Fotogaléria

Posadťe sa a relaxujte

Priestranný, komfortný a vzdušný interiér, priestor pre hlavu, pre nohy, pre lakte ... v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX toto všetko nájdete. Je v ňom tiež viac než dosť priestoru pre všetky nevyhnutnosti, ktoré so sebou beriete na cesty. Posaďte sa a užívajte si jazdu v kultivovanom, elegantnom a dobre vybavenom interiéri, ktorý je vybavený praktickými detailmi a technológiami umiestnenými na dosah ruky.

 


Provtriedny dizajn interiéru

V prednej časti sú interiéry vozidiel C-MAX a Grand C-MAX totožné. Líšia sa ale v priestore zadných sedadiel, čo vyplýva z rozdielneho počtu miest. Elegantné krivky stredovej konzoly v spojení s prepychovými materiály vytvárajú pocit ozajstného luxusu. Nové LED osvetlenie interiéru dodáva vnútornému priestoru na modernosti a zdôrazňuje prémiové ambície vozidla. Výsledná umiernená elegancia harmonicky ladí s najmodernejšou technológiou.

Pohodlie na palube

Nový C-MAX sa ľahko prispôsobí potrebám vašej rodiny a ponúka veľkorysý priestor až piatim ľuďom. Štýlový, športový a elegantný interiér ťaží z atmosféry priestoru a vzdušnosti, ktorú vo vnútri vytvára panoramatická strecha. Tri samostatné zadné vyberateľné sedadlá možno vďaka systému diagonálneho posúvania ľahko prekonfigurovať do luxusnejšieho usporiadanie 2+2, ktoré poskytuje viac priestoru pre nohy cestujúcim na zadných sedadlách.

Komfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

Zdieľanie vozidla vďaka technológií MyKey

S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

Volant, s ktorým máte všetko na dosah ruky

Trojramenný volant, navrhnutý špeciálne pre nový Ford C-MAX je veľmi ergonomický. Každé tlačidlo je na dosah ruky, poskytuje vynikajúce pohodlie vodičovi a zároveň zvýšuje bezpečnosť jazdy. Možnosť flexibilného nadtavenia volantu uľahčuje a zlepšuje viditeľnosť palubnej dosky. V chladných dňioch sa vám určite zíde aj voliteľný vyhrievaný volant.

Inteligentný informačný systém EcoMode

Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo v novom Forde C-MAX automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom a dorazíte do cieľa cesty menej unavení.

Už nikdy nezabudnete na bezpečnostný pás

Táto užitočná funkcia v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX prispieva k bezpečnosti najmä cestujúcich vzadu čiže prednostne detí. Ak nie je na ktoromkoľvek z obsadených sedadiel zapnutý pás, vodič je na to upozornený akustickým aj vizuálnym signálom na prístrojovom paneli.

Najmodernejšie hands-free technológie

Systém SYNC 2 s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

Jednoduché ovládanie navigácie hlasom

Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC 2 vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC 2 využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie.

Systém SYNC s automatickým núdzovým volaním Emergency Assist

Dôležitou súčasťou systému SYNC, ktorá môže zachrániť život, je funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo bezpečnostnému odpojeniu palivového čerpadla, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Toto volanie môžete zrušiť alebo môžete s linkou tiesňového volania hovoriť aj sami. Najdôležitejšie je to, že systém dokáže poskytnúť informácie, ako súradnice GPS v lokálnom jazyku, a to aj vtedy, keď ste v bezvedomí*

Naštartujete stlačením tlačidla

Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu C-MAX a Grand C-MAX. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

Zrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane.

Aby ste zostali vždy v správnom pruhu

Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDWv novom Forde C-MAX a Grand C-MAX vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Ešte ľahšie cúvanie

Po zaradení spiatočky sa obraz zadnej parkovacej kamery automaticky zobrazí na farebnom multifunkčnom displeji audiosystému a umožní vodičovi sledovať objekty za vozidlom. Špeciálne grafické symboly označujú šírku a stredovú čiaru vozidla podľa uhla natočenia volantu a ovládanie vozidla je tak oveľa bezpečnejšie a jednoduchšie.

Rýchle a presné radenie končekmi prstov

K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

*Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist je funčkná vo viac ako v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je funkčná iba vtedy, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagu s výnimkou kolenných airbagov, alebo keď systém registruje náraz sprevádzaný bezpečnostným prerušením prívodu paliva.

Piate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

Ľahké nastupovanie zo všetkých strán

Posuvné zadné dvere po oboch stranách vozidla uľahčujú cestujúcim nastupovanie a vystupovanie do nového Fordu Grand C-MAX. Toto inteligentné riešenie zároveň zabraňuje tomu, aby dvere v úzkom parkovacom mieste narážali do iného vozidla alebo do steny.

Komfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

Premyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola vo Forde C-MAX medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety nešmýkali.