Fotogaléria

Stvorený pre príjemnejšiu jazdu mestom

Ford B-MAX uľahčuje a spríjemňuje jazdu v meste prostredníctvom pokročilých technológií pre podporu riadenia a celej rady funkcií, ktoré vás u vozidla tejto veľkosti a triedy určite prekvapia. Spoločne s jedinečným systémom otvárania dverí Ford Easy Access splní všetky vaše požiadavky. A spolu s množstom inovatívnych technológií spoločne šetrí nielen vašu peňaženku ale aj životné prostredie.

 


Bezkonkurenčný prístup do vozidla

Unikátny systém otvárania dverí Ford Easy Access podstatne uľahčuje nastupovanie do vozidla B-MAX v stiesnených priestoroch. Po otvorení zadných posuvných a predných klasických dverí vznikne priestor o šírke 1,5 metra a prístupu dovnútra už nič ďalšieho nebráni, pretože centrálne štrukturálne stĺpiky, ktoré zvyčajne delia auto na prednú a zadnú časť, sú šikovne zabudované priamo do samotných dverí.

Tichší spôsob cestovania

Pre maximálne zvýšenie pohodlia pre vás aj vašich spolucestujúcich bola vykonaná celá rada úprav znižujúcich hluk vo vnútri vozidla pochádzajúceho z motora, vozovky a odporu vzduchu. Predovšetkým nový dômyselný systém otvárania dverí Ford Easy Access je vybavený špeciálnym tesnením znižujúcim aerodynamický hluk vozidla.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. Takže vy môžete držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou. SYNC dokonca dokáže z vášho mobilu prečítať SMS správy.

SYNC uľahčuje prenos hudby a rozpoznáva skladby

Prostredníctvom systému SYNC tiež môžete prehrávať hudbu zo zariadení USB a MP3 alebo ju prenášať z mobilných telefónov vybavených rozhraním Bluetooth. SYNC tiež dokáže určiť názov skladby z rádia a jej interpreta. Nejdôvtipnějšia je však jeho schopnosť zostavovať zoznamy skladieb, ktoré sa podobajú tým, ktoré práve počúvate.

Pridávajte nové funkcie SYNC

Udržujte systém SYNC aktuálny sťahovaním aktualizácií, akonáhle budú k dispozícii. Momentálne prebieha príprava funkcie AppLink umožňujúcej prístup k aplikáciám pre platformy Android, Blackberry a iPhone prostredníctvom hlasového ovládania.

S funkciou núdzového volania bude o vás vždy postarané

Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assistant dokáže automaticky používať váš mobilný telefón k tiesňovému volaniu, akonáhle zaznamená, že ste mali dopravnú nehodu. Služba Emergency Assistant získala ocenenie Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities na udeľovaní cien 2012 Global Mobile Awards.

Panoramatická strecha pre otvorenejšiu atmosféru

Panoramatickou strechou Fordu B-MAX sa dovnútra dostáva prirodzené denné svetlo, ktoré dodáva interiéru ešte priestrannejší charakter. Cestujúci sa navyše budú môcť za jazdy kochať pohľadom na oblohu a okolitú scenériu. Nadmernému prehriatiu vozidla za jasného slnečného dňa zabraňuje ochranná reflexná vrstva. V prípade potreby môžete použiť integrovanú roletu a slnečné lúče tak úplne odtieniť.

Posilňovač riadenia s nižšou spotrebou energie

Ford B-MAX je vybavený elektronickým posilňovačom riadenia EPAS, ktorý sa automaticky adaptuje na každú situáciu. Či už sa preplietate nízkou rýchlosťou mestskou prevádzkou alebo či parkujete, systém sa vždy postará o to, aby pre vás bolo otáčanie volantom čo najľahšie, a aby ste mohli dokonale manévrovať. Pri vyšších rýchlostiach napríklad na diaľnici je riadenie o niečo tuhšie, aby ste mali nad vozidlom lepšiu kontrolu a viedli vozidlo s väčšou istotou. Inovatívna funkcia EPAS je v činnosti len vtedy, ak je to potrebné.

Maximálny záber pre väčšiu kontrolu

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu TVC automaticky sníma povrch vozovky stokrát za sekundu. Na základe získaných informácií priebežne rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi obe predné kolesá. To zvyšuje záber a spresňuje riadenie pre lepší prejazd zákrutou či zvládnutie nerovností vozovky. Technológia TVC je dodávaná ako štandardná výbava.

Ľahšie cúvanie so zadnou parkovacou kamerou

Zadná parkovacia kamera vám presne ukáže čo je za vami, na farebnej obrazovke vstavanej do palubnej dosky. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Aby to bolo ešte pohodlnejšie, uvedie sa zadná parkovacia kamera do chodu automaticky, akonáhle zaradíte spiatočku.

Predné svetlomety, ktoré sa sami rozsvietia

Za jazdy si človek niekedy neuvedomí, že už sa začalo stmievať. B-MAX je vybavený snímačmi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Takisto sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete do tunela. Svetlomety sú k dispozícii pre vybrané stupne výbav spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom a vnútorným spätným zrkadlom s automatickým zatmievaním.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP neustále monitoruje jazdu vozidla. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu v krízových situáciách.

Asistent pre rozjazd do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca HLA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži účinok brzdnej sily o 2,5 sekundy, čím získate čas pri presune chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Táto funkcia vám príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu. Asistent pre rozjazd do kopca je štandardnou súčasťou väčšiny ponúkaných motorov.

Tempomat pre menej únavné jazdy

Pri jazde na diaľnici si pomocou spínačov na volante môžete ľahko navoliť optimálnu cestovnú rýchlosť. Rýchlosť bude udržiavaná automaticky, bez toho aby ste museli mať stále zošliapnutý plynový pedál. Pre zvýšenie alebo zníženie rýchlosti stačí opäť len použiť spínač na volante alebo brzdový pedál.

Stierače s dažďovým senzorom

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú vlhkosť na čelnom skle automobilu. Naďalej potom tiež automaticky upravujú rýchlosť podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii pre vybrané stupne výbav spoločne s automatickými prednými svetlometmi a vnútorným spätným zrkadlom s automatickým zatmievaním.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým zatmievaním

Jazda v noci je oveľa jednoduchšia, keď vás neustále neoslňujú svetla automobilov za vami. Inovatívne samostmievacie spätné zrkadlo automaticky rozpozná žiaru svetlometov za vami a prepne sa do tlmeného nastavenia, aby bola vaša jazda čo najpríjemnejšia.

Jasnejšie predné svetlomety pre bezpečnejšiu jazdu

Halogénové projektorové svetlomety produkujú jasnejšie, intenzívnejšie a prenikavejšie svetlo, takže lepšie vidíte a tiež ste lepšie videní, čo zvyšuje vašu bezpečnosť. LED svetlá pre denné svietenie sú doplnené halogénovými projektorovými svetlomety, ktoré zvýšia vašu viditeľnosť na cestách.

Parkovacie senzory vnášajú pokoj do parkovania

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a akoukoľvek prekážkou vpredu alebo vzadu. Upozornia vás zvukovým signálom, ktorý sa bude postupne zosilňovať podľa toho, ako sa bude vzdialenosť zmenšovať. Táto funkcia bola navrhnutá k tomu, aby ste mohli parkovať rýchlo a bezpečne.

Nočné osvetlenie interiéru podľa nálady

V noci si môžete atmosféru vo vozidle ozvláštniť načervenalým intímnym osvetlením. Svietidlá sú umiestnené v stropnej konzole, stredovej konzole a v priestore pre nohy.

B-MAX vám posvieti na cestu k domu

Keď sa vrátite domov za tmy, stačí sa dotknúť páčky na ľavej strane volantu a predné svetlá zostanú ešte chvíľu svietiť, aby vám posvietili na cestu k dverám. Nemusíte sa teda obávať stretu s prekážkou ukrytou v tme. Táto funkcia je štandardnou výbavou pre všetky stupne výbav vozidla B-MAX.


Naštartujte stlačením tlačidla

Kľúčik od vozidla už nebudete potrebovať. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdový pedál u vozidiel s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power, a motor okamžite naskočí. Nie je nič jednoduchšie a pohodlnejšie.

B-MAX za vás zabrzdí v malej rýchlosti

Inovatívny systém prevencie nárazu pri nízkej rýchlosti Active City Stop zmierni alebo dokonca úplne odvráti náraz v kolónach, keď rýchlosť jazdy neprekračuje 30 km/hod. Ak systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy na plný výkon.

Špeciálne vystužený skelet karosérie

Jedinečný systém otvárania dverí Ford Easy Access sa vyznačuje šikovným skrytím stredového stĺpika v oboch krídlach dverí. Karoséria bola tiež na kľúčových miestach špeciálne vystužená oceľou s prídavkom bóru, a tak sa automobil môže pýšiť mimoriadnou úrovňou ochrany cestujúcich pri bočnom náraze. Ford vyvinul vlastný dodatočný nárazový test, aby sme mali istotu, že B-MAX vyhovuje aj tým najprísnejším bezpečnostným normám.

Koordinované bezpečnostné systémy sa aktivujú v zlomku sekundy

B-MAX je vybavený inteligentným systémom ochrany IPS, ktorý koordinuje jednotlivé bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana vodiča aj pasažierov. Okrem pevného skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze sú tu napríklad pokročilé sedadlá s technológiou bezpečnostných pásov znižujúcich riziko zranenia pri nehode.

Bez kľúčov a bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť alebo odomknúť auto, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. To najviac oceníte v momente, kedy budete mať plné ruky. A podobne je to aj po nasadnutí do vozidla. Kľúč nebudete potrebovať. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdový pedál pri vozidlách s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power, a motor okamžite naskočí.

Vonkajšie spätné zrkadlá, ktorá sa chránia pred poškodením

Elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa automaticky sklopia, akonáhle zamknete auto, alebo použitím prepínača pre nastavenie zrkadiel, aby nedošlo k ich náhodnému poškodeniu. V sklopenej polohe sú chránené aj štýlové integrované ukazovatele smeru. Elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sú k dispozícii ako výbava na želanie.

Benzínový motor 1.0 EcoBoost, najlepší vo svojej triede

Ford B-MAX je k dispozícii s revolučným jednolitrovým motorom, ktorého výkon 100 alebo 120 koní zodpovedá štandardnému motoru s objemom 1.6 litra. Pritom má však spotrebu stále o 20% nižšiu než ostatné porovnateľné benzínové motory. Jeho spotreba a emisie CO2 skôr zodpovedajú dieselovému motoru. Aby sa to dosiahlo, prekonal motor celý rad zásadných úprav, ktorých výsledkom je okrem iného rýchlejšie zahriatie na prevádzkovú teplotu či znížené trenie. Okrem výkonu a spotreby si však obľúbite aj jeho jedinečný zvuk a športový charakter. Nielen preto bol ocenený ako medzinárodný motor roka 2012.

Dva hospodárne dieselové motory

Efektívny motor 1.6 Duratorq TDCi poskytuje výkon 95 koní pri rekordne nízkej spotrebe len 4,0 l/100 km a emisiách CO2 iba 104 g/km. Ekonomický motor 1.5 Duratorq TDCi dosahuje výkon 75 koní pri spotrebe 4,1 l/100 km a emisiách CO2 iba 109 g/km.

Ekonomická päťstupňová manuálna prevodovka

Oba dieselové aj benzínové motory 1.4 Duratec a 1.0 EcoBoost sú dodávané v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou s hladkým radením, ktorá bola v každom prípade starostlivo nastavená podľa charakteristík motora. Spolu s indikátorom radenia prevodového stupňa, kde kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, dosiahnete najnižšiu spotrebu.

Ušetrite až 10% paliva použitím systému Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, keď je B-MAX dlhšiu dobu v pokoji, napríklad na semaforoch alebo v dopravnej zápche, pričom stále dodáva dostatok energie napríklad pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor sa opäť automaticky spustí. To oceníte predovšetkým pri častých jazdách mestom, pretože tak môžete znížiť spotrebu až o 10%, alebo o 5% pri kombinovanej jazde v meste aj mimo mesta.

Indikátor radenia prevodového stupňa

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob ako znížiť náklady na cestu. Indikátor rýchlostného stupňa je k dispozícii pre väčšinu z dodávaných motorov pre nový Ford B-MAX.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vrátane faktorov ako rýchlosť a spôsob radenia prevodových stupňov. Inteligentný softvér vám potom v závislosti na vašom jedinečnom štýle jazdy poskytuje rady, ako tento štýl zlepšiť tak, aby bol čo najhospodárnejší.