Fotogaléria

Prémiový, sofistikovaný interiér

Moderný štýl interiéru je v novom Forde Kuga maximálne prepracovaný a sofistikovaný. Interiér novej Kugy sa vyznačuje prémiovým spracovaním. Anatomicky tvarované športové sedadlá, palubná doska s mäkčeným povrchom, unikátna stredová konzola nadväzujúca na dolnú časť palubnej dosky a precízne spínače, prístroje a ovládacie prvky, to všetko je výsledkom prvotriednej kvality pri návrhu a výrobe.

 


Nová Kuga búra mýty vozidiel SUV

Úplne nový model Ford Kuga je pripravený zničiť mýtus, že vozidlo kategórie SUV nemôže byť ekologické, výkonné, výnimočné a zároveň vybavené špičkovými technológiami. Nový model Kuga je ústredným bodom stratégie expandovania spoločnosti Ford v oblasti vozidiel SUV aj vďaka tomu, že ponúka prekvapujúcu paletu rôznych funkcií a technológií.

Maximálne odhlučnené vozidlo SUV

V porovnaní s predchádzajúcim modelom sa v novej Kuge významne znížila úroveň počuteľného cestného aj aerodynamického hluku, vďaka čomu sa vozidlo môže pochváliť jednou z najtichších kabín vo svojej kategórii. Zlepšenie sa podarilo dosiahnuť vďaka použitiu modernej technológie eliptických akustických zrkadiel na meranie prvkov vonkajšieho prostredia, ktoré môžu ovplyvňovať hladinu hluku a vibrácií vo vnútri vozidla.

Pokročilá handsfree technológia Ford SYNC

Hlasové ovládanie Ford SYNC umožňuje čítať nahlas prichádzajúce textové správy, ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať z mobilu prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov, takže sa môžete plne sústrediť na riadenie vozidla. Prostredníctvom systému SYNC môžete tiež prehrávať hudbu zo zariadení USB a MP3 alebo ju prenášať z mobilných telefónov vybavených rozhraním Bluetooth®. Ford SYNC tiež dokáže určiť názov skladby z rádia a jej interpreta. A vie aj zostavovať zoznamy skladieb podobných tým, ktoré práve počúvate.

Panoramatická strecha prináša pocit väčšieho priestoru

Na želanie dodávaná panoramatická strecha novej Kugy vpúšťa do vozidla záplavu prirodzeného svetla a dovoľuje cestujúcim kochať sa za jazdy pohľadom na oblohu a okolitú scenériu. Panoramatickú strechu možno tiež otvárať. Nadmernému prehrievaniu interiéru zabraňuje reflexná vrstva na okne panoramatickej strechy alebo integrovaná clona.

Nastavte si svoju teplotu a inú pre spolucestujúceho

Váš spolujazdec má rád príjemné teplo, ale vy dávate prednosť chladnejšiemu vzduchu. Riešenie je úplne jednoduché, je ním dvojzónová elektronická automatická klimatizácia DEATC. Táto klimatizácia vám umožní nastaviť rozdiel teploty až 4° C medzi vašou zónou a zónou spolujazdca vpredu.

Upravte si nočné osvetlenie podľa nálady

V noci môžete atmosféru vo vozidle zútulniť hrejivým červeným osvetlením. Zdroje svetla sú v stropnej konzole, stredovej konzole a v priestore pre nohy. Spolu s prepínačom vnútorného osvetlenia môžete vyberať zo siedmich rôznych farebných odtieňov svetla a niekoľkých stupňov intenzity.

Posilňovač riadenia, ktorý znižuje vašu spotrebu

Nová Kuga má elektrický posilňovač riadenia EPAS, ktorý sa automaticky prispôsobuje prevádzkovým podmienkam. Ak sa preplietate nízkou rýchlosťou mestom alebo parkujete, systém zabezpečí, aby bolo otáčanie volantom čo najľahšie a vy ste tak mohli dokonale manévrovať. Pri vyšších rýchlostiach je riadenie naopak o niečo tuhšie, aby ste mali nad vozidlom lepšiu kontrolu a viedli ho s väčšou istotou.Na rozdiel od bežných posilňovačov, ktoré pracujú neustále, EPAS sa aktivuje iba vtedy, keď je to potrebné. Znamená to aj úsporu paliva.

Otváranie dverí batožinového priestoru aj s plnými rukami

Otváranie piatych dverí bez použitia rúk je veľmi užitočné, keď máte plné ruky batožiny. Stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom a výklopné dvere sa automaticky otvoria, alebo naopak zatvoria. Vďaka dvom senzorom pod zadným nárazníkom systém rozpozná, že vaša noha prešla elektrickým poľom. Následne je vozidlu odovzdaný signál predstavujúci žiadosť o otvorenie alebo zatvorenie zadných piatzch dverí. Systém funguje len vtedy, keď u seba máte pasívny kľúč diaľkového ovládania, ide o nadstavbu systému KeyFree.

* Značka a logo Bluetooth® sú vlastníctvom spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Ford Motor Company Limited a pridružených spoločností je predmetom licencie. Ostatné obchodné známky a názvy sú vlastníctvom príslušných vlastníkov.

Prvoriedny audiosystém Sony

Okrem vernej reprodukcie zvuku zobrazuje tento špičkový systém aj informácie o prehrávaných skladbách. K dispozícii je aj verzia s príjmom digitálneho rozhlasového vysielania DAB. Systém tiež zahŕňa hlasové ovládanie s Bluetooth® so vstupom USB pre pripojenie tých zariadení, ktoré Bluetooth® nepodporujú. Znamená to, že cez audiosystém môžete prehrávať hudobné súbory MP3 z USB pamäťového zariadenia, iPodu alebo MP3 prehrávača.

Integrovaná navigácia vás dovedie do cieľa

Nový Ford Kuga má plne integrovaný navigačný systém, ktorý v reálnom čase reaguje na cestovnú rýchlosť a aktuálnuj dopravnú situáciu. Vďaka tomu presne vypočítava predpokladaný čas príchodu a informácie o trase. Súčasťou je rádio s podporou príjmu digitálneho vysielania DAB. Navigačný systém Ford zahŕňa aj 5" farebný multifunkčný displej s vysokým rozlíšením, prémiový ovládací panel a šesť reproduktorov.

Ľahké štartovanie bez kľúča

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť Ford Kuga, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Kľúčik nebudete potrebovať ani po usadnutí za volant. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdu pri vozidle s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power a motor naskočí.

Viac než len tempomat

Rovnako ako štandardný tempomat aj adaptívny tempomat ACC umožňuje zvoliť a udržovať rýchlosť jazdy v rozsahu 30 až 180 km/h. ACC tempomat je však bezpečnejší vďaka tomu, že kedykoľvek zaznamená pred vami iné vozidlo, automaticky spomalí vaše vozidlo, aby bola zachovaná predvolená bezpečná vzdialenosť. Akonáhle sa cesta pred vami uvoľní, vaše vozidlo sa vráti späť k nastavenej rýchlosti. Súčasťou adaptívneho tempomatu je aj detektor bezpečnej vzdialenosti, ktorý vás upozorní, keď sa príliš priblížite k vozidlu pred sebou.

Nastavte si rýchlostný limit a Kuga ho bude dodržiavať

Obmedzovač rýchlosti je integrovaný v tempomate a umožňuje jednoducho nastaviť vlastnú maximálnu rýchlosť pomocou ovládacích prvkov na volante. Vozidlo bude túto rýchlosť dodržiavať, takže môžete sledovať cestu a nemusíte sa pozerať na rýchlomer. Keď potrebujete ísť rýchlejšie, stačí plne zošliapnuť plynový pedál. Funkcia obmedzovača sa tým dočasne potlačí.

Inteligentný informačný systém pre efektívnejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho štýlu jazdy na spotrebu. Systém sleduje rýchlosť jazdy, spôsob radenia a brzdenia, predvídavosť a tiež pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom v závislosti na vašich vodičských návykoch radí, ako si vypestovať čo najúspornejší štýl jazdy.

Úzke parkovacie miesto nie je problém

Aktívny parkovací asistent dokáže zájsť na parkovacie miesto len o necelý meter dlhšie, ako je dĺžka vozidla. Jednoducho stlačte tlačidlo a senzory tohto inovatívneho systému začnú vyhľadávať dostatočne veľké parkovacie miesto, zatiaľ čo prechádzate okolo radu stojacich áut. Potom systém automaticky zaparkuje. Jediné, čo musíte robiť vy, je ovládať podľa pokynov na displeji a zvukových signálov plyn, radenie a brzdy.

Jednoduchšie a bezpečnejšie cúvanie

Zadná parkovacia kamera zobrazí na integrovanom multifunkčnom displeji v strede palubnej dosky všetko, čo sa skrýva za zadnou časťou vášho vozidla. Okrem prekážok, ktoré by ste inak možno prehliadli, zobrazuje aj navádzacie línie uľahčujúce parkovanie v obmedzenom priestore. Aby bolo všetko ešte pohodlnejšie, spustí sa zadná parkovacia kamera automaticky, akonáhle zaradíte spiatočku.

* Značka a logo Bluetooth® sú vlastníctvom spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Ford Motor Company Limited a pridružených spoločností je predmetom licencie. Ostatné obchodné známky a názvy sú vlastníctvom príslušných vlastníkov.

Otváranie dverí batožinového priestoru aj s plnými rukami

Otváranie piatych dverí bez použitia rúk je veľmi užitočné, keď máte plné ruky batožiny. Stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom a výklopné dvere sa automaticky otvoria, alebo naopak zatvoria. Vďaka dvom senzorom pod zadným nárazníkom systém rozpozná, že vaša noha prešla elektrickým poľom. Následne je vozidlu odovzdaný signál predstavujúci žiadosť o otvorenie alebo zatvorenie zadných piatzch dverí. Systém funguje len vtedy, keď u seba máte pasívny kľúč diaľkového ovládania, ide o nadstavbu systému KeyFree.

Viac miesta pre vaše veci

Batožinový priestor novej Kugy je teraz ešte väčší a flexibilnejší, takže dovnútra môžete uložiť všetko, čo potrebujete či už na športový víkend, rodinnú dovolenku alebo výpravu na nákupy. So zadnými sedadlami v priamej polohe je batožinový priestor približne o 20% väčší oproti jeho predchodcovi a ďalších 200 litrov získate sklopením zadných sedadiel. V aute je veľa praktických úložných priestorov pre uloženie čohokoľvek, od veľkej fľaše s vodou, atlasu vo formáte A4 a dáždnika po drobnosti ako slnečné okuliare, mobilný telefón a kľúče.

Upravte si batožinový priestor podľa potreby

Nastaviteľnú podlahu batožinového priestoru nového Fordu Kuga možno umiestniť do dvoch pozícií. Nižšia poloha vytvorí hlbší batožinový priestor, zatiaľ čo v hornej polohe vznikne rovná plocha pre batožinu, zarovnaná so sklopenými zadnými sedadlami.