Fotogaléria

Vyspelý a dynamický vzhľad

Dizajn exteriéru nového Fordu Kuga je prepracovaný v porovnaní s jeho predchodcom a maximálne sofistikovaný. Masívne boky dávajú tomuto športovému SUV charakteristicky robustný vzhľad, ktorý je doplnený elegantnou zadnou časťou.  Moderné a čisté línie novej Kugy sú vylepšené prémiovými dizajnovými prvkami ako sú napríklad hlboko zapustené kontúry, štylizovaný zadný difúzor v chrómovanom vzhľade alebo strešné lišty s nízkym profilom.

 


Inteligentné SUV s dynamickou siluetou

Inteligentné SUV s dynamickou siluetou, to presne vystihuje nový Ford Kuga. Vozidlo bolo vyvinuté s cieľom pridať mu viac priestoru a dynamickejšiu siluetu, precíznejšie spracovanie ako aj vyšší pocit vnímanej kvality. Spolu s najväčším množstvom technológií, aké Ford kedy ponúkol vo vozidle v Európe sa nová Kuga môže stať celkovo lepším a inteligentnejším vozidlom kategórie SUV.

Novinky v exteriéri aj interiéri

Už od návrhu je nový model Kuga vytvorený tak, aby bol vizuálne príťažlivý zblízka aj z diaľky, pričom medzery medzi panelmi dverí nie sú širšie než 0,5 mm. Vyhotovenie v interiéri vozidla zvýrazňuje dotykový vnem vďaka mäkkému poťahu prístrojového panela a dverovej rolety. Osobitná pozornosť sa venovala odstráneniu odhalených spojovacích prvkov na pohyblivých častiach, ako sú dvere batožinového priestoru, slnečné clony či odkladacia skrinka.

Nové odtiene farieb pozdvihujú charakter vozidla SUV

Úplne nový model Kuga bude uvedený na trh v jednotnej farbe pod názvom Ginger Ale, ktorá sa vyznačuje jemným zelenkavým nádychom, ktorý odráža aktívne terénne vlastnosti vozidla, a zároveň sýtymi, kultivovanými odtieňmi, ktoré ladia s uhladeným mestským prostredím, kde sa mnohé modely iste udomácnia. Novou farbou modelu bude aj strieborno-sivá Sterling Grey.

Otváranie dverí batožinového priestoru aj s plnými rukami

Otváranie piatych dverí bez použitia rúk je veľmi užitočné, keď máte plné ruky batožiny. Stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom a výklopné dvere sa automaticky otvoria, alebo naopak zatvoria. Vďaka dvom senzorom pod zadným nárazníkom systém rozpozná, že vaša noha prešla elektrickým poľom. Následne je vozidlu odovzdaný signál predstavujúci žiadosť o otvorenie alebo zatvorenie zadných piatzch dverí. Systém funguje len vtedy, keď u seba máte pasívny kľúč diaľkového ovládania, ide o nadstavbu systému KeyFree.

Ľahký vstup bez kľúča

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť Ford Kuga, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Kľúčik nebudete potrebovať ani po usadnutí za volant. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdu pri vozidle s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power a motor naskočí.

Automatické sklápanie vonkajších spätných zrkadiel

Vonkajšie spätné zrkadlá sa automaticky sklopia, akonáhle zaparkujete a zamknete vozidlo, aby nedošlo k ich náhodnému poškodeniu. V sklopenej polohe sú chránené aj štýlové integrované ukazovatele smeru. Jednoducho ideálna kombinácia bezpečnosti a praktickosti.

Vyhrievané čelné sklo

Za chladných rán či v ozajstnej zime už stačí len zasadnúť do vozidla a o ostatné sa postará technológia Quickclear. Vyhnete sa tak prácnemu škrabaniu námrazy. Stačí stlačiť tlačidlo a neviditeľné vykurovacie telieska za vás rýchlo odstránia námrazu alebo sneh.

Systém Ford EasyFuel

S týmto systémom je už prakticky vylúčené, aby ste natankovali nesprávne palivo, pretože nesprávna pištol jednoducho neprejde hrdlom nádrže. A pretože je systém Ford EasyFuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Automatické stierače s dažďovým senzorom

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky vody na čelnom skle vozidla. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú.

Predné svetlomety, ktoré sa sami rozsvietia

Nová Kuga je vybavená snímačmi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky zapnú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Zrovna tak sa svetlomety automaticky rozsvietia keď vojdete do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.

Ponúkame vám široký výber elegantných a originálnych diskov z ľahkých zliatin, ktoré vašej novej Kuge dodajú osobitý charakter a ktoré podčiarknú jeho silu na cestách aj v teréne.


17" oceľové disky
s krytmi kolies

17” disky z ľahkej
zliatiny s 5-lúčové

17” disky z ľahkej
zliatiny s 9x2-lúčové

18” disky z ľahkej
zliatiny s 5-lúčové
18” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2-lúčové
19” disky z ľahkej
zliatiny 5-lúčové