Fotogaléria

Zostaňte v kontakte počas jazdy

Mestské ulice, diaľnice, okresné cesty ... Vďaka novému Transitu budete v pohodlí a v kontakte so svetom všade, kam vás práca zavedie. Jazdu a parkovanie uľahčuje rad inovatívnych technológií. A vo svojej dobre vybavenej kabíne plnej odkladacích priestorov môžete vďaka hlasovému ovládaniu telefonovať aj počas jazdy. Môžete tak na cestách vybavovať pracovné záležitosti, bez toho aby ste spustili ruky z volantu a zrak z cesty. To je len zlomok z inovácii, ktoré robia z Transitu výnimočné úžitkové vozidlo.

 


Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a prijímať volania na mobil pomocou jednoduchých hlasových povelov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako "home", stačí povedať: "Call home" a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3 prehrávača, poprípade k bezdrôtovému prehrávaniu hudby z mobilov podporujúcich Bluetooth®. Systém vám dokonca dokáže nahlas prečítať prichádzajúcu textovú správu.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia a jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie prevodov, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako čo najviac znížiť spotrebu paliva.

Systém sledovania bdelosti vám povie, že ste unavení

Systém sledovania bdelosti vodiča nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Ak tento systém vo vašom správaní zaznamená akékoľvek znaky svedčiace o strate pozornosti, na prístrojovej doske sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť určitú rýchlosť jazdy a potom ju udržiava, kým nezačnete zrýchľovať, alebo naopak brzdiť. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť.Navyše je tu aj nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Systém pomáha šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Popri praktických výhodách prispievajú tieto technológie k tomu, že jazdy sú menej únavné.

Dvere, ktoré sa po rozjazde zamknú

Dvere na Vašom novom Transite sa automaticky zamknú, akonáhľe sa dá vozidlo do pohybu. Tento systém je dodávaný štandardne a možno ho zapnúť alebo vypnúť prostredníctvom menu v prístrojovej doske. Vozidlá sú vybavené aj funkciou odomknutia pri nehode, ktorá sa aktivuje automaticky podľa intenzity nárazu a uľahčuje záchranným zložkám prístup do vozidla.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť a odomknúť

Sériovo dodávané centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním je teraz ešte lepšie zabezpečené. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla. Praktická vec hlavne pri väčších úžitkových vozidlách.

Quickclear rýchlo očistí vaše čelné sklo

Elektrické vyhrievanie čelného skla technológiou Quickclear, známou z osobných vozidiel Ford, urobí v zime krátky proces prácnemu a nepohodlnému odstraňovaniu námrazy. Táto inteligentná funkcia bola navrhnutá pre rýchly rozjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd, aj keď je vonku pod nulou.

Viac miesta pre dlhé predmety

Váš nový Ford Transit ľahko zvládne náklad, ktorý by ste s inými dodávkami museli prevážať na streche. Úložná plocha je teraz ešte dlhšia , takže v závislosti na zvolenej verzii môžete vo vnútri prevážať predmety dlhé až do dĺžky 4,21m. A to v úrovni podlahy, s nainštalovanou celoplošnou oceľovou priečkou.

Zadné dvere možno otvoriť naozaj doširoka

Robustné zadné dvere majú po celom obvode tesnenie, ktoré znižuje hlučnosť a zabraňuje prieniku vody do nákladového priestoru. V závislosti od modelu sú k dispozícii závesy, s ktorými možno zabezpečiť dvere otvorené do uhla 90 stupňov. Zaisťovacie lišty sú uložené priamo vo dverách. Reflexné polepy na vnútornej hrane dverí upozornia ostatných účastníkov premávky, ak sú dvere otvorené do uhla 90 stupňov.

*Označenie Bluetooth® a príslušné logá sú majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a značky majú iných konkrétnych vlastníkov.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii ako výbava na želanie spoločne s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa rozsvietia v prípade potreby

Nový Transit má senzory, ktoré zaznamenajú úbytok svetla za súmraku alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.

Spätné zrkadlá, ktorá na seba dávajú pozor

Pri manévrovaní v stiesnených priestoroch alebo v úzkej ulici prídu spätné zrkadlá ľahko k úrazu . Riešením sú elektricky sklopné zrkadlá, dodávané na želanie. Ku sklopeniu stačí stlačiť tlačidlo. A pretože sú aj vyhrievané, za mrazivých rán vyrazíte na cestu rýchlejšie a bezpečnejšie.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže. Vašim rukám tak nehrozí zašpinenie.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu za vozidlom. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.

Silné a úsporné dieselové motory najmodernejšej konštrukcie

Nový Transit je poháňaný jedným z troch vyspelých motorov TDCi s objemom 2,2 litra. Cez šesťstupňovú prevodovku posielajú tieto motory na predné kolesá výkon 74, 92 alebo 114 kW a krútiaci moment až 385 Nm. Vďaka väčšej hnacej sile nemusíte tak často radiť. Dômyselná konštrukcia znamená nevídane nízku spotrebu, nízke emisie a rýchle zahriatie na prevádzkovú teplotu aj v tom najchladnejšom počasí. Hospodárnosť tejto dodávky možno ale ešte ďalej zvýšiť pokrokovými technológiami Ford ECOnetic, známymi aj z našich osobných vozidiel.

Efektívnejší spôsob, ako dobiť batériu

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje Inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie vozidla. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Vďaka funkcii Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Keď zastavíte na semafore alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže samočinne vypnúť motor. Pritom stále napája všetko potrebné ako napríklad ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Regulácia zrýchlenia vám pomôže jazdiť hospodárnejšie

Táto inovatívna novinka reguluje intenzitu zrýchľovania vašej dodávky podľa toho či je nezaťažená, alebo čiastočne naložená . Vďaka tomu sa môžete v závislosti na svojom štýle jazdy dočkať zníženia spotreby paliva až o 15 percent. Táto technológia zároveň znižuje mieru opotrebenia motora, bŕzd, pneumatík ako aj ďalších častí hnacieho reťazca.

Aby ste zostali pánmi situácie

Ak omylom vojdete do zákruty príliš rýchlo,  napríklad na zjazde z diaľnice, a začnete strácať kontrolu nad vozidlom, systém stabilizácie v zákrutách to spozná. Okamžite zareaguje znížením krútiaceho momentu motora a potom aj brzdením, aby znížil rýchlosť jazdy. Táto pokroková technológia funguje aj v klopených zákrutách, rovnako ako na cestách s priečnym sklonom vozovky.

ESC vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program ESC nepretržite monitoruje jazdu vozidla, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Asistencia pri rozbiehaní do kopca

Asistent rozjazdu do kopca HSA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidlá z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Jednoduchšie cúvanie s parkovacou kamerou

Stĺpiky, koše, nízke múriky ... parkovacia kamera zobrazuje na displeji zabudovanom do spätného zrkadla priestor za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky. Systém tiež zobrazuje virtuálne línie, ktoré vám pomôžu zájsť na úzke parkovacie miesto alebo na rampu.

Systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré sa prispôsobia hmotnosti

Systém adaptácie na hmotnosť nákladu upravuje zásahy systému ESC podľa aktuálnej celkovej hmotnosti vašej dodávky. To je výhodou najmä pri veľkých dodávkach ako práve Transit, pretože systém zaisťuje stabilitu a istotu, bez ohľadu na to, či je vozidlo prázdne, alebo plne naložené.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Systém ochrany pred prevrátením znižuje pravdepodobnosť prevrátenia vozidla. Rozpozná akúkoľvek začínajúcu stratu stability a pomocou regulácie krútiaceho momentu motora a pribrzďovania jednotlivých kolies koriguje pretáčavosť, čím situáciu stabilizuje.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

Čelné, bočné a stropné airbagy

Nový Ford Transit je k dispozícii s čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi. Na dôležitých miestach vo vozidle sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov. Ak chcete vypnúť airbag spolujazdca, napríklad ak je na prednom sedadle detská autosedačka, stačí ho deaktivovať otočením príslušného spínača. Vypnutý airbag vám neustále pripomína kontrolka na prístrojovom paneli.

Pokročilý systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Prostredníctvom prednej kamery, ktorá nepretržite sleduje priestor pred vozidlom, tento systém spozná, keď sa začnete nevedomky vychyľovať zo smeru jazdy. V takom prípade vás upozorní vibráciami volantu aj zobrazením varovného hlásenia. V rýchlostiach do 70 km/h sa automaticky deaktivuje, aby nerušil v mestskej premávke. Môžete ho samozrejme vypnúť aj ručne.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii vozidla.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Dva typy alarmu

Na želanie dodávaný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty. Pre ešte vyššiu úroveň ochrany si môžete zvoliť priestorový alarm. Tento vyspelý systém sa automaticky uvedie do režimu stráženia pri uzamknutí vozidla. Keď senzory zaznamenajú pohyb vo vnútri alebo dôjde k násilnému vniknutiu, prípadne zdvihnutiu vozidla, rozoznie sa silná siréna.

Nezávislý záložný alarm navyše

Zvukový alarm s vlastnou záložnou batériou slúži ako prídavný, sekundárny alarm. Dodáva sa ako doplnková výbava na želanie. Rozoznie sa pri spustení alarmu. Pretože má svoj vlastný zdroj napätia, aktivuje sa aj v prípade, že niekto odpojí hlavný akumulátor vozidla.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením ktoréhokoľvek airbagu, s výnimkou kolenného airbagu, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.