Fotogaléria

Moderný a praktický exteriér

Exteriér formovaný kinetickým dizajnom značky Ford kombinuje moderný štýl s praktickou účelnosťou. Napríklad vylepšená aerodynamika pomáha dosiahnuť nižšiu spotrebu a technicky vyspelé osvetlenie zlepšuje viditeľnosť. Všetky súčasti sú navrhnuté s ohľadom na jednoduchú údržbu a opravy, aby boli prevádzkové náklady čo najnižšie. Stopercentne platí, že každý milimeter nového Transitu je vymyslený tak, aby vám pomohol prevádzkovať váš biznis efektívne, produktívne a hospodárne.

 

Pochválte sa Vašim novým úžitkovým vozidlom

Nový Transit s elegantným a moderným vzhľadom posúva dizajn rodiny vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený zaoblený dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford vyrobené v duchu kinetického dizajnu automobilky, avšak bez kompromisov z hľadiska výnimočnej prepravnej kapacity, ktorá je pre modelový rad Transit typická.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Ford Transit verný dedičstvu modelov z rady Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor nového Transitu starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Účelný dizajn exteriéru

Moderný dizajn exteriéru nového Transitu prichádza s nákladným priestorom, do ktorého sa zmestia predmety štandardných dĺžok, ako napríklad potrubia alebo stavebné lepenky. Disponuje viacerými zvislými bočnými stenami a väčšími, praktickejšími dverami. Bočné dvere nákladného priestoru teraz ponúkajú bezkonkurenčnú šírku otvoru až 1 300 mm, ktorá zaručuje jednoduchšie nakladanie a vykladanie pomocou vysokozdvižných vozíkov.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii ako výbava na želanie spoločne s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa rozsvietia v prípade potreby

Nový Transit má senzory, ktoré zaznamenajú úbytok svetla za súmraku alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.

Spätné zrkadlá, ktorá na seba dávajú pozor

Pri manévrovaní v stiesnených priestoroch alebo v úzkej ulici prídu spätné zrkadlá ľahko k úrazu . Riešením sú elektricky sklopné zrkadlá, dodávané na želanie. Ku sklopeniu stačí stlačiť tlačidlo. A pretože sú aj vyhrievané, za mrazivých rán vyrazíte na cestu rýchlejšie a bezpečnejšie.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže. Vašim rukám tak nehrozí zašpinenie.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu za vozidlom. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.

Dlhá záruka na prehrdzavenie pre pokoj duše

Kvalitu spracovania potvrdzuje aj fakt, že nový Transit má štandardne dvanásťročnú záruku na prehrdzavenie karosérie. Takisto všetky hlavné diely podvozka sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Osobitná pozornosť bola venovaná najzraniteľnejším oblastiam. Antikorózna ochrana je tiež lepšia.