Fotogaléria

Odhalený koncept Tourneo Custom

Koncept Ford Tourneo Custom má svetovú premiéru na Ženevskom autosalóne, kde predvedie svoj dramatický nový dizajn a reprezentuje očakávanú, úplne novú rodinu jednotonových mikrobusov a úžitkových vozidiel z radu Ford Transit pre Európu a Áziu. Dynamický a moderný koncept Tourneo Custom využíva rovnaký „kinetický“ dizajnový jazyk ako ostatné najnovšie osobné vozidlá Ford, pričom ponúka výnimočnú kombináciu priestrannosti, elegancie a funkčnosti, a mal by pritiahnuť novú generáciu záujemcov o model Tourneo.

 

Nový, dramatický dizajnový jazyk

Koncept Tourneo Custom svojím zjavom dáva jasne najavo, akým smerom sa bude uberať dizajn nového radu úžitkových vozidiel Ford, ktorý bude verejnosti predstavený v priebehu roku 2012. Moderný, aerodynamický vzhľad tohto koncepčného vozidla vyžaruje rovnako dynamický charakter ako osobné automobily Ford využívajúce kinetický dizajn – pôsobí silným dojmom pohybu, aj keď vozidlo stojí.

Luxusný interiér pripomínajúci osobný automobil

Koncept Tourneo Custom s úplne novým dizajnom interiéru vnesie do segmentu úžitkových vozidiel na osobné použitie nebývalú eleganciu a kultivovanosť, akú poznáme skôr z osobných automobilov. Elegantná, esteticky tvarovaná prístrojová doska, ktorá akoby obklopovala vodiča, obsahuje technológie veľmi podobné tým, ktorými sa pýšia osobné automobily Ford. Cestujúci na zadných sedadlách si môžu vychutnať dostatok priestoru a luxus v kompletne obloženej kabíne s výraznými detailmi v duchu kinetického dizajnu na bočných paneloch, ktoré korešpondujú s grafickými motívmi v prednej časti. Interiér je možné ľahko prispôsobiť špecifickým potrebám pri pracovných alebo voľnočasových aktivitách.

Nová generácia úžitkových vozidiel Ford

Premiéra konceptu Tourneo Custom má ešte ďalší význam ako predzvesť príchodu úplne novej generácie úžitkových vozidiel Ford. Vozidlá z tohto nového radu budú poháňané vylepšenými verziami nového 2,2-litrového vznetového motora Duratorq TDCi, ktorý sa prvýkrát objavil v roku 2011. S technológiou Auto-Stop-Start v štandardnej výbave mieri Ford na špicu v danej triede, pokiaľ ide o spotrebu paliva. K dispozícii budú tri výkonové varianty: 100 k, 125 k a 155 k. Všetky verzie budú vybavené šesťstupňovou manuálnou prevodovkou v kombinácii s predným náhonom. Modelový rad bude zahŕňať širokú ponuku druhov karosérií s dvomi rôznymi rázvormi kolies, čo uspokojí aj zákazníkov, ktorí potrebujú väčšiu kapacitu na prepravu batožiny alebo tovaru.