Fotogaléria

Dynamický aj úsporný

Zážihové aj vznetové motory, vrátane prevratného motora roka 2012 aj 2013 1.0l EcoBoost, manuálna alebo automatická prevodovka ... z ponuky hnacieho ústrojenstva pre Transit Connect si určite vyberiete takú, ktorá najlepšie zodpovedá špecifikám vášho podnikania a osobným preferenciám. Vyspelá technika zaisťuje mimoriadnu hospodárnosť a nekompromisnú dynamiku aj vtedy, keď je vaše vozidlo plne naložené. Vďaka sofistikovanému podvozku a riadeniu predných kolies vám bude jazda v novom Transite Connect pripadať ako šoférovanie bežného osobného automobilu.

 


Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane nového Transitu Connect, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Dostaňte zo svojho motora čo najviac

Nový benzínový trojvalec 1.0 EcoBoost výkon 74 kW a krútiaci moment 170 Nm. Je kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V kombinácii s ďalšími úspornými technológiami ako Auto-Start-Stop ponúka tento oceňovaný motor dynamiku, akú by ste očakávali od konvenčného agregátu s objemom 1,6 litra, ale pritom má asi o 24% nižšiu spotrebu paliva a o 25% menšie emisie. Tie činia len 129 g/km. Ak potrebujete automat, máme pre vás kombináciu motora 1.6 EcoBoost 110 kW a krútiacim momentom 240 Nm so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Výkonné a úsporné dieselové motory

Ak dávate prednosť dieselu, môžete si vybrať z troch variantov motora 1.6 Duratorq TDCi: 55 kW, 185 Nm, päťstupňová manuálna prevodovka; 70 kW, 230 Nm, päťstupňová manuálna prevodovka; 85 kW, 270 Nm, šesťstupňová manuálna prevodovka. A potom je tu verzia ECOnetic s najnižšou spotrebou vo svojej triede. V štandardnej výbave má prekalibrovanú riadiacu jednotku a obmedzovač rýchlosti.

Maximálne preverenie spoľahlivosti

Nový Ford Transit Connect bol podrobený komplexným testom odolnosti. Dôkazom je víťazstvo v teste Arctic Van Test, jednej z najkrutejších skúšok kvality a odolnosti vozidiel na planéte. Transit Connect zvíťazil vo svojej kategórii po súperení v zničujúcej päťdňovej skúške, v ktorej museli vozidlá a ich vodiči čeliť mimoriadne náročným výzvam na ľade a snehu v zamrznutej krajine severného Fínska. V skúške zahŕňajúcej rôzne disciplíny, od slalomu na zamrznutej letiskovej dráhe až po mučivú 700-kilometrovú jazdu po zľadovatených vyjazdených poľných cestách, zvíťazili vozidlá Connect vďaka celkovo vysokej kvalite v rôznych oblastiach hodnotenia, ako napríklad spotreba paliva, schopnosť prevážať náklad alebo ovládateľnosť.

Znížte spotrebu paliva so systémom  Auto-Start-Stop

Keď zastavíte na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom vo vozidle ako klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10% pri mestskom cykle.

Inteligentný systém, ktorý vám pomáha jazdiť úspornejšie

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenia, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Menej únavné cestovanie a hospodárnejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti vám pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť. Systém pomáha nielen šetriť palivo, ale aj znižuje pravdepodobnosť prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé diaľničné presuny.

Lepšia aerodynamika pre nižšiu spotrebu

Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska ​​chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe vášho vozidla.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program ESP nepretržite monitoruje vašu jazdu, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám v rámci fyzikálnych zákonov pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Maximálnu priľnavosť s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje ich optimálny záber.

Väčšia istota pri rozbiehaní do kopca

Dômyselný asistent rozjazdu do kopca zabráni nechcenému cúvaniu vozidla nový Transit Connect. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde vozidla na klzkom povrchu.

Stabilizácia prívesu

Asistent pre jazdu s prívesom zaznamená akékoľvek začínajúce kývanie prívesu a zníži rýchlosť vozidla, aby problém riešil. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku na všetkých kolesách vozidla.

Viac sily pre prudkom brzdení

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akú rýchlo zošliapnete brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Signalizácia prudkého brzdenia

Signalizácie prudkého brzdenia rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádayjú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Ešte ľahšie cúvanie

Stĺpiky, smetné koše či nízke múriky, zadná parkovacia kamera vám ukáže priestor za vozidlom na obrazovke zabudovanej do stredovej konzoly. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spätného chodu. Systém navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najužších miest.

Ford Easy-Fuel proti zámene palív

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A pretože je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.