Fotogaléria

Priestorný a dokonale spracovaný interiér

Úplne nanovo navrhnutý interiér povznáša vycibrenosť Fordu Focus na novú úroveň. Pri úprave interiéru sa  dizajnéri zamerali na intuitívnejšie usporiadanie prvkov v kabíne. Okrem toho sa volant a stredová konzola vyznačujú menším počtom ovládacích prvkov a prepínačov. Čistejší a modernejší vzhľad interiéru dotvára nové saténové obloženie čiernej farby s chrómovými ozdobnými prvkami.

 


Prvotriedny dizajn interiéru

Pre potreby vodiča navrhnuté usporiadanie interiéru vám padne ako uliate. Dokonale vás objíme, takže sa cítite byť súčasťou vozidla a máte na dosah ruky všetky jeho moderné systémy. Sedadlá sú umiestnené nižšie a vpredu sú nezávisle nastaviteľné. V harmonicky navrhnutom interiéri sa okamžite cítite ako doma a na konci cesty z neho budete vystupovať plne uvoľnený.

Kvalitné materiály a spracovanie

Nový Focus ponúka dokonalú kombináciu komfortu, štýlu a osobitosti, či už si zvolíte celokožené, čiastočne kožené alebo textilné čalúnenie. Špičková úroveň dielenského spracovania vyžaruje z každého detailu, od luxusných švov na sedadlách až po mäkčené materiály na palubnej doske aj stredovej konzole.

Prémiové osvetlenie interiéru s voľbou farebného prevedenia

Prémiové osvetlenie osvetľuje v noci interiér príjemným tónom. Toto jemne dosvetlenie vychádza zo stropnej konzoly, držiakov nápojov, vnútorných kľučiek dverí aj priestoru pre nohy. Takisto dodávaný systém nastaviteľné farby vnútorného osvetlenia umožňuje voliť zo siedmich rôznych odtieňov a zároveň meniť intenzitu svetla, aby sa nálada v kabíne dokonale prispôsobila vášmu rozpoloženiu.

Volant, vďaka ktorému je všetko v dosahu

Nový ergonomický trojramenný volant bol navrhnutý špeciálne pre nový Ford Focus. Všetky tlačidlá sú v dosahu vašich prstov a umiestnenie volantu bolo zvolené tak, aby ste mali nerušený výhľad na prístrojový panel. A prečo si nedopriať ešte viac komfortu v podobe nového vyhrievaného volantu? Aj toto je súčasť voliteľnej výbavy pre nový Ford Focus.

Premyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety nešmýkali.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey

S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

Automatická dvojzónová klimatizácia

Váš spolucestujúci má rád, keď je vo vozidle útulne teplo, ale vy uprednostňujete chladnejšie podnebie? Riešením je dodávaná automatická klimatizácia DEATC umožňuje vodičovi a jeho spolujazdcovi vpredu nezávislé nastavenie teploty.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom a dorazíte do cieľa cesty menej unavení.

Najmodernejšie hands-free technológie

Systém SYNC 2 s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

Naštartujete stlačením tlačidla

Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu Focus. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

Jednoduché ovládanie navigácie hlasom

Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC 2 vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC 2 využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie pamätihodností a križovatiek.

Úspornejšie radenie vďaka ukazovateľu preradenia

Jednoduchá kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli čo najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej vašej jazde.

Vie dodržiavať obmedzenia rýchlosti

Obmedzovač rýchlosti integrovaný do tempomatu umožňuje zvoliť si vlastné rýchlostné obmedzenia pomocou tlačidiel na volante. Vďaka tomu môžete venovať plnú pozornosť jazde a nie rýchlomeru. Ak s aktívnym obmedzovačom potrebujete ísť rýchlejšie, stačí dôraznejšie zošliapnuť plynový pedál.

Aby ste zostali vždy v správnom pruhu

Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

Už nikdy nezabudnete na bezpečnostný pás

Táto funkcia prispieva k bezpečnosti najmä cestujúcich vzadu. Ak nie je na ktoromkoľvek z obsadených sedadiel zapnutý pás, vodič je na to upozornený akustickým aj vizuálnym signálom na prístrojovom paneli.

Rýchle a presné radenie končekmi prstov

K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo a presne končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

Upozorní vás na nebezpečenstvo

Predné a zadné parkovacie senzory boli rozšírené o bočné senzory, ktoré znižujú výskyt prípadov poškriabania a odretia o predmety, ktoré vodič pri manévrovaní ľahko prehliadne. Počas parkovania sú využívané senzory na zadnom nárazníku na detekciu nebezpečenstva po oboch stranách. Ak sa zistí nebezpečenstvo, systém vodiča upozorní akustickými a vizuálnymi signálmi.

Upozornenie na defekt pneumatiky

Ak začne v niektorej pneumatike klesať tlak, systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás na to okamžite upozorní rozsvietením výstražnej kontrolky na prístrojovom paneli. Vďaka tomu získate dostatok času bezpečne zastaviť a problém s pneumatikou pohodlne vyriešiť.