Fotogaléria

Typický nositeľ označenia ST

Pre nový Ford Fiesta ST je typická veľká lichobežníková mriežka chladiča s jedinečnou štruktúrou v štýle medových plástov a výrazne tvarovaný zadný difúzor. Dokonale prepracovaný interiér sa zasa vyznačuje vysokou mierou kontrastu. Nájdeme tu sedadlá Recaro, ako aj nový systém Sound Symposer, ktorý privádza upravený zvuk motora do kabíny, aby si pasažieri v rámci svojho jazdného zážitku mohli vychutnať aj typické vrčanie motora. Ford okrem toho vybavil vozidlo aj systémami SYNC a MyKey.

 


Najnovší dizajn Ford

Prednej časti Fiesty ST dominuje rovnako ako pri Forde Focus ST veľká lichobežníková mriežka chladiča. Konštrukcia mriežky v tvare včelích plástov taktiež pomáha upútať pozornosť. Sekunduje jej dynamický dizajn svetlometov a plasticky tvarovanej kapoty.

Jedinečná karoséria ST

Športová silueta a výrazný dizajn Fiesty ST vznikli vďaka unikátnej karosárskej súprave dielov ST. Jej súčasťou je zadný spojler a difúzor, svalnaté krivky tiahnuce sa od predných hmlových svetiel pozdĺž blatníkov a podbehov kolies, ako aj disky kolies z ľahkých zliatin s pozoruhodným dizajnom.

Nové farby exteriéru

Nová Fiesta ST bude k dispozícii v piatich výrazných farbách, pričom každá zdôrazňuje nápadný štýl nového vozidla. Súčasťou palety týchto výrazných farebných odtieňov bude napríklad červená Race Red, oranžová Molten Orange a modrá Performance Blue.

Bohato vybavený interiér

Zákazníci novej Fiesty ST sa posadia do športových sedadiel Recaro so skvelým bočným vedením, ktoré sa v novej Fieste ST objavia po prvýkrát. Výkon vozidla budú taktiež odrážať jedinečné prvky prístrojovej dosky z uhlíkových vlákien, volant ST, hliníkové pedále a radiaca páka.

Ford SYNC

Nová Fiesta ST bude jedným z prvých vozidiel v Európe, ktoré zákazníkom ponúknu hlasom aktivovaný komunikačný systém Ford SYNC. Systém SYNC zahŕňa aj funkciu núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá cestujúcim v prípade nehody pomôže tým, že priamo vytočí číslo záchrannej služby.

Ford MyKey

Nová Fiesta ST prinesie technológiu Ford MyKey, ktorá umožňuje majiteľom obmedziť výkon a zaistí aktiváciu bezpečnostných prvkov, aby mohli vozidlo používať aj menej skúsení vodiči. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre daný kľúč.

Zvukový sympozér Ford

Vo výbave novej Fiesty ST je dôvtipný systém Ford Sound Symposer, ktorý filtruje najatraktívnejšie zvuky z motora pod kapotou a privádza ich do kabíny. Stimulujúci zvuk motora tak prispieva k športovému zážitku z jazdy.

Rozmery pre 3-dverový hatchback
Celková dĺžka vozidla: 3975 mm
Celková šírka vrátane spätných zrkadiel: 1978 mm
Celková šírka bez spätných zrkadiel: 1709 mm
Celková výška vozidla: 1456 mm

Objem batožiny pre 3-dverový hatchback
Pri 5-sedadlovom usporiadaní: 290l
Pri 2-sedadlovom usporiadaní: 974l

Objem palivovej nádrže
Benzínová nádrž s objemom: 42l

Údaje o objeme batožinového priestoru sa môžu líšiť v závislosti od konkrétnej výbavy modelu. Údaje o objeme batožinového priestoru zahŕňajú súpravu na opravu defektu.