Fotogaléria

FORD KUGA

S hrdosťou vám predstavujeme náš Ford Kuga, náš najdômyselnejší automobil z kategórie vozidiel SUV. Je dynamický, kultivovaný a štýlovejší v porovnaní s jeho predchodcom. Nová Kuga ponúka veľkorysú priestrannosť a pýši sa modernou technológiou pohonu všetkých kolies, ktorá vám pomôže splniť si svoje sny o dobrodružstvo v teréne. Tento inteligentný systém pohonu všetkých kolies sa okamžite prispôsobuje terénu a jazdným podmienkam. Ďalší systém bezpečnosti Active City Stop automaticky aktivuje brzdy pri nízkych rýchlostiach, aby zabránil zrážke a handsfree technológia Ford SYNC dokáže čítať textové správy a umožňuje vám ovládať prehrávanie hudby, telefón aj ďalšie funkcie pomocou hlasu. Ďalej je tu inovatívne bezdotykové ovládanie dverí batožinového priestoru. Ak máte plné ruky batožiny, stačí mávnuť nohou pod nárazníkom a zadné piate dvere sa otvoria, alebo naopak zatvoria. Táto inovatívna výbava novej Kugy pozdvihuje štýl a techniku vozidiel SUV na úplne novú úroveň.

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla Ford Kuga, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu Kuga
alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford

 


Búra mýty vozidiel SUV

Úplne nový model Ford Kuga je pripravený zničiť mýtus, že vozidlo SUV nemôže byť ekologické, výnimočné a zároveň vybavené špičkovými technológiami. Nový model Kuga ponúka prekvapujúcu paletu rôznych funkcií a technológií vo svojej kategórii.

Dynamická silueta

Inteligentné vozidlo SUV s dynamickou siluetou, to presne vystihuje nový Ford Kuga. Vozidlo bolo vyvinuté s cieľom pridať mu viac priestoru a dynamickejšiu siluetu, precíznejšie spracovanie ako aj vyšší pocit vnímanej kvality pre jeho majiteľov.

Skvele odhlučnené
vozidlo kategórie SUV

V novej Kuge sa významne znížila úroveň počuteľného aerodynamického hluku. Zlepšenie sa dosiahlo vďaka novej technológii eliptických zrkadliel, ktoré môžu významne ovplyvňovať hladinu hluku a vibrácií vo vnútri vozidla.

Viac miesta
pre vašu batožinu

Batožinový priestor novej Kugy je teraz ešte väčší a flexibilnejší, takže dovnútra môžete uložiť všetko, čo potrebujete. Je o 20% väčší oproti jeho predchodcovi a ďalších 200 litrov získate sklopením zadných sedadiel.

Bezdotykové otváranie
piatych dverí

Otváranie piatych dverí bez použitia rúk je veľmi užitočné, keď máte plné ruky batožiny. Stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom a výklopné dvere sa automaticky otvoria.

Panoramatická strecha
dáva pocit priestoru

Panoramatická strecha novej Kugy vpúšťa do vozidla záplavu prirodzeného svetla a dovoľuje vám kochať sa za jazdy pohľadom na okolitú scenériu. Strechu tiež možno otvárať.

Audiosystém Sony

Okrem vernej reprodukcie zvuku zobrazuje tento systém aj informácie o prehrávaných skladbách. Systém tiež zahŕňa hlasové ovládanie s Bluetooth® so vstupom USB pre pripojenie tých zariadení, ktoré Bluetooth® technológiu nepodporujú.

Bezkľúčový vstup

Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť Ford Kuga, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Kľúčik nebudete potrebovať ani po usadnutí za volant. Stačí zošliapnuť spojku a stlačiť tlačidlo Ford Power a motor naskočí.

Prispôsobí sa terénu

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies AWD nového Fordu Kuga okamžite reaguje na meniaci sa povrch a prispôsobuje sa mu. Každému kolesu sa prideľuje presne toľko krútiaceho momentu, koľko je potrebné pre jeho optimálnu priľnavosť.

Výkonný motor

Benzínový 1.6-litrový motor EcoBoost v novom Forde Kuga poskytuje vynikajúci výkon: 110 kW a 150 koní v kombinácii s manuálnou prevodovkou alebo 132 kW a 180 koní so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Krútiaci moment činí až 240 Nm.

Zníženie spotreby
s funkciou Stop-Start

Keď nová Kuga zastaví na semaforoch či v dopravnej zápche, vypne automaticky motor, pričom stále dodáva dostatok energie napríklad pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. To oceníte predovšetkým pri častých jazdách po meste, kde zníži spotrebu až o 10%.

Najvyššie hodnotené
vozidlo kategórie SUV

Nový Ford Kuga získal maximálne päťhviezdičkové hodnotenie Euro NCAP, keď dosiahol 88% hodnotenie v kategórii celkovej ochrany, čo je historicky najvyššie hodnotenie pre stredne veľké vozidlo kategórie SUV, plus 94% v kategórii ochrany dospelých a 86% v kategórii ochrany detí od nezávislej organizácie Euro NCAP.

Núdzová asistencia

Ak by došlo k dopravnej nehode, táto technológia vie použiť váš mobilný telefón k automatickému telefonátu na linku tiesňového volania a odovzdanie informácií o vašej polohe v jazyku krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Je to súčasť systému SYNC.

Koordinované
bezpečnostné systémy

Nová Kuga je vybavená inteligentným systémom ochrany Ford IPS. Okrem tuhej a odolnej karosérie do neho patrí najmodernejšia sústava airbagov. Takisto stĺpik riadenia sa pri nehode riadene deformuje smerom od vodiča.

Zabrzdí namiesto vás

Inovatívny systém Active City Stop zabráni zrážke s pred vami idúcim vozidlom pri jazde v pomaly idúcich kolónach pri rýchlostiach do 30 km/h. Ak tento systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy.

Buďte pánmi situácie

ESP neustále monitoruje jazdu vozidla. Akonáhle zaznamená odchýlku od zvolenej jazdnej stopy, čo môže znamenať začiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod vašu plnú kontrolu.
* Značka a logo Bluetooth® sú vlastníctvom spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Ford Motor Company Limited a pridružených spoločností je predmetom licencie. Ostatné obchodné známky a názvy sú vlastníctvom príslušných vlastníkov.

Prispôsobí sa meniacemu terénu

Systém inteligentného pohonu všetkých kolies AWD nového Fordu Kuga okamžite reaguje na meniace sa povrch a prispôsobuje sa mu. Každému kolesu sa prideľuje presne toľko krútiaceho momentu, koľko je potrebné pre jeho optimálnu priľnavosť. Pretože systém sa aktivuje iba vtedy, keď je to skutočne potrebné, šetrí sa palivo pri jazde na menej náročnom povrchu. A aby ste mali prehľad ako je výkon motora počas jazdy rozdeľovaný, na farebnom informačnom displeji sa formou prehľadných stĺpcových ukazovateľov nepretržite zobrazuje, koľko výkonu je prenášaného na jednotlivé kolesá.

Otváranie dverí batožinového priestoru aj s plnými rukami

Otváranie piatych dverí bez použitia rúk je veľmi užitočné, keď máte plné ruky batožiny. Stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom a výklopné dvere sa automaticky otvoria, alebo naopak zatvoria. Vďaka dvom senzorom pod zadným nárazníkom systém rozpozná, že vaša noha prešla elektrickým poľom. Následne je vozidlu odovzdaný signál predstavujúci žiadosť o otvorenie alebo zatvorenie zadných piatzch dverí. Systém funguje len vtedy, keď u seba máte pasívny kľúč diaľkového ovládania, ide o nadstavbu systému KeyFree.

Systém Ford EasyFuel

S týmto systémom je už prakticky vylúčené, aby ste natankovali nesprávne palivo, pretože nesprávna pištol jednoducho neprejde hrdlom nádrže. A pretože je systém Ford EasyFuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Pokročilá handsfree technológia Ford SYNC

Hlasové ovládanie Ford SYNC umožňuje čítať nahlas prichádzajúce textové správy, ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať z mobilu prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov, takže sa môžete plne sústrediť na riadenie vozidla. Prostredníctvom systému SYNC môžete tiež prehrávať hudbu zo zariadení USB a MP3 alebo ju prenášať z mobilných telefónov vybavených rozhraním Bluetooth®. Ford SYNC tiež dokáže určiť názov skladby z rádia a jej interpreta. A vie aj zostavovať zoznamy skladieb podobných hudbe, ktorú počúvate.

Ľahký vstup a štartovanie bez kľúča

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť Ford Kuga, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Kľúčik nebudete potrebovať ani po usadnutí za volant. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdu pri vozidle s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power a motor naskočí.

Integrovaná navigácia vás dovedie do cieľa

Nový Ford Kuga má plne integrovaný navigačný systém, ktorý v reálnom čase reaguje na cestovnú rýchlosť a aktuálnuj dopravnú situáciu. Vďaka tomu presne vypočítava predpokladaný čas príchodu a informácie o trase. Súčasťou je rádio s podporou príjmu digitálneho vysielania DAB. Navigačný systém Ford zahŕňa aj 5" farebný multifunkčný displej s vysokým rozlíšením, prémiový ovládací panel a šesť reproduktorov.

Výkonný benzínový motor

Benzínový motor 1.6 EcoBoost v novom Forde Kuga poskytuje vynikajúci výkon: 110 kW a 150 koní v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo 132 kW a 180 koní so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Krútiaci moment činí až 240 Nm.

Znížte spotrebu paliva až o 10% s funkciou Stop-Start

Keď Kuga zastaví na semaforoch alebo v dopravnej zápche, vypne táto technológia automaticky motor, pričom stále dodáva dostatok energie napríklad pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. To oceníte predovšetkým pri častých jazdách po meste, kde sa dá takto znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém pre efektívnejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho štýlu jazdy na spotrebu. Systém sleduje rýchlosť jazdy, spôsob radenia a brzdenia, predvídavosť a tiež pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom v závislosti na vašich vodičských návykoch radí, ako si vypestovať čo najúspornejší štýl jazdy.

Posilňovač riadenia, ktorý znižuje vašu spotrebu

Nová Kuga má elektrický posilňovač riadenia EPAS, ktorý sa automaticky prispôsobuje prevádzkovým podmienkam. Ak sa preplietate nízkou rýchlosťou mestom alebo parkujete, systém zabezpečí, aby bolo otáčanie volantom čo najľahšie a vy ste tak mohli dokonale manévrovať. Pri vyšších rýchlostiach je riadenie naopak o niečo tuhšie, aby ste mali nad vozidlom lepšiu kontrolu a viedli ho s väčšou istotou.Na rozdiel od bežných posilňovačov, ktoré pracujú neustále, EPAS sa aktivuje iba vtedy, keď je to potrebné. Znamená to aj úsporu paliva.

* Značka a logo Bluetooth® sú vlastníctvom spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Ford Motor Company Limited a pridružených spoločností je predmetom licencie. Ostatné obchodné známky a názvy sú vlastníctvom príslušných vlastníkov.

Maximálna bezpečnosť na cestách aj v teréne

Nový Ford Kuga zvláda jazdu aj v tom najťažšom teréne a za najnepriaznivejších podmienok. Preto je úplne nevyhnutné, aby dosahoval najvyššej možnej úrovne bezpečnosti. Využíva k tomu inteligentný systém ochrany, elektronický stabilizačný program a systém Active City Stop spolu s ďalšími inovatívnymi bezpečnostnými a asistenčnými systémami. Toto vysoké zabezpečenie ochrany vodiča aj jeho spolucestujúcich sa odrazilo v získaní maximálneho počtu piatich hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP.

Ocenenie Euro NCAP Advanced

Nezávislá organizácia pre bezpečnosť vozidiel Euro NCAP udelila novému modelu Kuga aj ocenenie Advanced za systém SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance. Ak systém zaregistruje, že vo vozidle došlo k rozvinutiu airbagu alebo k aktivácii núdzového odpojenia prívodu paliva, funkcia núdzovej pomoci Emergency Assistance využije palubnú lokalizačnú jednotku systému GPS a zariadenie spárované s rozhraním Bluetooth, pomocou ktorých uskutoční núdzový hovor v miestnom jazyku a zároveň poskytne súradnice systému GPS.

Nová Kuga zabrzdí namiesto vás pri nízkych rýchlostiach

Inovatívny systém Active City Stop zabráni zrážke s pred vami idúcim vozidlom pri jazde v pomaly idúcich kolónach pri rýchlostiach do 30 km/h. Ak systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy. Active City Stop takisto získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

Už nikdy neprehliadnete dopravnú značku

Inovatívna technológia rozpoznávania dopravných značiek identifikuje dopravné značky obmedzujúce rýchlosť a zobrazuje ich na informačnom displeji prístrojového panelu. Keď prekročíte povolenú rýchlosť, značka sa rozbliká, aby vám pomohla jazdiť bezpečne a podľa predpisov.

Dva pokročilé systémy vám pomáhajú zostať v jazdnom pruhu

Ak začne vozidlo nechcene vybočovať zo svojho jazdného pruhu, systém upozornenia na vyjdenie z jazdného pruhu vás na to okamžite upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji, kde vibrácie možno nastaviť v troch úrovniach intenzity. Keď nezareagujete dostatočne rýchlo, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu vás bezpečne navedie späť do správneho smeru. Systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu dostal cenu Euro NCAP Advanced za svoj preukázaný prínos k bezpečnosti.

Technológia upozorňujúca na vozidlá, ktoré nevidíte

Systém sledovania mŕtvych uhlov v novom Forde Kuga využíva radarové senzory na sledovanie vozidiel, ktoré môžu byt skryté v mŕtvom uhle spätných zrkadiel. Senzory sú umiestnené na oboch stranách vozidla a upozornia vás oranžovým svetlom, jasne viditeľným v spätnom zrkadle vášho vozidla.

Koordinované bezpečnostné systémy

Nová Kuga je vybavená inteligentným systémom ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje jednotlivé bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana vodiča aj všetkých spolucestujúcich. Okrem tuhej, veľmi odolnej karosérie do neho patrí najmä najmodernejšia sústava airbagov. Takisto stĺpik riadenia sa pri nehode riadene deformuje smerom od vodiča.

Núdzová asistencia

Ak by došlo k dopravnej nehode spojenej s aktiváciou airbagov, použije táto technológia váš mobilný telefón k automatickému telefonátu na linku tiesňového volania a odovzdanie informácií o vašej polohe v jazyku krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Služba Núdzová asistencie získala ocenenie "Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities" na udeľovaní cien 2012 Global Mobile Awards a je súčasťou systému SYNC.

Zostaňte za všetkých okolností pánmi situácie

Elektronický stabilizačný program ESP neustále monitoruje jazdu vozidla. Akonáhle zaznamená odchýlku od zvolenej jazdnej stopy, čo môže znamenať začiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu. Systém je trvalo aktívny, ale teraz máte možnosť prepnúť ho do režimu "Zníženej asistencie", ktorý sa uplatní na povrchu so zníženou priľnavosťou, napríklad v hlbokom snehu. ESP obsahuje aj systém regulácie preklzu kolies TCS, ktorý zabraňuje nadmernému pretáčaniu kolies a zaručuje tak najlepší možný záber, výkon a stabilitu vo chvíľach, kedy ju najviac potrebujete.

Výrobný proces

Naše úvahy smerujú ďalej do budúcnosti a odrážajú sa vo všetkom, čo robíme. Preto tiež zlepšujeme udržateľnosť našich výrobných procesov. Tu sú konkrétne príklady: Solárne panely v našej britskej motorárni produkujú dostatok elektrickej energie pre osvetlenie plochy 10 000 m2. Naše stredisko dieselových motorov v britskom Dagenhame je energeticky sebestačné, všetku energiu získava z dvojice veterných elektrární s výškou 85 metrov. Náš výrobný závod v nemeckom Kolíne nad Rýnom využíva zdroje vodnej elektrickej energie a hotové automobily sú prepravované na riečnych lodiach. Aj tým znižujeme emisie CO2.

Udržateľná mobilita

Vo Forde sme odhodlaní neustále pracovať na šetrnosti k životnému prostrediu, nielen pokiaľ ide o samotné automobily, ale aj o spôsob, akým ich vyrábame. Preto investujeme do vývoja technológií, ktoé znižujú emisie CO2 aj celkové náklady na prevádzku vozidla, to všetko bez akýchkoľvek kompromisov v dizajne alebo jazdnej dynamike našich modelov. Nová Kuga disponuje najmodernejšími technológiami ECOnetic v čele s benzínovými motormi EcoBoost, ktoré poskytujú výkon, krútiaci moment a dynamiku zodpovedajúcu oveľa väčšiemu motoru, ale pritom spotrebujú menej paliva a produkujú menej CO2.

Znížte spotrebu paliva až o 10% s funkciou Stop-Start

Keď Kuga zastaví na semaforoch alebo v dopravnej zápche, vypne táto technológia automaticky motor, pričom stále dodáva dostatok energie napríklad pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. To oceníte predovšetkým pri častých jazdách po meste, kde sa dá takto znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém pre efektívnejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho štýlu jazdy na spotrebu. Systém sleduje rýchlosť jazdy, spôsob radenia a brzdenia, predvídavosť a tiež pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom v závislosti na vašich vodičských návykoch radí, ako si vypestovať čo najúspornejší štýl jazdy.

Posilňovač riadenia, ktorý znižuje vašu spotrebu

Nová Kuga má elektrický posilňovač riadenia EPAS, ktorý sa automaticky prispôsobuje prevádzkovým podmienkam. Ak sa preplietate nízkou rýchlosťou mestom alebo parkujete, systém zabezpečí, aby bolo otáčanie volantom čo najľahšie a vy ste tak mohli dokonale manévrovať. Pri vyšších rýchlostiach je riadenie naopak o niečo tuhšie, aby ste mali nad vozidlom lepšiu kontrolu a viedli ho s väčšou istotou.Na rozdiel od bežných posilňovačov, ktoré pracujú neustále, EPAS sa aktivuje iba vtedy, keď je to potrebné. Znamená to úsporu energie a aj paliva.