Fotogaléria

Elegantná dynamika exteriéru

Každý detail nového Fordu Focus a jeho výrazného športového a zároveň elegantného zovňajšku  si vás získa. Výrazný dizajn a štýlové prvky ako je nová mriežka chladiča alebo dynamicky tvarované zadné svetlá spoločne tvoria dokonalú harmóniu štýlu a praktickosti.

 


Kultivovaný dizajn exteriéru

Ford vytvoril kultivovanejší a vyspelejší Focus v novej dizajnovej úprave, ktorá odráža jeho globálny dizajnový jazyk One Ford. Vozidlo má nižší a širší postoj, novú kapotu, novú prednú masku aj mriežku chladiča. Kapota má dynamický tvar klenúci sa od predného stĺpika po horné rohy mriežky chladiča v tvare obráteného lichobežníka, čo dodáva vozidlu výrazný a sebavedomý vzhľad.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Kultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu Focus.

Jasné a úsporné bixenónové svetlomety

Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym jazdným podmienkam. Automaticky tak zaisťujú optimálne nasvietenie priestoru pred vozidlom v okolitom prostredí, od diaľnice až po ulice miest. Súčasťou tejto funkcie je aj funkcia automatického prepínania diaľkových svetiel.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Automatické prepínanie diaľkových svetiel je praktická funkcia pre jazdu v noci. Vodič sa vďaka nej môže lepšie sústrediť na riadenie, pretože systém sa postará o prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel keď zaznamená protiidúce vozidlo, vozidlo pred vami v rovnakom smere alebo vojdete do zástavby s pouličným osvetlením. Ford Focus teda zaisťuje optimálne osvetlenie v každej situácii a lepšiu viditeľnosť v noci, čo prispieva k bezpečnosti všetkých pasažierov.

Bez kľúča znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree vám odomkne aj zamkne vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky.

Ford Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

Načerpať nesprávny druh paliva je prakticky nemožné, pretože tankovacia pištol skrátka neprejde nesprávnym hrdlom nádrže. A vzhľadom k tomu, že Ford Easy Fuel je bezviečkový, už nikdy si neušpiníte ruky od poliateho viečka.

Stierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

Spätné zrkadlá, ktoré sa sami chránia

Elektricky nastaviteľné a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po zaparkovaní automaticky sklopia, aby boli chránené pred náhodným poškodením. Okrem samotných zrkadiel sú takto chránené zároveň aj štýlové ukazovatele smeru.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.


16" oceľové disky
s krytmi kolies

16” disky z ľahkej
zliatiny s 5 lúčmi

16” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi

16” disky z ľahkej
zliatiny s 10 lúčmi

17” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi

17” disky z ľahkej
zliatiny s 15 lúčmi

18” disky z ľahkej
zliatiny s 5 lúčmi

18” disky z ľahkej
zliatiny s 8 lúčmi