Fotogaléria

Špičkový výkon a hospodárnosť

V novej Fieste je k dispozícii kombinácia pokročilých nových motorov, technológií na zníženie spotreby paliva a aerodynamických vylepšení. Vďaka tomu dokáže sedem pohonných jednotiek dosiahnuť bezkonkurenčnú úroveň emisií CO2 pod 100 g/km a zabezpečiť nízku spotrebu paliva. Pre značku Ford typický, prepracovaný podvozok a vylepšená aerodynamika ponúka dokonalé spojenie športových, dynamických jazdných vlastností a celkovo kultivovanejšieho pocitu z jazdy. Či už budete kľučkovať po rušných uliciach, alebo uháňať po zvlnených cestách, na novú Fiestu sa môžete vždy spoľahnúť.

 


Získajte zo svojho motora maximum

Revolučný nový trojvalcový benzínový motor 1.0 EcoBoost vám dáva výkon porovnateľný s bežným 1,6 litrovým motorom, ale dosahuje o 24% nižšiu spotrebu paliva a 25% menej emisií CO2, iba 99 g/km. Takisto sú v ponuke dva účinné naftové motory. Motor 1.6 Duratorq TDCi poskytuje výkon 95 koní motor 1.5 Duratorq TDCi 75 koní. Oba tieto úsporné motory dosahujú nízke hodnoty spotreby aj emisií.

Efektívna automatická prevodovka s plynulým radením

Zážihový motor 1.6 Duratec TI-VCT je dodávaný s automatickou prevodovkou PowerShift. Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho radenia. Dokáže za vás predvoliť nasledujúce rýchlostný stupeň, takže pri samotnom preradení nedochádza k strate výkonu. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale aj ekonomickejšia.

Ekonomická päťstupňová manuálna prevodovka

Oba vznetové motory aj benzínové motory 1.25 Duratec a 1.0 EcoBoost sú dodávané v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá je starostlivo nastavená podľa charakteristík motora. Napríklad 1,6 litrový vznetový motor Duratorq TDCi vo verzii s technológiou ECOnetic a touto 5-stupňovou prevodovkou s prepracovanými prevodmi má emisie CO2 len 87 g/km a spotrebu paliva 3,3 l/100 km.

Zníženie spotreby paliva s funkciou Stop-Start

Táto úsporná technológia, ktorá je štandardom pre motory 1.0 EcoBoost, automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio s Ford SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle a systém naštartuje. Systém Stop-Start je obzvlášť efektívny v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Systém analyzuje rýchlosť, radenie, rýchlosť reakcií aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Účinnejší spôsob dobíjania batérie

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje systém regeneratívneho dobíjania kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. To môže pomôcť ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie CO2.

Ukazovateľ radenia

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde. Okrem úspor dosiahnutých pomocou moderných pohonných jednotiek Ford a technológií zameraných na zníženie spotreby je to ďalší spôsob šetrenia vašich nákladov.

ESP pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

ESP je elektronický stabilizačný program, ktorý neustále monitoruje správanie vozidla a akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy alebo začiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke. Systém je navrhnutý na zachovanie kontroly nad vozidlom a pomáha skracovať brzdnú dráhu v krízových situáciách.

Pokročilé systémy pre kontrolu brzdenia

Protiblokovací systém bŕzd ABS a systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily EBD zaisťujú kontrolované brzdenie. Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáhá novému Fordu Fiesta brzdiť v krízových situáciách účinnejšie. Tento systém sníma, akou silou pôsobíte na brzdy a v prípade potreby túto silu automaticky zvýši.

Asistent pre rozjazd do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca HLA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži účinok brzdnej sily o 2,5 sekundy, čím získate čas pri presune chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Táto funkcia vám príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Fiesta za vás dokáže zabrzdiť

Nehody v kolónach pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté. Active City Stop je pokročilá technológia navrhnutá tak, aby tomu pomohla zabrániť. Pri rýchlostiach do 30 km/h, ak systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy. Dôkazom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced za bezpečnosť.

Bezstarostné manévrovanie

Elektronický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky adaptuje k jazdnej situácii vozidla, aby zaisťoval ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore alebo naopak primerané riadenie pre lepšiu jazdu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite a spotrebúvajú tak energiu a palivo, EPAS funguje len vtedy, keď je potrebné, čo ďalej zlepšuje spotrebu paliva.

Tempomat vám spríjemní dlhé cesty

Na diaľnici môžete nastaviť rýchlosť pomocou spínača tempomatu na volante. Systém potom udržiava túto rýchlosť, takže nemusíte mať nohu na plynovom pedáli. Pre zvýšenie alebo zníženie rýchlosti stačí opäť použiť rovnaký ovládací spínač tempomatu na volante.

Jednoduchšie a bezpečnejšie cúvanie

Pätníky a nízke múriky bývajú problémom pri parkovaní. Zadná parkovacia kamera zobrazí na obrazovke integrovanej v palubnej doske všetko, čo je za vami. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Kamera sa zapína automaticky, keď zaradíte spiatočku na Vašom vozidle.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory navrhnuté pre lepšie parkovanie, vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a akoukoľvek prekážkou vpredu alebo vzadu. Akonáhle senzory zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.