Fotogaléria

Dynamika, ktorá vás bude baviť

Nový Ford C-MAX je poháňaný technicky vyspelými a úspornými motormi. Preferujete benzín, alebo naftu? Vyberte si, v ponuke motorizácií s rôznym výkonom určite nájdete pohonnú jednotku, ktorá dokonale spĺňa vaše požiadavky. Spolu s prvotriednymi motormi sa v rodine automobilov Ford C-MAX môžete tešiť na najlepšiu dynamiku jazdy vo svojej triede. A celé je to podporené špičkovými jazdnými vlasnosťami.

 


Získajte zo svojho motora ešte viac

Revolučný trojvalcový zážihový motor Ford 1.0 EcoBoost s výkonom 125 koní / 92kW produkuje emisie CO2 iba 117 / Compact C-MAX, respektíve 119 / Grand C-MAX g/km. Taký výkon zodpovedá motorom o objeme 1.6 litra, ale spotreba paliva a emisie CO2 sú oveľa nižšie. Motor 1.0 EcoBoost zvíťazil tri roky po sebe v ankete International Engine of the Year / 2012, 2013 a 2014 čo plne vystihuje jeho výnimočný charakter konštrukcie aj prevádzky.

Dynamika a hospodárnosť bez kompromisov

Motor 1.5 EcoBoost je novinkou úspešného radu motorov EcoBoost. Nadväzuje na svojho predchodcu s vyšším objemom, motor 1.6 EcoBoost, avšak zaisťuje ešte nižšie emisie aj spotrebu paliva bez obmedzenia výkonu a dynamiky. K dispozícii je vo variante 150 koní v kombinácií so šesťstupňovou manuálnou a automatickou prevodovkou alebo 182 koní s automatom.

Nový dieselový motor

1.5 Duratorq TDCi je nový motor vychádzajúci z motora 1.6 Duratorq TDCi. Ponúka rovnaký výkon 95 koní v základnej verzii, ale je ponúkaný tiež so zvýšeným výkonom 120 koní / namiesto pôvodných 115 koní, a to pri maximálnej úspore paliva a produkcií nižšieho množstva emisií CO2. K dispozícii je so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

Silný diesel s nízkymi emisiami

Nový je aj vznetový motor 2.0 Duratorq TDCi. K dispozícii je s výkonom 150 koní / 110 kW so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift. Dostupná je aj silnejšía verzia s výkonom 170 koní / 125 kW s automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

Automatická prevodovka PowerShift

Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho radenia. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale aj ekonomickejšia a s nižšími emisiami CO2 ako u tradičných automatov.

Rýchle a presné radenie končekmi prstov

K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

Vďaka systému Start-Stop spotrebujete menej paliva

Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio či systém SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a motor naštartuje. Systém Auto-Start-Stop je efektívny najmä v mestách.

Úspornejšie dobíjanie akumulátora

Systém inteligentného dobíjania akumulátora dobíja kapacitu batérie v novom Forde C-MAX iba vtedy, keď je to potrebné a keď je to ekonomicky výhodné.Tým je možné ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Inteligentný informačný systém EcoMode

Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Istota v zložitých situáciách

Súčasťou elektronického stabilizačného systému ESC je množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo správaní vozidla, ktoré by mohli spôsobiť stratu kontroly. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. ESC zahŕňa asistent pre rozjazd do svahu HSA, bezpečnostný brzdový asistent EBA, protiprešmykový asistent TA a protiblokovací brzdový systém ABS.

Pomoc s brzdením vo vyšších rýchlostiach

Funkcia autonómneho núdzového brzdenia je inovatívna bezpečnostná funkcia, ktorá pracuje v rýchlostiach vyšších ako 50 km/h, t.j. napríklad na diaľnici. Pomocou radaru sníma priestor pred vozidlom a ak zistí nebezpečenstvo zrážky, upozorní vodiča akustickými a vizuálnymi signálmi. Ak vodič nereaguje, systém pripraví brzdovú sústavu a potom začne sám brzdiť.

Kultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu C-MAX.

Maximálna istota v zákrutách

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi predné kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje až stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je lepšia priľnavosť a mimoriadne precízna ovládateľnosť, čo môžete zaznamenať v momente, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Pre bezpečnejšiu jazdu mestom

Nehody v pomalej prevádzke pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté, najmä v rušných mestských uliciach. Systém prevencie nárazu Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zaznamená, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, automaticky aktivuje brzdy. Dokladom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

Aby ste zostali vždy v správnom pruhu

Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDWv novom Forde C-MAX a Grand C-MAX vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

Zrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane.

Všimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

Varovanie pred jazdiacimi automobily pri cúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert je úplne nová funkcia dodávaná ako súčasť systému BLIS. Keď cúvate z parkovacieho miesta a máte obmedzený výhľad do strán, tento systém zaznamená vozidlá prichádzajúce z ktorejkoľvek strany až do vzdialenosti 40 metrov a upozorní vás na ne akustickými signálmi a vizuálne pomocou kontrolky v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ sa vozidlo blíži.

Parkovanie bude ešte jednoduchšie

Zdokonalený parkovací asistent vám pomôže zaparkovať do radu pozdĺžne stojacich vozidiel a odteraz si poradí aj s priečnym parkovaním, ktoré býva bežné v nákupných centrách alebo v podzemných garážach. Senzory vyhľadajú parkovacie miesto a potom vozidlo prevezme kontrolu nad volantom, na vás zostane len obsluha pedálov. Súčasťou je aj asistent pre výjazd.

Funkcia rozpoznávania dopravných značiek

Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, či ide o stále alebo dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. Na prístrojovom paneli sa potom rozsvieti kontrolka sa symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

Upozornenie na defekt pneumatiky

Ak začne v niektorej pneumatike klesať tlak, systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás na to okamžite upozorní rozsvietením výstražnej kontrolky na prístrojovom paneli. Vďaka tomu získate dostatok času bezpečne zastaviť a problém s pneumatikou pohodlne vyriešiť.