Fotogaléria

Tlačové správy o modeli nová Fiesta

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s modelom nová Fiesta na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o modeli nová Fiesta a s ním spojených novinkách, akciách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

Fiesta Red&Black so silou superauta

9. júna 2015 – Nový 1,0-litrový motor EcoBoost s výkonom 140 koní je už v predaji. Jeho litrový výkon prevyšuje motory poháňajúce superautá Bugatti Veyron alebo Ferrari 458 Speciale. Nová verzia motora, ktorý v rokoch 2012, 2013 a 2014 získal ocenenie Medzinárodný motor roka, získala novú kalibráciu zvyšujúcu výkon o 12 percent. Motor je k dispozícii v nových modeloch Ford Fiesta Red Edition a Fiesta Black Edition s výrazným novým dizajnom a dynamickým výkonom.

Prečítajte si celý článok

Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

25. júna 2014 – Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane novej Fiesty, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov, čím dosiahol bezprecedentné víťazstvo. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol dnes vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Prečítajte si celý článok

Najpredávanejšie malé vozidlo v Európe

31. januára 2014 – Ford Fiesta sa minulý rok opäť stal najpredávanejším vozidlom v Európe. Spoločnosť Ford predala v roku 2013 v Európe 293 663 kusov vozidiel Fiesta, čím sa tento model stal už druhý rok za sebou najpredávanejším malým vozidlom v Európe. Fiesta oslovuje zákazníkov, ktorí si jazdu užívajú a rovnako aj tých, ktorí sa viac zaujímajú o spotrebu paliva oceneného 1,0-litrového motora EcoBoost, povedal Roelant de Waard, viceprezident pre marketing, predaj a služby spoločnosti Ford of Europe. Zákazníci nájdu tú pravú Fiestu presne podľa svojich požiadaviek, na výber je viac ako 11 400 variantov, od dynamickej Fiesty ST až po mimoriadne úspornú novú Fiestu ECOnetic.

Prečítajte si celý článok

S titulom Ženský automobil roka

23. júla 2013 – Nový Ford Fiesta s motorom EcoBoost získal titul Women’s World Car of the Year 2013. Vo finále, do ktorého sa dostali konkurenti ako Audi Allroad, Range Rover alebo Porsche Boxster S, porota ocenila jeho luxus a hospodárnosť a umiestnila ho na prvé miesto. Okrem toho Fiesta v rámci cien Women’s World Car of the Year 2013 zvíťazila aj v kategórii najhospodárnejší automobil. Porotu tvorilo 18 motoristických žurnalistiek, ktoré ocenenia udeľovali na základe rôznych faktorov vrátane bezpečnosti, pomeru hodnoty a ceny, vzhľadu, úložného priestoru, vhodnosti na prepravu detí, jednoduchosti šoférovania, farby, sexappealu a šetrnosti k životnému prostrediu.

Prečítajte si celý článok

Medzinárodný motor roka 2013

5. júna 2013 – Obľúbený, hospodárny, no prekvapivo živý trojvalcový 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company dnes, rovnako ako pred rokom, získal titul Medzinárodný motor roka 2013. Motor EcoBoost s objemom 1,0 litra, ktorý využíva kombináciu priameho vstrekovania paliva, preplňovania turbodúchadlom a variabilného časovania ventilov v záujme zníženia spotreby paliva bez negatívneho vplyvu na výkon, získal najvyššie skóre v celej histórii udeľovania týchto ocenení. Okrem toho zvíťazil aj v kategórii Najlepší motor pod 1,0-litra v rámci výročného udeľovania cien magazínu Engine Technology International.

Prečítajte si celý článok

Najpredávanejšia aj v prvom štvrťroku 2013

14. mája 2013 – Podľa najnovších údajov najväčšieho poskytovateľa údajov z automobilového priemyslu, organizácie JATO Dynamics* sa model Ford Fiesta stal v marci a v prvom štvrťroku 2013 najpredávanejším malým vozidlom v Európe. Podľa organizácie JATO si európski zákazníci počas prvého štvrťroka 2013 kúpili jednu Fiestu každých 100 sekúnd. V marci spoločnosť predala 41 600 kusov modelu Fiesta a počas prvých troch mesiacov roka 2013 celkovo 77 800 kusov. Konkurenčného modelu, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, sa predalo o 14 000 kusov menej. Ak by sme vozidlá Fiesta, ktoré si zákazníci kúpili v priebehu prvého štvrťroka, zaparkovali jedno za druhým, potrebovali by sme 770 olympijských bežeckých dráh s dĺžkou 400 metrov.

Prečítajte si celý článok

Fiesta je najpredávanejšie malé vozidlo

24. januára 2013 – Podľa údajov spoločnosti JATO Dynamics, poskytovateľa informácií zo sveta automobilov, si zákazníci minulý rok kupovali nový Ford Fiesta v priemere každé dve minúty, vďaka čomu sa tento model stal najpredávanejším malým automobilom v Európe* Za minulý rok sa v 30 európskych krajinách sledovaných spoločnosťou JATO predalo 953 174 automobilov značky Ford, z toho 306 405 vozidiel Fiesta. Spoločnosť Ford nedávno oznámila, že na všetkých 51 európskych trhoch, kde pôsobí, za rok 2012 predala vyše 1,4 milióna svojich vozidiel.

Prečítajte si celý článok

6 špičkových ocenení Euro NCAP Advanced

28. novembra 2012 – Spoločnosť Ford sa stala prvým výrobcom automobilov, ktorý získal šesť rôznych ocenení Euro NCAP Advanced za vynikajúce technologické inovácie. Stalo sa tak po získaní ocenení za systém MyKey v novej Fieste a technológiu núdzovej pomoci Emergency Assistance systému SYNC v úplne novom B-MAXe, novej Fieste, C-MAXe, Focuse a úplne novej Kuge. Po ukončení posledného kola nárazových testov v nezávislej organizácii hodnotiacej bezpečnosť vozidiel spoločnosť Ford taktiež získala maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti pre novú Kugu a novú Fiestu. Technológia MyKey v novej Fieste umožňuje rodičom nastaviť obmedzenia pre mladých vodičov a podporiť tým ich bezpečnejšiu jazdu.

Prečítajte si celý článok

500.000 modelov s motorom EcoBoost

19. novembra 2012 – Vysoko úspešné, úsporné motory Ford s technológiou EcoBoost zaznamenali nedávno významný medzník; od uvedenia tejto technológie na trh v roku 2009 prešli len tri roky a z výrobnej linky už zišiel päťstotisíci motor EcoBoost. Vyše 130 000 z týchto motorov bolo do vozidiel namontovaných v Európe; motor s poradovým číslom 500 000 bol konkrétne namontovaný do modelu Ford Escape 2013, ktorý zišiel z výrobnej linky montážnej továrne Ford v americkom Louisville. Globálna rodina zážihových motorov Ford EcoBoost zahŕňa aj 1,0-litrový medzinárodný motor roka, 1,6-litrový motor, 2,0-litrový a 3,5-litrový motor.

Prečítajte si celý článok

Spustenie výroby novej Fiesty

12. novembra 2012 – Spoločnosť Ford spustila vo svojej montážnej továrni v Kolíne nad Rýnom sériovú výrobu novej Fiesty; najnovšia verzia tohto najpredávanejšieho malého automobilu v Európe sa už čoskoro objaví aj v predajniach. Okrem dynamického dizajnu ponúka nová verzia modelu Fiesta nové inteligentné technológie a revolučný sortiment pohonných jednotiek. Od začatia sériovej výroby v roku 1976 spoločnosť Ford predala na celom svete viac ako 15 miliónov vozidiel Fiesta. Za prvé tri kvartály roku 2012 sa ich v Európe predalo vyše 235 000, čím sa tento model stal najpredávanejším malým automobilom v tomto regióne.

Prečítajte si celý článok

Ford predstavuje v Paríži nové modely

26. septembra 2012 – Spoločnosť Ford Motor Company smeruje k cieľu ponúkať najmodernejší sortiment produktov na európskom trhu vďaka veľkému zrýchleniu produkcie nových osobných a úžitkových automobilov, pričom niekoľko nových modelov, Mondeo, Fiesta, EcoSport a Tourneo Connect uvidíme už na Parížskom autosalóne. Predstavitelia spoločnosti Ford sa vyjadrili, že do roku 2017 omladia svoj európsky sortiment takmer dvojnásobne, čo do objemu, vďaka čomu by mal byť ich sortiment osobných automobilov najmodernejší v Európe.

Prečítajte si celý článok

Ford predstavuje celý rad nových produktov

6. septembra 2012 – Spoločnosť Ford Motor Company dnes predstavila stratégiu expanzívneho zrýchlenia produktov v Európe, pomocou ktorej využije globálne portfólio One Ford a zameria sa na príležitosti rastu v segmentoch veľkých vozidiel, automobilov SUV a úžitkových vozidiel. Spoločnosť Ford uviedla rad nových osobných automobilov, úžitkových vozidiel a nových technológií na špeciálnej prezentácii v Amsterdame, ktorej sa zúčastnilo 2 500 predajcov Ford, zamestnancov a médií. Spoločnosť tiež potvrdila, že v blízkej budúcnosti príde do Európy niekoľko ďalších vozidiel z jej globálneho portfólia, nebude medzi nimi chýbať ani legendárna americká ikona Ford Mustang.

Prečítajte si celý článok

Nový 1,0l EcoBoost sa stal motorom roka 2012

13. júna 2012 – Nový 1,0-litrový motor EcoBoost spoločnosti Ford Motor Company, ktorý bol tento rok s veľkým ohlasom uvedený na trh v modeli Focus v Európe, bol dnes vyhlásený za „Medzinárodný motor roka“ za rok 2012. Malý, technologicky náročný 3-valcový motor získal aj ďalšie dve ocenenia: „Najlepší nový motor“ a „Najlepší motor s objemom do 1,0 litra“ udeľované časopisom Engine Technology International na základe hlasovania 76 novinárov z 35 krajín sveta. Spoločnosť Ford získala ocenenie „Medzinárodný motor roka“ prvý raz v 13-ročnej histórii jeho udeľovania.

Prečítajte si celý článok