Fotogaléria

FORD FIESTA už od 9.990 EUR

Ford Fiesta kombinuje v sebe súčasný štýl vozidiel Ford s najmodernejšou technológiou. Každá funkcia bola navrhnutá tak, aby vám pomáhala maximálne využiť každý deň. Vďaka Ford SYNC môžete vybrať skladbu z USB, MP3 prehrávača alebo iPodu® alebo ju prehrávať zo svojho mobilného telefónu. Systém vám taktiež umožňuje telefonovať a prijímať hovory pomocou hlasového ovládania. Navyše nemusíte tak často zastavovať kvôli tankovaniu. Náš niekoľkokrát ocenený motor 1.0 EcoBoost kombinuje prekvapivý výkon s vynikajúcou spotrebou len 4,3 l/100 km. Je to celý rad inovatívnych technológií, ktoré zaisťujú, že vaša každodenná jazda bude bezpečná, pohodlná a zábavná. Poteší Vás aj možnosť výberu z 12 úžasných farieb karosérie. Spoznajte bližšie nový Ford Fiesta.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Fiesta, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.


Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu nová Fiesta
alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford

 


Kinetický dizajn Ford

Kinetický dizajn Ford je o energii v pohybe. Výrazná stúpajúca línia pod oknami vytvára elegantný klinovitý tvar, začínajúci sa na športových blatníkoch so zvýraznenými oblúkmi a končiaci na dynamicky tvarovanej zadnej časti karosérie.

Nové dynamické farby

Novej tvári modelu Fiesta dominuje lichobežníková predná maska chladiča a ohraničujú moderné predné svetlomety s dennými svetlami, ktoré využívajú technológiu LED. Nový model Fiesta je dostupný v celej škále živých farieb.

Získajte zo svojho
motora maximum

Revolučný 1-litrový motor EcoBoost vám dáva výkon porovnateľný s bežným 1,6 litrovým motorom, ale dosahuje o 24% nižšiu spotrebu paliva a 25% menej emisií CO2, iba 99 g/km. Takisto sú v ponuke dva účinné naftové motory s nízkou spotrebou.

Zníženie spotreby
s funkciou Stop-Start

Táto úsporná technológia, automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio s Ford SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle.

Moderný interiér

Mäkké červené osvetlenie zvýrazňuje interiér vozidla Fiesta a vytvára útulné a štýlové prostredie. Hneď po otvorení vozidla tak môžete pocítiť tú pravú atmosféru.

Vynikajúci zvuk

Najmodernejší audiosystém Sony je špičkovej kvality a okrem toho, že vám umožní vychutnávať si obľúbenú hudbu počas jazdy, zobrazuje aj informácie o nej.

Ford SYNC

Umožňuje ovládať hudbu a prijímať volania na mobilný telefón pomocou hlasových povelov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB portu, MP3 prehrávača a iných zariadení vybavených technológiou Bluetooth®.

Bezpečnostné systémy

Nový Ford Fiesta je vybavená inteligentným systémom ochrany IPS, ktorý koordinuje bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana. Vo vozidle sú aj pokročilé sedadlá s technológiou pásov znižujúcich riziko zranenia pri nehode.

ESP udrží vozidlo
pod kontrolou

ESP neustále monitoruje správanie vozidla a akonáhle zaznamená odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy alebo začiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke. Systém je navrhnutý na zachovanie kontroly nad vozidlom.

Fiesta za vás
dokáže zabrzdiť

Nehody v kolónach a pri častom rozbiehaní sú veľmi časté. Active City Stop je pokročilá technológia navrhnutá tak, aby tomu pomohla zabrániť. Dôkazom účinnosti je aj ocenenie Euro NCAP Advanced za bezpečnosť.

Ford KeyFree

Systém KeyFree umožňuje zamknúť a odomknúť vozidlo bez nutnosti vyťahovať kľúč z vrecka alebo kabelky. To najviac oceníte v momente, keď máte plné ruky.

Naštartujte dotykom

Nový Ford Fiesta automaticky zaznamená prítomnosť kľúča, keď ho máte vo vrecku alebo v taške. Potom len stlačíte tlačidlo Ford Power a motor naskočí.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a prijímať volania na mobilný telefón pomocou jednoduchých hlasových povelov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB portu, MP3 prehrávača, zariadenia iPod® alebo na prehrávanie hudby z mobilných telefónov vybavených Bluetooth®.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka systému My Key®

S touto novou technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutí bezpečnostných pásov alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém Ford My Key® bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre daný kľúč.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Systém analyzuje rýchlosť, radenie, rýchlosť reakcií aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Variabilná podlaha novej Fiesty

Nový Ford Fiesta ponúka aj viac odkladacích priestorov. Pod podlahou batožinového priestoru sa napríklad nachádza krytý odkladací priestor. V prípade, že ho nevyužijete, môžete meniť nastavenie výšky podlahy pri nakladaní a vykladaní ťažkých predmetov. Ďalší odkladací priestor sa nachádza v novej stredovej lakťovej opierke a priehradky vo dverách sú väčšie a praktickejšie.

Bez kľúčov, znamená bez starostí

Systém KeyFree umožňuje zamknúť a odomknúť vozidlo bez nutnosti vyťahovať kľúč z vrecka alebo kabelky. To najviac oceníte v momente, keď budete mať plné ruky. Takisto pomocou funkcie globálneho otvárania a zatvárania môžete ovládať dvere a elektrické okná na diaľku kľúčikom. Dvojitý zámok dverí tiež zabráni zlodejom otvoriť dvere zvnútra.

Bezstarostné manévrovanie

Elektronický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky adaptuje k jazdnej situácii vozidla, aby zaisťoval ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore alebo naopak primerané riadenie pre lepšiu jazdu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite a spotrebúvajú tak energiu a palivo, EPAS funguje len vtedy, keď je potrebné, čo ďalej zlepšuje spotrebu paliva.

Získajte zo svojho motora maximum

Revolučný nový trojvalcový benzínový motor 1.0 EcoBoost vám dáva výkon porovnateľný s bežným 1,6 litrovým motorom, ale dosahuje o 24% nižšiu spotrebu paliva a 25% menej emisií CO2, iba 99 g/km. Takisto sú v ponuke dva účinné naftové motory. Motor 1.6 Duratorq TDCi poskytuje výkon 95 koní motor 1.5 Duratorq TDCi 75 koní. Oba tieto úsporné motory dosahujú nízke hodnoty spotreby aj emisií.

Zníženie spotreby paliva s funkciou Stop-Start

Táto úsporná technológia, ktorá je štandardom pre motory 1.0 EcoBoost, automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio s Ford SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle a systém naštartuje. Systém Stop-Start je obzvlášť efektívny v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Ocenenie Euro NCAP Advanced pre Fiestu

Jednou z ocenených funkcí novej Fiesty je technológia My Key. Je to najvyššie možné ocenenie od poprednej nezávislé organizácie pre hodnotenie bezpečnosti vozidiel. Takto bývajú ocenené len naozaj pokročilé funkcie, ktoré pomáhajú predchádzať nehode, minimalizovať jej následky alebo ktoré sú schopné poskytnúť následnú asistenciu. Je to teda ďalší z úspechov plynúci zo záväzku spoločnosti Ford vyrábať autá s najvyššou úrovňou bezpečnostnej ochrany. Funkčné technológie vozidiel Ford už získali sedem ocenení Euro NCAP Advanced a boli navrhnuté tak, aby vás ochránili v každej situácii.

Ford SYNC s funkciou automatického núdzového volania

Dôležitou súčasťou Ford SYNC, ktorá môže zachrániť život, je funkcia automatického núdzového volania Emergency Assistant*. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo k bezpečnostnému odpojeniu palivového čerpadla, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Toto volanie môžete zrušiť alebo môžete s linkou tiesňového volania hovoriť aj sami. Najdôležitejšie je to, že systém dokáže poskytnúť potrebné informácie, ako napríklad súradnice GPS v lokálnom jazyku.

Koordinované bezpečnostné systémy

Fiesta je vybavená inteligentným systémom ochrany IPS, ktorý koordinuje jednotlivé bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana vás aj spolucestujúcich. Okrem pevného skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze sú vo vozidle Fiesta aj pokročilé sedadlá s technológiou bezpečnostných pásov znižujúcich riziko zranenia pri nehode.

Airbagy pre dostatočnú ochranu zo všetkých strán

Okrem predných airbagov vodiča a spolujazdca je automobil vybavený aj bočnými airbagmi s ochranou hrudníka a stropnými airbagmi s ochranou hlavy. Štandardom je v novom Forde Fiesta dokonca aj airbag chrániaci kolená vodiča. Ak chcete vypnúť airbag spolujazdca, napríklad ak je na prednom sedadle detská autosedačka, stačí ho deaktivovať otočením spínača. Na vypnutý airbag vás upozorní signalizácia na informačnom paneli.

Fiesta za vás dokáže zabrzdiť

Nehody v kolónach pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté. Active City Stop je pokročilá technológia navrhnutá tak, aby tomu pomohla zabrániť. Pri rýchlostiach do 30 km/h, ak systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy. Dôkazom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced za bezpečnosť.

Bezstarostné manévrovanie

Elektronický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky adaptuje k jazdnej situácii vozidla, aby zaisťoval ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore alebo naopak primerané riadenie pre lepšiu jazdu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite a spotrebúvajú tak energiu a palivo, EPAS funguje len vtedy, keď je potrebné, čo ďalej zlepšuje spotrebu paliva.

Bez kľúčov, znamená bez starostí

Systém KeyFree umožňuje zamknúť a odomknúť vozidlo bez nutnosti vyťahovať kľúč z vrecka alebo kabelky. To najviac oceníte v momente, keď budete mať plné ruky. Takisto pomocou funkcie globálneho otvárania a zatvárania môžete ovládať dvere a elektrické okná na diaľku kľúčikom. Dvojitý zámok dverí tiež zabráni zlodejom otvoriť dvere zvnútra.

* Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assistant je v súčasnosti využiteľná v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagu, s výnimkou kolenných airbagov, alebo keď systém zaregistruje náraz sprevádzaný bezpečnostným prerušením prívodu paliva. Textové funkcie a funkcie automatického núdzového volania Emergency Assistant nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Záväzok do budúcnosti

Popri snahe navrhovať vozidlá tak, aby pekne vyzerali, neustále zdokonaľujeme aj naše motory, aby boli šetrnejšie k životnému prostrediu. K ochrane životného prostredia prispievame napríklad aj tým, že všetky zvukové izolácie pre naše vozidlá vyrábame z použitej tkaniny a recyklovaného čalúnenia.

Zníženie spotreby paliva s funkciou Stop-Start

Táto úsporná technológia, ktorá je štandardom pre motory 1.0 EcoBoost, automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio s Ford SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle a systém naštartuje. Systém Stop-Start je obzvlášť efektívny v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Systém analyzuje rýchlosť, radenie, rýchlosť reakcií aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Ukazovateľ radenia

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde. Okrem úspor dosiahnutých pomocou moderných pohonných jednotiek Ford a technológií zameraných na zníženie spotreby je to ďalší spôsob šetrenia vašich nákladov.

Účinnejší spôsob dobíjania batérie

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje systém regeneratívneho dobíjania kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. To môže pomôcť ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie CO2.