Nová Fiesta ST plná energie

Agresívny vzhľad, znížený podvozok aj modelové označenie prezrádzajú, že toto nie je len tak nejaké auto. Je to Fiesta ST. Výkon 200 koní, zrýchlenie 0-100 km/h za 6,5 sekundy. Tieto skvelé parametre hovoria sami za seba. Pridajte pozoruhodné technológie a vysokú úroveň komfortu aj priestrannosti. Čo dostanete? Vozidlo, ktoré je pripravený obstáť v bežnej prevádzke aj na pretekárskom okruhu, jedinečný Ford Fiesta ST. Je to skutočné športové vozidlo vytvorené tak, aby ste pri jazde v nej mali neustále úsmev na tvári. Posadte sa za jej volant, šlapnite na plynový pedál a užite si jazdu.

Charakter vozidla môžete meniť podľa situácie

Nová Fiesta ST ponúka tri prepínateľné jazdné režimy: Normal, Sport a Track, ktoré ovplyvňujú nastavenie posilňovača riadenia, elektronického stabilizačného systému, motora, bŕzd a výfuku. V kombinácii s vylepšeným systémom stranového presmerovania krútiaceho momentu a športovo naladeným podvozkom sa Fiesta ST dokonale prispôsobí vášmu jazdnému štýlu, či už zrovna cestujete po diaľnici, alebo si užívate športovú jazdu na pretekárskom okruhu.

Spoznajte, ako chutí výkon

Nová Fiesta ST je ešte výkonnejšia, pohotovejšia a vodičsky podmanivejšia ako kedykoľvek predtým. Vďaka úplne novému zážihovému motoru 1.5 EcoBoost s výkonom 200 koní a krútiacim momentom 290 Nm akceleruje z nuly na 100 km/h za 6,5 sekundy. Funkcia deaktivácie valcov znižuje spotrebu paliva v bežnej každodennej prevádzke. Teraz je možné vybaviť Fiestu ST mechanickým samosvorným diferenciálom, ktorý zlepšuje rozdelenie krútiaceho momentu medzi predné kolesá a tým zabezpečuje lepšiu dynamiku a obratnosť vozidla.

Zostaňte pánmi situácie za každých okolností

Elektronický stabilizačný systém nepretržite monitoruje jazdu. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu.

Užite si svoju obľúbenú hudbu naplno

Od klasických skladieb po súčasné hity ... nech už je váš vkus akýkoľvek, vaša hudba si zaslúži, aby znela tak, ako to jej autor zamýšľal. Audiosystém s výkonom 675 Wattow a 10 reproduktormi, ktorý spoločnosť B&O PLAY dodáva pre vozidlá Ford, poskytuje presne takú reprodukciu zvuku. Systém, ktorý bol navrhnutý exkluzívne pre nový Ford Fiesta, bol zvukovými technikmi spoločnosti B&O PLAY vyladený tak, aby sa pri jeho počúvaní stávala každá cesta povznášajúcim zážitkom. Jedinečný vzhľad reproduktorov navyše dokonale dokresľuje elegantný interiér vozidla Ford Fiesta.

Úchvatná źo všetkých strán

Je to vidieť na prvý pohľad, Fiesta ST je športové auto. Sada aerodynamických doplnkov karosérie, nízky profil a spojler ST, každý detail pomáha zlepšovať jazdné výkony, znižovať spotrebu a zdôrazniť vzhľad vozidla. Alebo si sadnite do kokpitu inšpirovaného pretekárskymi autami a osvetleného atraktívnym rozptýleným svetlom. Fiesta ST poteší vaše zmysly aj hliníkovými pedálmi, koženým volantom a mnohými ďalšími detailmi. 

Jedinečná karoséria v štýle ST

Športová silueta a výrazný dizajn Fiesty ST vznikli vďaka unikátnej karosárskej súprave dielov ST. Jej súčasťou je zadný spojler a difúzor, svalnaté krivky tiahnuce sa od predných hmlových svetiel pozdĺž blatníkov a podbehov kolies, ako aj disky kolies z ľahkých zliatin s pozoruhodným dizajnom.

Bohato vybavený interiér

Vo Forde Fiesta ST sa posadíte do športových sedadiel Recaro so skvelým bočným vedením, ktoré sú dostupné po prvýkrát. Výkon vozidla budú taktiež odrážať jedinečné prvky prístrojovej dosky z uhlíkových vlákien, volant ST, hliníkové pedále a radiaca páka.

Inovatívna stredová konzola na dosah

Pokročilá multifunkčná stredová konzola vám umožní ovládať väčšinu systémov z jediného miesta. Všetky funkcie sú zreteľne zobrazené na displeji a niektoré z nich možno ovládať aj prostredníctvom tlačidiel na volante.

Nové pútavé farby exteriéru

Ford Fiesta ST je k dispozícii v siedmych výrazných farbách, pričom každá zdôrazňuje nápadný štýl nového vozidla. Z výrazných odtieňov je dostupná červená Race Red, strieborná Silver Fox a modrá Performance Blue. Všetky tieto farby výrazne podporujú športový charakter vozidla.

Frozen White

Absolute Black

Race Red

Performance Blue

Moondust Silver

Silver Fox

Magnetic

Zážitok z jazdy

Každá inteligentná technológia v novom Forde Fiesta ST má svoj účel. Či už sa jedná o uľahčenie parkovania, cúvania, či jazdy na diaľnici, alebo vás bezpečne udrží v jazdnom pruhu a rozpozná dopravné značky. A pretože je nová Fiesta ST stvorená k výkonu, funkcie ako Launch Control vám umožnia využiť váš nový automobil naozaj naplno.

Charakter vozidla môžete meniť podľa situácie

Nová Fiesta ST ponúka tri prepínateľné jazdné režimy: Normal, Sport a Track, ktoré ovplyvňujú nastavenie posilňovača riadenia, elektronického stabilizačného systému, motora, bŕzd a výfuku. V kombinácii s vylepšeným systémom stranového presmerovania krútiaceho momentu a športovo naladeným podvozkom sa Fiesta ST dokonale prispôsobí vášmu jazdnému štýlu, či už zrovna cestujete po diaľnici, alebo si užívate športovú jazdu na pretekárskom okruhu.

Precízne vyladený podvozok

Podvozok novej Fiesty ST ťaží zo znalostí divízie Ford Performance. Je precízne vyladený tak, aby udeľoval vozidlu chirurgicky presnú ovládateľnosť. Jeho nastavenie sa navyše mení v závislosti na zvolenom jazdnom režime. Fiesta ST je prvý kompaktný ostrý hatchback s asymetrickými, smerovo vinutými zadnými pružinami, ktoré usmerňujú sily pôsobiace na podvozok a zlepšujú tak jazdné vlastnosti. A vedľa športovo naladenej vlečenej zadnej nápravy sú tu aj adaptívne tlmiče pruženia, ktorých tuhosť sa automaticky mení podľa momentálnych podmienok.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Asistent pre jazdu v pruhoch sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vibráciami volantu aj grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia a natočí volant tak, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu. V rýchlostiach pod 65 km/h sa deaktivuje a možno ju vypnúť aj ručne.

Všimne si dopravných značiek

Systém rozpoznávania dopravných značiek zaznamená značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou aj stále alebo dočasné dopravné značenie. Na displeji palubného počítača sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

Aby ste v noci lepšie videli

Užitočná pomôcka pre riadenie v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je vpredu opäť voľno, diaľkové svetlá sa znovu rozsvietia, aby ste mali rozhľad.

Zrkadlá, ktorá vidia aj to, čo vy uvidieť nemôžete

Systém stráženie mŕtvych uhlov BLIS sleduje pomocou radarových senzorov vozidla po oboch stranách vozidla v oblasti mŕtvych uhlov. Ak senzory zaznamenajú vozidlo, ktoré vám zostáva skryté, rozsvieti sa vo vonkajšom spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane jasne viditeľná oranžová kontrolka. Keď cúvate z parkovacieho miesta, systém sleduje prevádzku v kolmom smere a na zaznamenané vozidlá prichádzajúci zo strany vás upozorňuje zvukovým signálom a tiež rozsvietením kontrolky.

Systém SYNC s núdzovým asistentom

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je funkcia núdzového asistenta. V prípade dopravnej nehody, ak dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na tiesňovú linku. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšie je to, že systém poskytne záchranárom zásadné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Keď vidíte, čo je za vami, ľahšie zaparkujete

Pätníky, zábradlia, nízke múriky ... zadná parkovacia kamera ukáže, čo sa deje za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na centrálnu obrazovku na stredovej konzole. Systém tiež zobrazuje virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazd aj do tých najtesnejších priestorov.

Sledovanie bdelosti vodiča upozorní na únavu

Systém sledovania bdelosti nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Pokiaľ vo vašom správaní zaznamená znaky svedčiace o strate pozornosti, na displeji palubného počítača sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku. Ak sa vaša pozornosť ďalej zhoršuje, správa sa zobrazí opakovane a pridá sa aj akustické upozornenie.

Viac istoty pri rozbiehaní do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Po uvoľnení brzdového pedálu predĺži brzdný účinok o dve až tri sekundy, čím získate čas k presunu chodidla na plynový pedál. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Posilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

Elektrický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko a zľahka, čím uľahčuje manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

Komfort a pohodlie

Ak chytré technológie fungujú hladko u vás doma, prečo nie aj vo vašom aute. Nový Ford Fiesta ST je vybavený systémom SYNC 3, ktorý uľahčuje život, moderným audiosystémom B&O PLAY, ktorý sa postará o zábavu na cestách, a elektricky ovládanou panoramatickou strechou, ktorá spríjemní každú jazdu. Pripravte sa vyskúšať toto všetko aj mnoho ďalšieho v priestore navrhnutom tak, aby vám zaistil všetko mysliteľné pohodlie.

Vaša obľúbená hudba v dokonale vernom podaní

Od klasických skladieb po súčasné hity ... nech už je váš vkus akýkoľvek, hudba si zaslúži, aby znela tak, ako to jej autor zamýšľal. Audiosystém s výkonom 675 W a 10 reproduktormi, ktorý spoločnosť B&O PLAY dodáva pre vozidlá Ford, poskytuje presne takú reprodukciu zvuku. Systém, ktorý bol navrhnutý výhradne pre nový Ford Fiesta, bol zvukovými technikmi spoločnosti B&O PLAY vyladený tak, aby sa pri jeho počúvaní stávala každá cesta povznášajúcim zážitkom. Jedinečný vzhľad reproduktorov navyše dokonale dokresľuje elegantný interiér vozidla Ford Fiesta ST.

Zoznámte sa s najlepším priateľom svojho telefónu

Aj pri cestovaní autom môžete byť v spojení so svetom. Systém SYNC 3 predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Umožňuje bezproblémovú integráciu vášho smartfónu, vďaka čomu máte stále pod kontrolou všetky funkcie od telefónnych hovorov a textových správ až po počúvanie hudby a satelitnú navigáciu, to všetko prostredníctvom 8" dotykovej obrazovky s vysokým rozlíšením alebo pomocou jednoduchých hlasových príkazov. Systém SYNC 3 si rozumie s Apple CarPlay aj Android Auto. Aplikácie môžete ovládať pomocou funkcie Applink. Systém pre vás dokonca vie nahlas čítať textové správy, takže vy môžete stále držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou.

Športové sedadlá Recaro

Predné športové sedadlá Recaro v čiernom prevedení s modrým prešívaním poskytujú vysokú úroveň pohodlia a podpory a vďaka zvýšenému bočnému vedeniu zaručujú jedinečný a bezpečný zážitok z jazdy. Sedadlá sú doplnené štýlovým modrým prešívaním na bezpečnostných pásoch.

Svetlejší interiér s panoramatickou strechou

Doprajte si ešte krajší výhľad na okolitú scenériu, bez toho aby ste museli opúšťať pohodlie svojho vozidla Ford Fiesta ST. Elektricky ovládaná panoramatická strecha umožňuje naozajstné prelínanie vonkajšieho sveta s interiérom vozidla. Strechu možno buď pootvoriť, alebo odsunúť predný diel nad zadný, čo dodá interiéru priestrannejší a svetlejší charakter. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zabraňuje prehrievaniu interiéru a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. V prípade potreby môžete použiť integrovanú clonu a slnečné lúče tak úplne odtieniť. Strecha je ovládaná elektricky, takže len stačí stlačiť tlačidlo.

Nastavte si teplotu, ktorá vám bude vyhovovať

Automatická klimatizácia umožňuje nastaviť presnú teplotu, ktorá vám vyhovuje a naďalej ju potom bude automaticky udržiavať.

Bez kľúča rovná sa bez starostí

Akonáhle prichádzate k svojmu vozidlu, systém KeyFree zaznamená prítomnosť vášho kľúča, aj keď je schovaný vo vrecku alebo kabelke. Dvere sa odomknú, a keď sa posadíte, nemusíte dávať kľúč do zapaľovania. Stačí zošliapnuť spojku a stlačiť štartovacie tlačidlo. Motor hneď naskočí. Vysoko pohodlné riešenie, ktoré vám ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey

MyKey umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tejto technológii môžete požičať svoj Ford kamarátom alebo členom rodiny a zároveň naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať. Neobmedzený kľúč správcu si môžete ponechať pre seba. Ak chcete, môže ich byť aj viac.

Vyhrievané čelné sklo

Táto užitočná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supertenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy stierače. Aj keď je vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

Spätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

Elektricky sklopné spätné zrkadlá sa po zaparkovaní automaticky sklopia, aby predišli náhodnému poškodeniu. V sklopenej polohe sú chránené aj štýlové integrované ukazovatele smeru.

Zabráňte škrabancom

S chráničmi hrán dverí, ktoré automaticky vyskočia pri ich otvorení, sa jednoducho vyhnete nechcenému poškriabaniu laku karosérie či preliačine, a to ako u vášho, tak u susedného vozidla.

Dynamika a hospodárnosť

Nový Ford Fiesta ST je poháňaný výkonným zážihovým motorom 1.5 EcoBoost. Už tak mimoriadnu hospodárnosť vylepšuje funkcia deaktivácie valcov, ktorá automaticky šetrí palivo, keď jeden z valcov nie je potrebný. Rad technológií ďalej zaistí vynikajúce jazdné výkony spoločne s nízkou spotrebou paliva.

Spoznajte, ako chutí výkon

Nová Fiesta ST je ešte výkonnejšia, pohotovejšia a vodičsky podmanivejšia ako kedykoľvek predtým. Vďaka úplne novému zážihovému motoru 1.5 EcoBoost s výkonom 147 kW alebo 200 koní s krútiacim momentom 290 Nm akceleruje z nuly na 100 km/h za 6,5 sekundy. Funkcia deaktivácie valcov znižuje spotrebu paliva v bežnej každodennej prevádzke. Teraz je možné vybaviť Fiestu ST mechanickým samosvorným diferenciálom, ktorý zlepšuje rozdelenie krútiaceho momentu medzi predné kolesá a tým zabezpečuje lepšiu dynamiku a obratnosť vozidla.

Trakcia keď ju potrebujete

Mechanický samosvorný diferenciál je k dispozícii vo voliteľnej sade Performance. Tento systém je navrhnutý tak, aby preniesol výkon motora na koleso s najväčšou trakciou. Akonáhle jedno kolo začne preklzávať, výkon je automaticky prenesený na druhé kolo na zabezpečenie najlepšej stability. Nový samosvorný diferenciál je vo Fieste ST kombinovaný s technológiou stranového usmerňovania krútiaceho momentu, ktorá potláča nedotáčavosť cieleným pribrzďovaním vnútorného kolesa v zákrute. Výsledkom je maximálna priľnavosť na klzkom alebo nerovnom povrchu a lepšia dynamika a obratnosť vozidla.

Vychutnajte si zvuk motora

So systémom elektronického vylepšenia zvuku a funkciou aktívnej výfukovej klapky si užijete jazdu vo Fieste ST naplno. Prečo? Vďaka aktívnej výfukovej klapke budete mať zvukový prejav svojej Fiesty plne pod kontrolou. Táto technológia vykúzli pri silnejšom zošliapnutí plynu hlbší, burácivější tón. Systém elektronického vylepšenie zvuku potom zabezpečí, aby ste si za volantom užili zvuk motora.

Rýchlejšie štarty z miesta

Nová Fiesta ST disponuje funkciou Launch Control, ktorá umožňuje veľmi rýchle ostré štarty z miesta. Po jej aktivácii stačí zošliapnuť plyn naplno a prudko uvoľniť spojku. Vozidlo sa postará o reguláciu otáčok motora tak, aby sa rozbehlo čo najrýchlejšie.

Riaďte ako profesionál

Športový indikátor radenia poradí, kedy radiť, aby ste využili dynamický potenciál vozidla na maximum. V okamihu, ktorý je najvhodnejší pre zmenu prevodového stupňa, sa v otáčkomere rozsvieti logo ST.

Vďaka Stop-Start spotrebujete menej paliva

Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne, pritom stále dodáva dostatok energie pre svetlomety, klimatizáciu, rádio alebo systém SYNC 3. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a systém naštartuje . Systém Stop-Štart je efektívny najmä v mestách, kde môže znížiť spotrebu paliva až o 10%.

Nová šesťstupňová prevodovka

Šesťstupňová prevodovka vám zaručí pozoruhodný a presný výkon, a vyťaží tak z vášho motora maximum zábavy.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Bezpečnosť a zabezpečenie

Paleta najmodernejších bezpečnostných a zabezpečovacích prvkov chráni ako vás samotných, tak aj vašu novú Fiestu ST.

Zostaňte pánmi situácie

Elektronický stabilizačný systém nepretržite monitoruje jazdu. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu.

Airbagy, ktoré vás chránia zo všetkých strán

Okrem predných airbagov vodiča a spolujazdca je úplne nový Ford Fiesta ST vybavený aj postrannými airbagmi, ktoré chránia hrudník a sú navrhnuté tak, aby viedli telo preč od miesta nárazu. Zároveň dokážu pozdvihnúť pažu a vytvoriť tak priestor medzi ňou a deformovanou štruktúrou. Stropné airbagy pokrývajú veľkú plochu a opierky hlavy zaisťujú ochranu pred poranením krčnej chrbtice. O tom, že nová Fiesta ST kladie vaše bezpečie na prvé miesto, svedčí aj prítomnosť predpínačov s obmedzovačmi ťahu na bezpečnostných pásoch vpredu aj vzadu. Samozrejmosťou je upozornenie na nezapnuté pásy u všetkých piatich sedadiel.

Pokročilé systémy pre istejšie brzdenie

Protiblokovací systém ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily EBD sa spoločne starajú o to, aby vaše vozidlo zostalo ovládateľné aj pri prudkom brzdení. Vylepšená brzdová sústava má tiež rýchlejšiu odozvu.

Vysoká úroveň zabezpečenia

Na prianie možno do vozidla nainštalovať obvodový alarm a dvojité zamykanie. Dvojité zamykanie znemožňuje otvorenie dverí zvnútra. Zlodej sa teda dnu nedostane, ani keď rozbije bočné okno a pokúsi sa otvoriť dvere vnútornou kľučkou. Dvojité zamykanie sa aktivuje opakovaným stlačením uzamykacieho tlačidla na diaľkovom ovládači centrálneho zamykania.

Päťhviezdičková bezpečnosť

O schopnosti ochrániť vás aj vašich spolucestujúcich svedčí päť hviezdičiek, ktoré vozidlu udelila organizácia Euro NCAP.

Včasné upozornenie na defekt pneumatiky

Systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás prostredníctvom kontrolky na prístrojovom paneli okamžite upozorní, ak v niektorej z pneumatík klesne tlak.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: