Fotogaléria

Typy karosérie a úložné priestory

Nový Ford B-MAX uľahčuje a spríjemňuje jazdu v mestskej premávke prostredníctvom celej rady funkcií, ktoré vás u vozidla tejto veľkosti a triedy prekvapia. Spoločne s jedinečným systémom otvárania dverí Ford Easy Access plní všetky požiadavky moderného vodiča. Už samotný jedinečný systém otvárania dverí Ford Easy Access robí z Fordu B-MAX najdômyselnejšie vozidlo tohto typu. Je tu však ešte celý rad ďalších vymožeností, ktoré vám uľahčia život. V prehľadnom rozdelení nižšie získate všetky potrebné informácie o typoch karosérie, jej rozmeroch a objeme úložných priestorov.

 


Rozmery verzie kompaktné MAV
Celková dĺžka vozidla: 4077 mm
Celková šírka vrátane spätných zrkadiel: 2067 mm
Celková šírka bez spätných zrkadiel: 1751 mm
Celková maximálna výška: 1604 mm

Objem batožinového priestoru
pri 5-sedadlovom usporiadaní: 318l
pri 2-sedadlovom usporiadaní: 1386l

Objem palivovej nádrže
Benzínové motory: 48l
Dieselové motory: 47l

Údaje o objeme batožinového priestoru sa môžu líšiť v závislosti od modelu a jeho výbavy. Údaje o objeme batožinového priestoru zahŕňajú doplnkovú súpravu na opravu defektu.

Bezkonkurenčný prístup do vozidla

Unikátny systém otvárania dverí Ford Easy Access podstatne uľahčuje nastupovanie do vozidla B-MAX v stiesnených priestoroch. Po otvorení zadných posuvných a predných klasických dverí vznikne priestor o šírke 1,5 metra a prístupu dovnútra už nič ďalšieho nebráni, pretože centrálne štrukturálne stĺpiky, ktoré zvyčajne delia auto na prednú a zadnú časť sú šikovne zabudované priamo do samotných dverí.

Upravte si podlahu batožinového priestoru

Podlahu vlastného batožinového priestoru vozidla B-MAX je možné nastaviť do dvoch polôh, do dolnej polohy, čím vznikne hlbší priestor pre vyšší náklad, alebo do roviny s podlahou kabíny o 122 mm vyššie. V hornej polohe získate rovnú úložnú plochu s malým spodným priestorom, kam môžete bezpečne uložiť napríklad drobné veci či cennosti, ktoré tak budú lepšie chránené a skryté. V hornej polohe má podlaha nosnosť 300 kg.

Inovatívna stredová konzola

Multifunkčná stredová konzola vozidla Ford B-MAX s odkladacím priestorom vám umožní ovládať väčšinu systémov z jediného miesta. Všetky funkcie sú zreteľne uvedené na displeji a niektoré z nich môžete ovládať aj pomocou spínačov na volante.

Lepší rozhľad z vyvýšeného sedadla vodiča

Z vozidla nového Fordu B-MAX budete mať lepší prehľad o dopravnej situácii pred vami aj navôkol vás vďaka zvýšenému sedadlu vodiča. Vďaka tomu sa budete za volantom cítiť istejšie aj v dopravnej špičke.

Zvýšené pohodlie vďaka nastaviteľným sedadlám

Vo vozidle Ford B-MAX si môžete užívať maximálneho pohodlia bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Ak sa rozhodnete pre vyhrievané predné sedadlá, budete aj v zime pekne v teple. Každý si navyše môže upraviť polohu sedadiel tak, aby sa mu cestovalo čo najpohodlnejšie.

Variabilný systém sedadiel

Sklopením zadných sedadiel vytvoríte naozaj veľký batožinový priestor. Navyše to zvládnete len jednou rukou. Stačí zatiahnuť za rukoväť na operadlách zadných sedadiel a jedno po druhom sklopiť, pričom operadlá sedadiel sú delené v pomere 60/40. Úplne sklopiť možno aj predné sedadlo, čo umožňuje práve len B-MAX. Tým vznikne úložný priestor o dĺžke až 2,35 m.