Fotogaléria

Maximálne pohodlie a komfort

Nová Fiesta prichádza s vysoko lesklým povrchom hornej časti prístrojovej dosky, ktorý prechádza do stredovej konzoly a nachádza sa aj vo výplni dverí. V ponuke sú aj saténovo-chrómové detaily spolu s podsvietením ovládačov, tlačidiel a displejov Ice Blue, charakteristickým pre značku Ford. Dizajnéri spoločnosti Ford zmenili umiestnenie ovládačov elektrických okien, ovládacích prvkov vyhrievaných sedadiel a interiérových kľučiek dverí. To všetko s cieľom vylepšiť ergonomické vlastnosti.

 


Kvalitné spracovanie sedadiel

Môžete sa rozhodnúť pre nové poťahy a dizajn sedadiel. V ponuke je vysokokvalitné kožené alebo polokožené čalúnenie, pohodlné látkové a športové látkové poťahy. Vzrušujúci dojem interiéru podčiarkujú nové, zaujímavé vzory a textúry, vrátane výrazného prešívania. Viac podporných vankúšov zvyšuje pohodlie cestujúcich.

Moderné osvetlenie interiéru

Mäkké červené osvetlenie zvýrazňuje interiér vozidla Fiesta a vytvára útulné a štýlové prostredie. Hneď po otvorení vozidla tak môžete pocítiť tú pravú atmosféru novej Fiesty.

Inovatívna stredová konzola

Pokročilá multifunkčná stredová konzola vám umožní ovládať väčšinu systémov z jediného miesta. Všetky funkcie sú zreteľne uvedené na displeji a niektoré z nich môžete ovládať aj pomocou spínačov na volante.

Variabilná podlaha novej Fiesty

Nový Ford Fiesta ponúka aj viac odkladacích priestorov. Pod podlahou batožinového priestoru sa napríklad nachádza krytý odkladací priestor. V prípade, že ho nevyužijete, môžete meniť nastavenie výšky podlahy pri nakladaní a vykladaní ťažkých predmetov. Ďalší odkladací priestor sa nachádza v novej stredovej lakťovej opierke a priehradky vo dverách sú väčšie a praktickejšie.

Zvýšené pohodlie vďaka nastaviteľným sedadlám

Užite si maximálneho pohodlia bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Predné sedadlá sú plne nastaviteľné. Vodič aj spolujazdec tak môžu sedieť v ideálne zvolenej polohe. Ak si vyberiete aj vyhrievanie predných sedadiel, budete v teple aj za najchladnejšieho počasia.

Nastavte si teplotu, ktorá vám vyhovuje

S automatickou klimatizáciou EATC si nastavíte teplotu, ktorá vám vyhovuje a systém ju presne v tejto výške udrží. Zabezpečí Vám to príjemné cesty bez ohľadu na okolité počasie.

Bez kľúčov, znamená bez starostí

Systém KeyFree umožňuje zamknúť a odomknúť vozidlo bez nutnosti vyťahovať kľúč z vrecka alebo kabelky. To najviac oceníte v momente, keď budete mať plné ruky. Takisto pomocou funkcie globálneho otvárania a zatvárania môžete ovládať dvere a elektrické okná na diaľku kľúčikom. Dvojitý zámok dverí tiež zabráni zlodejom otvoriť dvere zvnútra.

Naštartujte novú Fiestu jedným dotykom

Nový Ford Fiesta automaticky zaznamená prítomnosť kľúča, keď ho máte vo vrecku alebo v taške. Potom len stlačíte štartovacie tlačidlo Ford Power a motor okamžite naskočí.

Bezstarostné manévrovanie

Elektronický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky adaptuje k jazdnej situácii vozidla, aby zaisťoval ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore alebo naopak primerané riadenie pre lepšiu jazdu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite a spotrebúvajú tak energiu a palivo, EPAS funguje len vtedy, keď je potrebné, čo ďalej zlepšuje spotrebu paliva.

Tempomat vám spríjemní dlhé cesty

Na diaľnici môžete nastaviť rýchlosť pomocou spínača tempomatu na volante. Systém potom udržiava túto rýchlosť, takže nemusíte mať nohu na plynovom pedáli. Pre zvýšenie alebo zníženie rýchlosti stačí opäť použiť rovnaký ovládací spínač tempomatu na volante.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

Jazda v noci je oveľa jednoduchšia, keď vás neoslňujú svetlá automobilov idúcich za vami. Preto je nový Ford Fiesta vybavený samostmievacím spätným zrkadlom, ktoré automaticky rozpozná žiarenie svetlometom a automaticky sa prepne do tlmeného nastavenia.

Vynikajúci zvuk

Najmodernejší audiosystém Sony tvorí osem reproduktorov špičkovej kvality a môžete si ho k vašej novej Fieste objednať ako výbavu na želanie. Okrem toho, že vám umožní vychutnávať si obľúbenú hudbu počas jazdy, zobrazuje aj informácie o práve hranej skladbe.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a prijímať volania na mobilný telefón pomocou jednoduchých hlasových povelov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB portu, MP3 prehrávača, zariadenia iPod® alebo na prehrávanie hudby z mobilných telefónov vybavených Bluetooth®.

Integrovaná navigácia vás bezpečne dovedie do ciela

Do vášho nového Fordu Fiesta si môžete objednať plne integrovaný systém satelitnej navigácie s 5" farebným multifunkčným displejom a audio systémom SONY. Ten reaguje v reálnom čase na cestovnú rýchlosť a aktuálnu dopravnú situáciu, a presne vypočítava čas príchodu a poskytuje ďalšie užitočné informácie.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka systému My Key®

S touto novou technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutí bezpečnostných pásov alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém Ford My Key® bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre daný kľúč.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Systém analyzuje rýchlosť, radenie, rýchlosť reakcií aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Ukazovateľ radenia

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde. Okrem úspor dosiahnutých pomocou moderných pohonných jednotiek Ford a technológií zameraných na zníženie spotreby je to ďalší spôsob šetrenia vašich nákladov.

Varovanie pri zníženom tlaku v pneumatikách

Varovanie pri zníženom tlaku v pneumatikách vás prostredníctvom ikony na prístrojovej doske okamžite upozorní, akonáhle v niektorej z pneumatík klesne tlak v prípade defektu. Dokážete tak predísť problémom ešte predtým než skutočne nastanú.

Jednoduchšie a bezpečnejšie cúvanie

Pätníky a nízke múriky bývajú problémom pri parkovaní. Zadná parkovacia kamera zobrazí na obrazovke integrovanej v palubnej doske všetko, čo je za vami. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Kamera sa zapína automaticky, keď zaradíte spiatočku na Vašom vozidle.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory navrhnuté pre lepšie parkovanie, vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a akoukoľvek prekážkou vpredu alebo vzadu. Akonáhle senzory zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.

*Slovné označenie a logá Bluetooth® vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc., pričom spoločnosť Ford Motor Company Limited a jej pridružené spoločnosti používajú tieto označenia na základe licencie. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú vlastníctvom príslušných majiteľov.