Fotogaléria

Tlačové správy o novej Fieste ST

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s novým Fordom Fiesta ST na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o novom Forde Fiesta ST a s ním spojených novinkách, špeciálnych akciách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

22 ocenení pre Fiestu ST

15. apríla 2014 – Vitrína s oceneniami pre model Ford Fiesta ST sa rýchlo napĺňa. Najrýchlejšie a najdynamickejšie sériovo vyrábané malé vozidlo značky Ford získalo od spustenia predaja v marci minulého roka v Európe a na celom svete celkovo 22 ocenení. Stalo sa tak najoceňovanejším malým výkonným vozidlom v histórii spoločnosti Ford. Fiesta ST získala od anglického časopisu BBC TopGear Magazine titul Vozidlo roka, od francúzskeho časopisu Echappement titul Športové auto roka a od amerického časopisu Automobile Magazine titul Najväčšia hviezda. Vývoj Fiesty ST možno označiť za globálne úsilie. Počiatočným zámerom bolo skonštruovať špičkové vozidlo, ktoré by šírilo posolstvo dynamických jazdných vlastností a výkonu vozidiel značky Ford.

Prečítajte si celý článok

Zvýšenie výroby novej Fiesty ST

1. augusta 2013 – Spoločnosť Ford Motor Company dostala na novú Fiestu ST za prvých šesť mesiacov predaja v Európe dvakrát viac objednávok, než očakávala, v dôsledku čoho zvyšuje výrobu tohto odborníkmi nadšene prijatého výkonného hatchbacku. Nová Fiesta ST si od marca, teda od svojho uvedenia na trh, pripísala na konto už takmer 10 000 objednávok. Na tento nečakaný dopyt spoločnosť Ford reaguje zvýšením výroby vo svojom montážnom závode v nemeckom Kolíne nad Rýnom o 15 percent na 60 vozidiel za deň. Najväčší dopyt po novej Fieste ST bol zaznamenaný v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska, kde si zákazníci kúpili 56 percent všetkých vozidiel, ktoré sa doteraz v Európe predali.

Prečítajte si celý článok

Sľubný rozbeh predaja novej Fiesty ST

21. mája 2013 – Spoločnosť Ford spustila predaj svojho najrýchlejšieho malého vozidla, modelu Ford Fiesta ST. Milovníci malých športových vozidiel si od marca objednali už 3 000 kusov tohto modelu. Zákazníci z Veľkej Británie si do dnešného dňa kúpili viac ako polovicu všetkých doposiaľ predaných modelov. Na druhom mieste sú zákazníci z Nemecka a na treťom mieste je Švajčiarsko. Nová Fiesta ST s výkonom 134 kW/182 k zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 220 km/h. Tieto hodnoty dosahuje aj vďaka zdokonalenému podvozku.

Prečítajte si celý článok

Nová Fiesta ST je už v predaji

26. apríla 2013 – Nový model Ford Fiesta ST je najrýchlejšie a najdynamickejšie malé športové vozidlo v histórii automobilky Ford. Môže sa pochváliť precízne vyladeným pohonným ústrojenstvom a podvozkom, ktoré vodičovi poskytnú dokonalý pôžitok z jazdy. Novú Fiestu ST vyvinul tím špecialistov Ford Team RS, európska pobočka skupiny Global Performance Vehicle spoločnosti Ford Motor Company. Vozidlo je vybavené 1,6-litrovým zážihovým motorom EcoBoost s výkonom 134 kW/182 k a krútiacim momentom 240 Nm, vďaka ktorému zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy. Dosahuje maximálnu rýchlosť 220 km/h.

Prečítajte si celý článok

Najrýchlejšia sériová Fiesta vo výrobe

7. februára 2013 – Spoločnosť Ford spustila výrobu nového Fordu Fiesta ST vo svojom montážnom závode v Kolíne nad Rýnom v Nemecku. Ide o vôbec prvú sériovú Fiestu so zrýchlením na 100 km/h pod sedem sekúnd. Nová Fiesta ST pre Európu je poháňaná 1,6-litrovým benzínovým motorom EcoBoost a ponúka výkon 134 kW/182 k s krútiacim momentom 240 Nm. Tento model vyvinul Ford Team RS, európska pobočka skupiny Global Performance Vehicles spoločnosti Ford. Spoločnosť Ford ďalej prepracovala uznávaný podvozok vozidiel kategórie B, na ktorom je postavená nová Fiesta ST. Dostal nové riadenie, zavesenie kolies, brzdy, konfiguráciu a naladenie.

Prečítajte si celý článok

Svetová premiéra novej Fiesta ST

5. marca 2012 – Úplne nová Fiesta ST bude o 20 percent výkonnejšia než jej predchodca. 1,6-litrový motor EcoBoost s výkonom 180 koní by jej mal umožniť zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako sedem sekúnd a dosiahnuť maximálnu rýchlosť vyše 220 km/h. Výrazné zlepšenie prinieslo aj použitie špeciálne vyladeného podvozka, ktorý je o 15 mm nižší než pri štandardnom modeli, zdokonaleného systému smerovania krútiaceho momentu Ford enhanced Torque Vectoring Control eTVC a elektronického stabilizačného systému s tromi režimami. Všetky uvedené technológie boli preverené na nemeckom okruhu Nürburgring Nordschleife.

Prečítajte si celý článok