Fotogaléria

Nový B-MAX

 B-MAX prinesie prvotriedne spracovanie a kvalitné materiály, ktoré len zriedka možno nájsť v dostupných kompaktných vozidlách, spoločne s flexibilným sedením a výnimočným batožinovým priestorom.  B-MAX je vybavený špičkovými technológiami požadovanými zákazníkmi, ktorí hľadajú nové vozidlo „správnej veľkosti“, zodpovedajúcej ich potrebám. Očakáva sa, že približne 40 percent majiteľov modelu B-MAX budú ľudia, ktorí predtým vlastnili väčšie vozidlo.

 

Nová vízia pre kompaktné vozidlá

Model B-MAX je postavený na globálnej platforme Ford pre segment B (ktorú využíva aj vysoko úspešná nová Fiesta) a prezrádza, akú má spoločnosť Ford víziu prémiového kompaktného vozidla na rôzne aktivity (MAV) ponúkajúceho výnimočne priestranný a všestranný interiér ukrytý pod inteligentne riešeným a elegantným zovňajškom.

Kompaktný, športový a štýlový automobil

Vďaka aplikovaniu kinetického dizajnového jazyka značky Ford vznikol kompaktný, športový a štýlový automobil, ktorý obohatí rad modelov Ford typu MAV svojím nezameniteľným charakterom. Na pôsobivej prednej časti vozidla sa vyníma nová, odvážna interpretácia typickej lichobežníkovej masky chladiča. Z ďalších charakteristických prvkov kinetického dizajnu možno spomenúť výrazný tvar predných svetiel, vystupujúce boky s dynamicky tvarovanou vrezanou líniou, charakteristickú líniu okien stúpajúcu za zadnými dverami a nápadné oblúky blatníkov.

Jedinečný systém dverí Ford Easy Access Door

Systém Ford Easy Access Door ponúka úplne novú úroveň pohodlia, prístupu do interiéru a flexibility. Ide o kombináciu klasicky otváraných predných dverí s pántmi a posuvných zadných dverí v karosérii novej konštrukcie. Namiesto toho, aby bol tradičný stredný stĺpik súčasťou samotnej karosérie, je zakomponovaný do konštrukcie predných a zadných dverí.

Priestranný, luxusný interiér

Odvážne tvary a trojrozmerné povrchy nadväzujú na motívy, aké sa objavujú v najnovších malých a stredných automobiloch značky Ford. Medzi charakteristické prvky patrí napríklad štíhla krídlovitá sekcia hornej prístrojovej dosky, ktorá siaha až k obloženiu dverí, a nápadná stredová konzola, prechádzajúca až dole medzi predné sedadlá.

Najhospodárnejšie motory

Pre B-MAX bude dostupný nový benzínový motor Ford 1,0l EcoBoost, ktorý je spojením výkonu a efektivity, rovnako ako aj dieselové agregáty Duratorq B-MAX oplýva množstvom technológií, ktoré znižujú spotrebu a emisie CO2. Medzi ne patrí Auto-Start-Stop systém, ktorý automatický vypne motor, keď je vozidlo nečinné, Ford EcoMode, informačný systém pre vodiča, ktorý mu pomáha osvojiť si ekonomickejší štýl jazdy, indikátor preradenia prevodového stupňa, ktorý naznačuje najvhodnejší moment preradenia a inteligentné rekuperačné dobíjanie, ktoré dobíja batériu počas jazdy.