Fotogaléria

Tlačové správy o modeli B-MAX

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s modelom nový B-MAX na celom svete je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o modeli nový B-MAX a s ním spojených novinkách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

25. júna 2014 – Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane novej Fiesty, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov, čím dosiahol bezprecedentné víťazstvo. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol dnes vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Prečítajte si celý článok

Medzinárodný motor roka 2013

5. júna 2013 – Obľúbený, hospodárny, no prekvapivo živý trojvalcový 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company dnes, rovnako ako pred rokom, získal titul Medzinárodný motor roka 2013. Motor EcoBoost s objemom 1,0 litra, ktorý využíva kombináciu priameho vstrekovania paliva, preplňovania turbodúchadlom a variabilného časovania ventilov v záujme zníženia spotreby paliva bez negatívneho vplyvu na výkon, získal najvyššie skóre v celej histórii udeľovania týchto ocenení. Okrem toho zvíťazil aj v kategórii Najlepší motor pod 1,0-litra v rámci výročného udeľovania cien magazínu Engine Technology International.

Prečítajte si celý článok

B-MAX na vrchole rebríčka predajnosti

5. júna 2013 – Podľa údajov spoločnosti Polk o registrácii vozidiel a ich analýzy vykonanej spoločnosťou Ford sa nový B-MAX už po niekoľkých mesiacoch v predaji stal najpredávanejším malým vozidlom na rôzne aktivity (MAV) v Európe za prvý štvrťrok 2013*. Ford B-MAX dosiahol za prvé tri mesiace tohto roku 15,3-percentný podiel z predaja malých vozidiel kategórie MAV v Európe. V absolútnych číslach to znamená, že v prvom štvrťroku sa spoločnosti Ford podarilo vo svojich tradičných devätnástich európskych odbytiskách predať 18 500 vozidiel B-MAX. Výroba modelu B-MAX sa začala v polovici roku 2012 a už od novembra je plne dostupný na trhu.

Prečítajte si celý článok

Nový B-MAX prešiel testom odolnosti voči deťom

25. januára 2013 – Každý rodič dobre vie, aké ťažké je udržať čistotu v novom aute, ktoré každý deň používa rodina s deťmi a ich zvieracími miláčikmi. Spoločnosť Ford sa pokúsila túto úlohu mamám a otcom trochu uľahčiť, postarala sa o to, aby bol nový B-MAX odolný voči deťom. Inžinieri vystavili nový B-MAX laboratórnym testom, ktoré dôkladne preverili jeho odolnosť voči najkrutejšiemu zaobchádzaniu, akého sú deti a domáce zvieratká schopné: interiérové materiály polievali mliekom a limonádami, poťahy testovali palcátom s hrotmi a plasty vystavovali úderom ťažkej gumenej gule.

Prečítajte si celý článok

Nový B-MAX získal cenu AUTOBEST 2013

11. decembra 2012 – Úplne nový model B-MAX získal ocenenie AUTOBEST 2013, ktoré udeľujú poprední motoristickí novinári z 15 krajín strednej a východnej Európy. Porota nový model B-MAX vychválila a označila ho za skvelý. Kvalitu vozidla označila za pôsobivú a model ocenila za jeho „neuveriteľný“ 1,0-litrový motor EcoBoost i za dômyselný systém otvárania dverí Easy Access Door. Úplne nový model B-MAX je prvým vozidlom značky Ford, ktoré získalo cenu AUTOBEST. „B-MAX je úžasné inteligentné nové vozidlo,“ uviedol prezident organizácie AUTOBEST Ilia Seliktar.

Prečítajte si celý článok

Nový 1,0 EcoBoost sa stal motorom roka 2012

13. júna 2012 – Nový 1,0-litrový motor EcoBoost spoločnosti Ford Motor Company, ktorý bol tento rok s veľkým ohlasom uvedený na trh v modeli Focus v Európe, bol dnes vyhlásený za „Medzinárodný motor roka“ za rok 2012. Malý, technologicky náročný 3-valcový motor získal aj ďalšie dve ocenenia „Najlepší nový motor“ a „Najlepší motor s objemom do 1,0 litra“, udeľované časopisom Engine Technology International na základe hlasovania 76 novinárov z 35 krajín sveta. Spoločnosť Ford získala ocenenie „Medzinárodný motor roka“ prvý raz v 13-ročnej histórii jeho udeľovania. 1,0-litrový motor EcoBoost navyše zozbieral najvyššie skóre v histórii tohto ocenenia.

Prečítajte si celý článok

Active City Stop dostupný aj pre B-MAX

15. marca 2012 – Úplne nový B-MAX dokáže znížiť riziko nehôd pri nízkej rýchlosti a rovnako aj pravdepodobnosť zranení v prípade neodvratnosti zrážky, vďaka zavedeniu systému na zabránenie nehodám pri nízkej rýchlosti Active City Stop. Pri autonehodách v mestách v samotnej Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku sa každý rok zraní viac ako pol milióna ľudí. Približne jedna osmina z nich sa zraní pri nárazoch zozadu. Technológia Active City Stop by mohla znížiť závažnosť tohto typu zranení, prípadne im úplne zabrániť. „Jedným z najčastejších typov nehôd v mestskej premávke sú nárazy pri nízkej rýchlosti prednou časťou dozadu,“ uvádza Roland Schaefer, bezpečnostný analytik spoločnosti Ford of Europe.

Prečítajte si celý článok

Global Mobile Award za technológie

28. februára 2012 – Nová technológia od spoločnosti Ford, ktorá v prípade havárie pomôže cestujúcim zavolať priamo na núdzové číslo 112, získala prestížne ocenenie po svojom uvedení v úplne novom modeli B-MAX. Funkcia núdzovej pomoci Ford Emergency Assistance upozorní po nehode operátorov miestnych pohotovostných služieb. Použije pri tom správny lokálny jazyk, ktorý zistí na základe GPS súradníc vozidla. Ide o najmodernejší systém svojho druhu a tvorí kľúčovú súčasť hlasom aktivovaného komunikačného systému SYNC.

Prečítajte si celý článok

Farby modelu B-MAX inšpirovala móda

20. februára 2012 – Zakladateľ Ford Motor Company Henry Ford sa v súvislosti s pôvodným modelom T preslávil výrokom o tom, že zákazníci si môžu vybrať akúkoľvek farbu, „keď bude čierna“. Čiernu zvolil pre jej vlastnosť rýchleho schnutia. Stane sa B-MAX novým favoritom? Farby nového malého vozidla Ford inšpirovala móda, nábytok aj technické „vychytávky“ Počas deväťdesiatich rokov vývoja zaznamenal automobilový priemysel rad zmien – no možno žiadna z nich nebola taká výrazná ako prístup Fordu k výberu farieb. Dizajnéri spoločnosti Ford budú tento týždeň v Miláne na podujatí Fashion Week hovoriť o novom kompaktnom viacúčelovom vozidle B-MAX, ktorého farby sa inšpirovali svetom módy, nábytku a moderných technických zariadení.

Prečítajte si celý článok

B-MAX je zhmotneným snom dizajnérov

10 februára 2012 – Systém dverí s jednoduchým prístupom v novom Forde B-MAX je „zhmotneným snom dizajnéra vozidiel“. Spoločnosť Ford predstavila unikátny systém dverí, vďaka ktorému je do úplne nového B-MAXu bezkonkurenčne ľahký prístup. Systém dverí s jednoduchým prístupom od spoločnosti Ford integruje stredové stĺpiky karosérie do dverí tohto viacúčelového vozidla a vytvára tak 1,5 metra široké neobmedzené otvory na oboch stranách vozidla, ktoré pomáhajú zmierniť každodenný stres motoristov. Otvory zadných dverí väčšiny vozidiel poskytujú približne polovicu priestoru. Vzadu zavesené zadné dvere Opla Meriva ponúkajú pri maximálnom otvorení prístupový priestor, ktorý je široký menej ako 0,7 metra.

Prečítajte si celý článok

Nový B-MAX je lídrom v spotrebe a emisiách

9. februára 2012 – Úplne nový Ford B-MAX, všestranný kompaktný van debutujúci tento rok, stanovuje nové štandardy spotreby a emisií CO2 vo svojej triede vďaka najnovším benzínovým a dieselovým motorom Ford. Nový B-MAX poháňaný 1,6-litrovým motorom TDCi prináša emisie CO2 104 g/km a spotrebu 4,0 l/100 km. Konkurenčné vozidlá v triede momentálne variujú medzi emisiami 109 až 119 g/km CO2 a spotrebou medzi 4,1 až 4,6 l/km. B-MAX poháňaný 1,0-litrovým benzínovým motorom 1,0 EcoBoost s výkonom 88 kW/120 k prinesie 114 g/km CO2 a spotrebu 4,9 l/100 km.

Prečítajte si celý článok

Nový B-MAX debutuje v Ženeve

1. februára 2012 – Ford na autosalóne v Ženeve predstaví hviezdu svojho stánku, kompaktný van B-MAX v produkčnej verzii. Alan Mulally, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Ford príde do Ženevy odhaliť nový Ford B-MAX, ktorý sľubuje nastavenie nových štandardov spoločne s jedinečným dizajnom a technológiami vo svojej triede. Vozidlo prichádza opäť do Ženevy, kde bol pred rokom predstavený jeho koncept. „B-MAX kombinuje vzrušujúci inovatívny dizajn s opciami, ktoré boli doteraz prezentované len vo väčších autách“, povedal Stephen Odell, predseda a výkonný riaditeľ Ford of Europe, „Je to úplne nové auto, ktoré odpovedá na potreby rastúceho počtu zákazníkov“.

Prečítajte si celý článok

Inovatívny model B-MAX

1. marca 2011 – Ford na ženevskom autosalóne 2011 odhaľuje svoje nové strhujúce vozidlo B‑MAX, ktoré prezrádza, aké vzrušujúce novinky môžeme v budúcnosti očakávať od spoločnosti Ford na európskom trhu s malými automobilmi. B-MAX je ukážkou jedinečnej novej konštrukcie karosérie bez tradičného stĺpika B a s dvomi zadnými posuvnými dverami. Tento novátorský formát – ktorý je už konštrukčne pripravený na sériovú výrobu – sľubuje v danej triede najlepší prístup do interiéru spojený s bezkonkurenčnou praktickosťou a flexibilitou. Inovácie zasiahli aj interiér, ktorý ponúka na také malé vozidlo výnimočnú priestrannosť a všestrannosť. Použitie vysokokvalitných materiálov prezrádza víziu, že malé automobily môžu byť tiež pohodlné a vybavené.

Prečítajte si celý článok