aj prvky nedostupné v Slovenskej republike.

[1] Pri plnom nabití akumulátora. Dojazd vozidla so zadným pohonom a akumulátorom s predĺženým dojazdom. Merané metodikou WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure). Dojazd vozidla ovplyvňuje nielen vek akumulátora, ale aj netechnické faktory, ako napr. jazdný štýl, aktuálne jazdné podmienky a údržba vozidla.

Najväčšia online ponuka nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: