Fotogaléria

Výnimočne všestranný interiér

Do najmenších detailov prepracovaný interiér nového Fordu B-MAX na vás hneď zapôsobí elegantným a priestranným usporiadaním, použitím kvalitných materiálov s chrómovými dekoratívnymi prvkami. Jeho panoramatickou strechou v plnej dĺžke vozidla prúdi dovnútra prirodzené denné svetlo a vytvára čarovné prostredie pre vodiča a jeho spolucestujúcich. Praktické využitie zvyšuje možnosť úplného sklopenia zadných sedadiel aj predného sedadla spolujazdca, čím vznikne bezkonkurenčná úložná plocha o dĺžke až 2,35 m. Zoznámte sa nižšie s komfortným interiérom nového Fordu B-MAX.

 


Priestranný a luxusný interiér

Odvážne tvary a trojrozmerné povrchy nadväzujú na motívy, aké sa objavujú v najnovších malých a stredných automobiloch značky Ford. Medzi charakteristické prvky patrí napríklad štíhla krídlovitá sekcia hornej prístrojovej dosky, ktorá siaha až k obloženiu dverí a nápadná stredová konzola, prechádzajúca až dole medzi predné sedadlá. Moderné materiály pomáhajú zdôrazniť vysokú úroveň spracovania a precíznosť detailov.

Bezkonkurenčný prístup do vozidla

Unikátny systém otvárania dverí Ford Easy Access podstatne uľahčuje nastupovanie do vozidla B-MAX v stiesnených priestoroch. Po otvorení zadných posuvných a predných klasických dverí vznikne priestor o šírke 1,5 metra a prístupu dovnútra už nič ďalšieho nebráni, pretože centrálne štrukturálne stĺpiky, ktoré zvyčajne delia auto na prednú a zadnú časť sú šikovne zabudované priamo do samotných dverí.

Lepší rozhľad z vyvýšeného sedadla vodiča

Z vozidla nového Fordu B-MAX budete mať lepší prehľad o dopravnej situácii pred vami aj vôkol vás vďaka zvýšenému sedadlu vodiča. Vďaka tomu sa budete za volantom cítiť istejšie aj v dopravnej špičke.

Panoramatická strecha pre otvorenejšiu atmosféru

Panoramatickou strechou Fordu B-MAX sa dovnútra dostáva prirodzené denné svetlo, ktoré dodáva interiéru ešte priestrannejší charakter. Cestujúci sa navyše budú môcť za jazdy kochať pohľadom na oblohu a okolitú scenériu. Nadmernému prehriatiu vozidla za jasného slnečného dňa zabraňuje ochranná reflexná vrstva. V prípade potreby môžete použiť integrovanú roletu a slnečné lúče tak úplne odtieniť.

Inovatívna stredová konzola

Multifunkčná stredová konzola vozidla Ford B-MAX s odkladacím priestorom vám umožní ovládať väčšinu systémov z jediného miesta. Všetky funkcie sú zreteľne uvedené na displeji a niektoré z nich môžete ovládať aj pomocou spínačov na volante.

Zvýšené pohodlie vďaka nastaviteľným sedadlám

Vo vozidle Ford B-MAX si môžete užívať maximálneho pohodlia bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Ak sa rozhodnete pre vyhrievané predné sedadlá, budete aj v zime pekne v teple. Každý si navyše môže upraviť polohu sedadiel tak, aby sa mu cestovalo čo najpohodlnejšie.

Variabilný systém sedadiel

Sklopením zadných sedadiel vytvoríte naozaj veľký batožinový priestor. Navyše to zvládnete len jednou rukou. Stačí zatiahnuť za rukoväť na operadlách zadných sedadiel a jedno po druhom sklopiť, pričom operadlá sedadiel sú delené v pomere 60/40. Úplne sklopiť možno aj predné sedadlo, čo umožňuje práve len B-MAX. Tým vznikne úložný priestor o dĺžke až 2,35 m.

Upravte si podlahu batožinového priestoru

Podlahu vlastného batožinového priestoru vozidla B-MAX je možné nastaviť do dvoch polôh, do dolnej polohy, čím vznikne hlbší priestor pre vyšší náklad, alebo do roviny s podlahou kabíny o 122 mm vyššie. V hornej polohe získate rovnú úložnú plochu s malým spodným priestorom, kam môžete bezpečne uložiť napríklad drobné veci či cennosti, ktoré tak budú lepšie chránené a skryté. V hornej polohe má podlaha nosnosť 300 kg.

Nočné osvetlenie interiéru podľa nálady

V noci si môžete atmosféru vo vozidle ozvláštniť načervenalým intímnym osvetlením. Svietidlá sú umiestnené v stropnej konzole, stredovej konzole a v priestore pre nohy.

Naštartujte stlačením tlačidla

Kľúč od vozidla už nebudete potrebovať. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdový pedál u vozidiel s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power, a motor okamžite naskočí. Nie je nič jednoduchšie a pohodlnejšie.

Bez kľúčov a bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť alebo odomknúť auto bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. To najviac oceníte v momente, keď budete mať plné ruky. A podobne je to aj po nasadnutí do vozidla. Kľúč nebudete potrebovať. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdový pedál pri vozidlách s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power a motor okamžite naskočí.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. Takže vy môžete držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou. SYNC dokonca dokáže z vášho mobilu prečítať SMS správy.

SYNC uľahčuje prenos hudby a rozpoznáva skladby

Prostredníctvom systému SYNC tiež môžete prehrávať hudbu zo zariadení USB a MP3 alebo ju prenášať z mobilných telefónov vybavených rozhraním Bluetooth. SYNC tiež dokáže určiť názov skladby z rádia a jej interpreta. Nejdôvtipnějšia je však jeho schopnosť zostavovať zoznamy skladieb, ktoré sa podobajú tým, ktoré práve počúvate.

Pridávajte nové funkcie SYNC

Udržujte systém SYNC aktuálny sťahovaním aktualizácií, akonáhle budú k dispozícii. Momentálne prebieha príprava funkcie AppLink umožňujúcej prístup k aplikáciám pre platformy Android, Blackberry a iPhone prostredníctvom hlasového ovládania.

S funkciou núdzového volania bude o vás vždy postarané

Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assistant dokáže automaticky používať váš mobilný telefón k tiesňovému volaniu, akonáhle zaznamená, že ste mali dopravnú nehodu. Služba Emergency Assistant získala ocenenie Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities na udeľovaní cien 2012 Global Mobile Awards.

Inteligentný informačný systém ECOmode

Inovatívny systém Ford ECOmode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vrátane faktorov ako rýchlosť a spôsob radenia prevodových stupňov. Inteligentný softvér vám potom v závislosti na vašom jedinečnom štýle jazdy poskytuje rady, ako tento štýl zlepšiť tak, aby bol čo najhospodárnejší.

Indikátor radenia prevodového stupňa

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob ako znížiť náklady na cestu. Indikátor rýchlostného stupňa je k dispozícii pre väčšinu z dodávaných motorov pre nový Ford B-MAX.

Posilňovač riadenia s nižšou spotrebou energie

Ford B-MAX je vybavený elektronickým posilňovačom riadenia EPAS, ktorý sa automaticky adaptuje na každú situáciu. Či už sa preplietate nízkou rýchlosťou mestskou prevádzkou alebo či parkujete, systém sa vždy postará o to, aby pre vás bolo otáčanie volantom čo najľahšie a aby ste mohli dokonale manévrovať. Pri vyšších rýchlostiach napríklad na diaľnici je riadenie o niečo tuhšie, aby ste mali nad vozidlom lepšiu kontrolu a viedli vozidlo s väčšou istotou. Inovatívna funkcia EPAS je v činnosti len vtedy, ak je to potrebné.

Ľahšie cúvanie so zadnou parkovacou kamerou

Zadná parkovacia kamera vám presne ukáže čo je za vami na farebnej obrazovke vstavanej do palubnej dosky. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Aby to bolo ešte pohodlnejšie, uvedie sa zadná parkovacia kamera do chodu automaticky, akonáhle zaradíte spiatočku.

Stierače s dažďovým senzorom

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú vlhkosť na čelnom skle automobilu. Naďalej potom tiež automaticky upravujú rýchlosť podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii pre vybrané stupne výbav spoločne s automatickými prednými svetlometmi a vnútorným spätným zrkadlom s automatickým zatmievaním.