Fotogaléria

FORD B-MAX už od 12.990 EUR

Ford B-MAX bol vyvinutý špeciálne do mestskej premávky. Vozidlo má síce na pohľad menšie rozmery, ale jeho dômyselný systém otvárania dverí Ford Easy Access vytvára vstupný otvor o šírke až 1,5 m, čím umožňuje pohodlný prístup do priestranného a do detailov prepracovaného interiéru, ktorý nemá v tejto triede konkurenciu. Okrem jedinečného dizajnu sa B-MAX môže pochváliť tiež celou radou technológií uľahčujúcich riadenie, zvyšujúcich pôžitok z jazdy a znižujúcich náklady na prevádzku. Napríklad systém Active City Stop zabraňuje kolíziám pri nízkych rýchlostiach prostredníctvom automatického brzdenia v prípade potreby. Systém Ford SYNC vám umožní ovládať počúvanie hudby a mobilný telefón prostredníctvom jednoduchých hlasových povelov. A revolučný benzínový motor 1.0 EcoBoost, ktorý vyhral v prestížnej ankete International Engine of the Year 2012, dodáva výkon zodpovedajúci motoru s objemom 1, 6 litra. Súčasne ponúka aj najnižšiu spotrebu paliva vo svojej triede.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností nového Fordu B-MAX, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu B-MAX
alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Nová vízia kompaktov

Ford B-MAX je postavený na globálnej platforme pre segment B a prezrádza, akú má spoločnosť Ford víziu kompaktného vozidla na rôzne aktivity alebo MAV, ktoré ponúka výnimočne priestranný a zároveň všestranný interiér lahodiaci každému oku.

Bezkonkurenčný prístup

Unikátny systém otvárania dverí podstatne uľahčuje nastupovanie do nového Fordu B-MAX v stiesnených priestoroch. Po otvorení zadných posuvných dverí a predných klasických dverí vznikne komfortný, bezkonkurenčný priestor o šírke až 1,5 metra.

Priestranný interiér

Odvážne tvary a trojrozmerné povrchy nadväzujú na motívy, aké sa objavujú v najnovších automobiloch značky Ford. Medzi charakteristické prvky patrí napríklad stredová konzola prechádzajúca až dole k sedadlám.

Variabilné sedadlá

Sklopením zadných sedadiel vytvoríte veľký batožinový priestor. Navyše to zvládnete len jednou rukou. Úplne sklopiť možno aj predné sedadlo Fordu B-MAX, čím vznikne úložný priestor o dĺžke až 2,35 m.

Technológia SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. Takže vy môžete držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred vašim vozidlom.

Automatické núdzové
volanie prvej pomoci

Funkcia automatického núdzového volania dokáže automaticky používať váš mobilný telefón k tiesňovému volaniu, akonáhle zistí, že ste mali dopravnú nehodu. Táto inovatívna služba získala už aj množstvo ocenení.

Motory EcoBoost

Ford B-MAX je k dispozícii s revolučným a výkonným 1,0l motorom EcoBoost. Okrem výkonu a spotreby si však obľúbite aj jeho jedinečný zvuk a športový charakter. Nielen preto bol ocenený ako medzinárodný motor roka 2012 v prestížnej ankete.

B-MAX za vás zabrzdí

Inovatívny systém prevencie nárazu pri nízkej rýchlosti Active City Stop zmierni alebo dokonca úplne odvráti náraz v kolónach, keď rýchlosť neprekračuje 30 km/hod. Ak systém zistí, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, aktivuje brzdy na plný výkon.

Ušetrite vaše palivo so
systémom Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, keď je B-MAX dlhšiu dobu v pokoji. Oceníte to hlavne pri častých jazdách mestom a v kolónach.

Naštartujte obyčajným
stlačením tlačidla

Kľúč od vášho vozidla už nebudete potrebovať. Stačí zošliapnuť spojku, stlačiť štartovacie tlačidlo a motor vozidla okamžite naskočí.

Bez kľúčov

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť alebo odomknúť auto, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky.

Špeciálne vystužený
skelet karosérie

Jedinečný systém otvárania dverí Ford Easy Access sa vyznačuje šikovným skrytím stredového stĺpika v oboch krídlach dverí.

Koordinované bezpečnostné systémy

Ford B-MAX je vybavený inteligentným systémom ochrany IPS, ktorý koordinuje jednotlivé bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana pasažierov.

Ľahšie cúvanie
so zadnou kamerou

Zadná parkovacia kamera vám presne ukáže čo je za vami na farebnej obrazovke vstavanej do palubnej dosky. A ukáže vám aj veci, ktoré sa inak dajú veľmi ľahko prehliadnuť.

Benzínový motor 1.0 EcoBoost, najlepší vo svojej triede

Ford B-MAX je k dispozícii s revolučným jednolitrovým motorom, ktorého výkon 100 alebo 120 koní zodpovedá štandardnému motoru s objemom 1.6 litra. Pritom má však spotrebu stále o 20% nižšiu než ostatné porovnateľné benzínové motory. Jeho spotreba a emisie CO2 skôr zodpovedajú motoru dieselovému. Aby sa to dosiahlo, prekonal motor celý rad zásadných úprav, ktorých výsledkom je okrem iného rýchlejšie zahriatie na prevádzkovú teplotu či znížené trenie. Okrem výkonu a spotreby si však obľúbite aj jeho jedinečný zvuk a športový charakter. Nielen preto bol ocenený ako medzinárodný motor roka 2012.

Dva hospodárne dieselové motory

Efektívny motor 1.6 Duratorq TDCi poskytuje výkon 95 koní pri rekordne nízkej spotrebe len 4,0 l/100 km a emisiách CO2 iba 104 g/km. Ekonomický motor 1.5 Duratorq TDCi dosahuje výkon 75 koní pri spotrebe 4,1 l/100 km a emisiách CO2 iba 109 g/km.

Ekonomická päťstupňová manuálna prevodovka

Oba dieselové aj benzínové motory 1.4 Duratec a 1.0 EcoBoost sú dodávané v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou s hladkým radením, ktorá bola v každom prípade starostlivo nastavená podľa charakteristík motora. Spolu s indikátorom radenia prevodového stupňa, kde kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, dosiahnete najnižšiu spotrebu.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP neustále monitoruje jazdu vozidla. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu v krízových situáciách.

Maximálny záber pre väčšiu kontrolu

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu TVC automaticky sníma povrch vozovky stokrát za sekundu. Na základe získaných informácií priebežne rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi obe predné kolesá. To zvyšuje záber a spresňuje riadenie pre lepší prejazd zákrutou či zvládnutie nerovností vozovky. Špičková technológia TVC je u tohto vozidla dodávaná ako štandardná výbava.

Asistent pre rozjazd do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca HLA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži účinok brzdnej sily o 2,5 sekundy, čím získate čas pri presune chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Táto funkcia vám príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu. Asistent pre rozjazd do kopca je štandardnou súčasťou väčšiny ponúkaných motorov.

Pokročilé systémy pre kontrolu brzdenia

Protiblokovací systém bŕzd ABS a systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily EBD spoločne napomáhajú, aby ste mali brzdenie pod kontrolou pri akejkoľvek situácii.

Špeciálne vystužený skelet karosérie

Jedinečný systém otvárania dverí Ford Easy Access sa vyznačuje šikovným skrytím stredového stĺpika v oboch krídlach dverí. Karoséria bola tiež na kľúčových miestach špeciálne vystužená oceľou s prídavkom bóru a tak sa automobil môže pýšiť mimoriadnou úrovňou ochrany cestujúcich pri bočnom náraze. Ford vyvinul vlastný dodatočný nárazový test, aby sme mali istotu, že B-MAX vyhovuje aj tým najprísnejším bezpečnostným normám.

Koordinované bezpečnostné systémy

B-MAX je vybavený inteligentným systémom ochrany IPS, ktorý koordinuje jednotlivé bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana vodiča aj pasažierov. Okrem pevného skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze sú tu napríklad pokročilé sedadlá s technológiou bezpečnostných pásov znižujúcich riziko zranenia pri nehode.

S funkciou núdzového volania bude o vás postarané

Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assistant dokáže automaticky používať váš mobilný telefón k tiesňovému volania, akonáhle zaznamená, že ste mali dopravnú nehodu. Služba Emergency Assistant získala ocenenie Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities na udeľovaní cien 2012 Global Mobile Awards.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP neustále monitoruje jazdu vozidla. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu v krízových situáciách.

B-MAX za vás zabrzdí v malej rýchlosti

Inovatívny systém prevencie nárazu pri nízkej rýchlosti Active City Stop zmierni alebo dokonca úplne odvráti náraz v kolónach, keď rýchlosť jazdy neprekračuje 30 km/hod. Ak systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy na plný výkon.

Praktický spôsob zabezpečenia vozidla

Nový Ford B-MAX je vybavený niekoľkými dômyselnými spôsobmi ochrany pred odcudzením. Prostredníctvom funkcie globálneho otvárania a zatvárania môžete otvárať alebo zatvárať dvere a elektrické okná na diaľku použitím kľúča. Pre vybrané stupne výbav je k dispozícii aj obvodový alarm.

Výrobný proces

Naše úvahy smerujú ďalej do budúcnosti a odrážajú sa vo všetkom, čo robíme. Preto tiež zlepšujeme udržateľnosť našich výrobných procesov. Tu sú konkrétne príklady: Solárne panely v našej britskej motorárni Bridgend produkujú dostatok elektrickej energie pre osvetlenie plochy 10 000 m2. Naše stredisko dieselových motorov v britskom Dagenhame je energeticky sebestačné, všetku energiu získava z dvojice veterných elektrární s výškou 85 metrov. Náš výrobný závod v nemeckom Kolíne nad Rýnom využíva zdroje vodnej elektrickej energie a hotové automobily sú prepravované na riečnych lodiach. Aj tým znižujeme emisie CO2, pretože sa nemusíme spoliehať na cestnú dopravu.

Udržateľná mobilita

Vo Forde sme odhodlaní neustále pracovať na šetrnosti k životnému prostrediu, nielen pokiaľ ide o samotné automobily, ale aj o spôsob, akým ich vyrábame. Preto investujeme do vývoja technológií, ktoé znižujú emisie CO2 aj celkové náklady na prevádzku vozidla, to všetko bez akýchkoľvek kompromisov v dizajne alebo jazdnej dynamike našich modelov. Nový Ford B-MAX disponuje najmodernejšími technológiami ECOnetic v čele s benzínovými motormi EcoBoost, ktoré poskytujú výkon, krútiaci moment a dynamiku zodpovedajúcu oveľa väčšiemu motoru, ale pritom spotrebujú menej paliva a produkujú menej CO2.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vrátane faktorov ako rýchlosť a spôsob radenia prevodových stupňov. Inteligentný softvér vám potom v závislosti na vašom jedinečnom štýle jazdy poskytuje rady, ako tento štýl zlepšiť tak, aby bol čo najhospodárnejší.

Ušetrite až 10% paliva použitím systému Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, keď je B-MAX dlhšiu dobu v pokoji, napríklad na semaforoch alebo v dopravnej zápche, pričom stále dodáva dostatok energie napríklad pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor sa opäť automaticky spustí. To oceníte predovšetkým pri častých jazdách mestom, pretože tak môžete znížiť spotrebu až o 10%, alebo o 5% pri kombinovanej jazde v meste aj mimo mesta.