Fotogaléria

Tlačové správy o modeli nový Transit

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s modelom nový Transit na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o modeli nový Transit a s ním spojených novinkách, špeciálnych akciách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

Rozšírenie ponuky radu Transit

2. septembra 2014 – Spoločnosť Ford rozširuje výrobu úplne nového modelového radu Transit, ktorý bude obsahovať kompletný sortiment viac ako 450 modelových variantov pre európskych zákazníkov. K derivátom radu Transit patrí podvozok s dvojitou kabínou (Double Chassis Cab) a podvozok s extra dlhým rámom (L5), dodávka s dvojitou kabínou (DCiVan), verzia Kombi (8/9 miest) a Kombi Van (5/6 miest). Nové verzie vozidiel  bude možné objednať v Transit centrách a u predajcov vozidiel značky Ford po celej Európe už na jeseň 2014. Patria k novým variantom, ktoré završujú bezprecedentnú obnovu a rozširovanie celého radu úžitkových vozidiel značky Ford pre Európu. Tú sa podarilo uskutočniť v priebehu len 24 mesiacov. Nové vozidlá budú mať premiéru na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne IAA v nemeckom Hannoveri, ktorý sa bude konať v septembri.

Prečítajte si celý článok

Arctic Van Test pre Transity

12. marca 2014 – Spoločnosť Ford dosiahla historické dvojnásobné víťazstvo v teste Arctic Van Test, jednej z najkrutejších skúšok kvality a odolnosti vozidiel na planéte. Úplne nové modely Ford Transit a Ford Transit Connect zvíťazili vo svojich kategóriách po súperení v zničujúcej päťdňovej skúške, v ktorej museli vozidlá a ich vodiči čeliť mimoriadne náročným výzvam na ľade a snehu v zamrznutej krajine severného Fínska, kde teploty klesajú až na –50°C. V skúške zahŕňajúcej rôzne disciplíny, od slalomu na zamrznutej letiskovej dráhe až po mučivú 700-kilometrovú jazdu po zľadovatených vyjazdených poľných cestách, zvíťazili vozidlá Transit vďaka svojej vysokej kvalite.

Prečítajte si celý článok

Výsledky predaja úžitkových vozidiel

5. februára 2014 – Zvýšený objem predaja úžitkových vozidiel v roku 2013, na ktorom sa podieľali najmä úplne nové produkty, priniesol spoločnosti Ford Motor Company najvyšší podiel na trhu úžitkových vozidiel od roku 2007. V Európe sa v roku 2013 predalo 186 200 kusov úžitkových vozidiel značky Ford, čo je o 11 000 viac ako v predchádzajúcom roku. Trhový podiel spoločnosti sa zvýšil z 8,5 percenta v minulom roku na 9,2 percenta. Ide o najväčší nárast podielu spomedzi európskych automobiliek. Na raste predaja sa podieľal predovšetkým dopyt po novej 1-tonovej dodávke Transit Custom  a pickupe Ranger. Rok 2013 bol prvým uceleným rokom výroby dodávok Transit Custom.

Prečítajte si celý článok

7 miliónov kusov modelu Transit

20. júna 2013 – Spoločnosť Ford Motor Company dnes oznámila vyrobenie modelu Transit s poradovým číslom 7 miliónov. Populárna dodávka sa v Európe predstavila v roku 1965 a dnes sa predáva v 118 krajinách na šiestich kontinentoch. Ak by sme všetky modely Transit zaparkovali za sebou, tiahli by sa z Londýna do Sydney v Austrálii a naspäť. Oslava tohto míľnika sa konala dnes počas oficiálneho otvorenia nového montážneho závodu pre model Transit v meste Nanchang v Číne, na ktorom sa zúčastnil prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ford Alan Mulally. Do závodu Jiangling Xiaolan investoval strategický partner spoločnosti Ford, spoločnosť Jiangling Motors Corp (JMC), sumu 300 miliónov dolárov. Spoločnosť vyrába vozidlá značiek JMC a Ford.

Prečítajte si celý článok

Úplne nový Transit na výstave v Birminghame

9. apríla 2013 - Najväčším modelom z budúcej generácie radu Transit je úplne nový 2-tonový Ford Transit, ktorého uvedenie na európsky trh je naplánované na jar 2014. Do kategórie úžitkových vozidiel strednej veľkosti prinesie novú úroveň schopností a univerzálnosti. K dispozícii bude komplexná ponuka karosárskych štýlov a verzií, vrátane verzií Van, Double Cab-in-Van (DCiV), Kombi, Kombi Van a Bus, ako aj verzií Chassis Cab a Chassis Cowl. Verzie Van sú v ponuke s tromi rôznymi dĺžkami a dvomi rôznymi výškami strechy s viacerými možnosťami celkovej hmotnosti vozidla až do hodnoty 4,7 tony. Účelný a moderný dizajn exteriéru ukrýva nákladový priestor, ktorý spĺňa požiadavky distribučného priemyslu a zachováva si svoje impozantné hodnoty užitočného zaťaženia.

Prečítajte si celý článok

Debut pre nový Transit

18. septembra 2012 – Úplne nový globálny Transit a Transit Connect vyvinutý podľa produktovej stratégie One Ford absolvujú celosvetovú verejnú premiéru na Medzinárodnom autosalóne úžitkových automobilov IAA v Hannoveri. Úplne nový Transit nahrádza ťažšie dvojtonové modely Transit v Európe a vo svete a preberie štafetu od obľúbených vozidiel Ford série E v Severnej Amerike. Úplne nový Transit má v ponuke obrovský rad karosérií a pohonov, čím poskytuje v danej triede najlepšiu prepravnú kapacitu, výnimočnú odolnosť a mal by mať najnižšiu spotrebu paliva vo svojej triede. Transit Connect, štýlový nový model ďalšej generácie ponúka záujemcom o kompaktný van najlepšiu prepravnú kapacitu v triede, vynikajúcu hospodárnosť a celkovú spoľahlivosť.

Prečítajte si celý článok