Fotogaléria

Tlačové správy o modeli nový Focus

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s modelom nový Focus na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o modeli nový Focus a s ním spojených novinkách, špeciálnych akciách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

Prichádza úplne nový Focus RS

3. februára 2015 - Spoločnosť Ford dnes ukázala úplne nový Ford Focus RS, vysokovýkonné cestné vozidlo, v ktorom debutuje inovatívny pohon všetkých kolies od tímu Ford Performance zabezpečujúci prvotriednu rýchlosť v zákrutách, vzrušujúci výkon a nespútané potešenie z jazdy. Focus RS,  vybavený špeciálnym 2,3-litrovým motorom EcoBoost s výkonom značne prevyšujúcim 320 koní, je najnovšie vozidlo, ktoré sa predstaví ako súčasť novej éry výkonu v spoločnosti Ford, v rámci ktorej automobilka prinesie zákazníkom na celom svete do roku 2020 viac než 12 výkonných vozidiel.

Prečítajte si celý článok

3 milióny vznetových motorov 1.5 TDCi

15. októbra 2014 – Spoločnosť Ford vyrobila svoj trojmiliónty vznetový motor s nízkym objemom a nízkou uhlíkovou stopou v Európe. Medzníkový 1,5-litrový motor TDCi, ktorý tvorí súčasť novej rodiny motorov Ford spĺňajúcich emisnú normu Euro 6, bol vyrobený v závode na výrobu vznetových motorov v Dagenhame, ktorý je globálnym centrom špičkového inžinierstva vznetovým motorov spoločnosti Ford. Je obzvlášť príznačné, že sme tento míľnik dosiahli pomocou najúspornejšieho a technologicky najvyspelejšieho vznetového agregátu Ford všetkých čias, 1,5-litrového vznetového motora TDCi, ktorý sa bude zavádzať do niektorých našich najobľúbenejších osobných vozidiel.

Prečítajte si celý článok

Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

25. júna 2014 – Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane novej Fiesty, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov, čím dosiahol bezprecedentné víťazstvo. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol dnes vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Prečítajte si celý článok

Nový Focus na čele ponuky značky Ford v Ženeve

4. marca 2014 – Spoločnosť Ford predstavila na autosalóne v Ženeve nový Ford Focus, ktorý pozdvihuje úroveň najpredávanejšej značky vozidla na svete. Pričinil sa o to výraznejší, emotívnejší dizajn exteriéru, vynikajúce remeselné spracovanie a intuitívne riešenie nového interiéru, ako aj významné zníženie spotreby paliva a rad nových technológií, ktoré spríjemňujú pobyt na palube vozidla. Športový charakter a jazdnú príťažlivosť nového Focusu dolaďuje nápadná horizontálna mriežka chladiča, interiér inšpirovaný pilotnou kabínou lietadiel a možnosť ovládania pomocou radiacich páčok na volante. V novom Focuse, ktorý bude v predaji od druhej polovice roku 2014, zároveň debutuje v rámci Európy aj SYNC 2, vyspelý komunikačno-zábavný systém z dielne spoločnosti Ford.

Prečítajte si celý článok

Spoločnosť Ford predstavila vynovený Ford Focus

24. februára 2014 - Nový Ford Focus ako najpredávanejšia značka vozidla na svete posilňuje svoju pozíciu pomocou odvážnejšieho, emotívnejšieho dizajnu exteriéru, kvalitného spracovania, intuitívneho nového interiéru, ako aj množstva nových technológií na zjednodušenie života a významné zníženie spotreby paliva. Nový Ford Focus, ktorého športový charakter a jazdné vlastnosti zdôrazňuje nápadná horizontálna mriežka chladiča, interiér v štýle kokpitu a páčky na radenie pod volantom, absolvuje svoj debut dnes na podujatí Mobile World Congress v Barcelone a na budúci týždeň sa predstaví na ženevskom autosalóne.

Prečítajte si celý článok