Fotogaléria

Náš doteraz najbezpečnejší automobil

Nezávislá organizácia Euro NCAP odmenila bezpečnostné vlastnosti nového Fordu B-MAX najvyšším možným hodnotením, piatimi hviezdičkami. Tento nový všestranný kompaktný model získal skóre 83% za celkovú úroveň ochrany, pričom ochrana dospelých pasažierov bola ohodnotená na 93% a ochrana detských pasažierov na 84%. To z neho robí najbezpečnejšie auto svojej triedy. Na rovnako vysokej úrovni je aj zabezpečenia vozidla so systémom globálneho otvárania a zatvárania, ktory umožňuje otváranie a zatváranie dveri na diaľku bez použitia kľúča. K dispozícii je tiež obvodový alarm.

 


B-MAX za vás zabrzdí v malej rýchlosti

Inovatívny systém prevencie nárazu pri nízkej rýchlosti Active City Stop zmierni alebo dokonca úplne odvráti náraz v kolónach, keď rýchlosť jazdy neprekračuje 30 km/hod. Ak systém zaznamená, že vozidlo pred vami náhle zastavilo, automaticky aktivuje brzdy na plný výkon.

Upozornenie na podhustené pneumatiky

Varovanie pri zníženom tlaku v pneumatikách DDS vás prostredníctvom ikony na prístrojovej doske okamžite upozorní, akonáhle v niektorej z pneumatík klesne tlak. Vďaka tomu budete môcť včas zastaviť a problém vyriešiť.

Špeciálne vystužený skelet karosérie

Jedinečný systém otvárania dverí Ford Easy Access sa vyznačuje šikovným skrytím stredového stĺpika v oboch krídlach dverí. Karoséria bola tiež na kľúčových miestach špeciálne vystužená oceľou s prídavkom bóru, a tak sa automobil môže pýšiť mimoriadnou úrovňou ochrany cestujúcich pri bočnom náraze. Ford vyvinul vlastný dodatočný nárazový test, aby sme mali istotu, že B-MAX vyhovuje aj tým najprísnejším bezpečnostným normám.

Koordinované bezpečnostné systémy sa aktivujú v zlomku sekundy

B-MAX je vybavený inteligentným systémom ochrany IPS, ktorý koordinuje jednotlivé bezpečnostné systémy tak, aby bola zaistená maximálna ochrana vodiča aj pasažierov. Okrem pevného skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze sú tu napríklad pokročilé sedadlá s technológiou bezpečnostných pásov znižujúcich riziko zranenia pri nehode.

Airbagy pre dostatočnú ochranu zo všetkých strán

Okrem predných airbagov vodiča a spolujazdca je B-MAX vybavený aj bočnými airbagmi s ochranou hrudníka a stropnými airbagy s ochranou hlavy. Ako štandard je dokonca dodávaný aj airbag chrániaci kolená vodiča a to pre všetky stupne výbavy.

S funkciou núdzového volania bude o vás vždy postarané

Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assistant dokáže automaticky používať váš mobilný telefón k tiesňovému volaniu, akonáhle zaznamená, že ste mali dopravnú nehodu. Služba Emergency Assistant získala ocenenie Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities na udeľovaní cien 2012 Global Mobile Awards.

Lepší rozhľad z vyvýšeného sedadla vodiča

Z vozidla B-MAX budete mať lepší prehľad o dopravnej situácii pred vami vďaka zvýšenému sedadlu vodiča. Vďaka tomu sa budete za volantom cítiť istejšie aj v dopravnej špičke.

Ľahšie cúvanie so zadnou parkovacou kamerou

Zadná parkovacia kamera vám presne ukáže čo je za vami na farebnej obrazovke vstavanej do palubnej dosky. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Aby to bolo ešte pohodlnejšie, uvedie sa zadná parkovacia kamera do chodu automaticky, akonáhle zaradíte spiatočku.

Parkovacie senzory vnášajú pokoj do parkovania

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a akoukoľvek prekážkou vpredu alebo vzadu. Upozornia vás zvukovým signálom, ktorý sa bude postupne zosilňovať podľa toho, ako sa bude vzdialenosť zmenšovať. Táto funkcia bola navrhnutá k tomu, aby ste mohli parkovať rýchlo a bezpečne.

Jasnejšie predné svetlomety pre bezpečnejšiu jazdu

Halogénové projektorové svetlomety produkujú jasnejšie, intenzívnejšie a prenikavejšie svetlo, takže lepšie vidíte a tiež ste lepšie videní, čo zvyšuje vašu bezpečnosť. LED svetlá pre denné svietenie sú doplnené halogénovými projektorovými svetlomety, ktoré zvýšia vašu viditeľnosť na cestách.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP neustále monitoruje jazdu vozidla. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu v krízových situáciách.

Pokročilé systémy pre kontrolu brzdenia

Protiblokovací systém bŕzd ABS a systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily EBD spoločne napomáhajú, aby ste mali brzdenie pod kontrolou pri akejkoľvek situácii.

Asistent pre rozjazd do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca HLA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži účinok brzdnej sily o 2,5 sekundy, čím získate čas pri presune chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Táto funkcia vám príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu. Asistent pre rozjazd do kopca je štandardnou súčasťou väčšiny ponúkaných motorov.

Maximálny záber pre väčšiu kontrolu

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu TVC automaticky sníma povrch vozovky stokrát za sekundu. Na základe získaných informácií priebežne rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi obe predné kolesá. To zvyšuje záber a spresňuje riadenie pre lepší prejazd zákrutou či zvládnutie nerovností vozovky. Špičková technológia TVC je u tohto vozidla dodávaná ako štandardná výbava.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Za jazdy si človek niekedy neuvedomí, že už sa začalo stmievať. B-MAX je vybavený snímačmi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Takisto sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete do tunela. Svetlomety sú k dispozícii pre vybrané stupne výbav spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom a vnútorným spätným zrkadlom s automatickým zatmievaním.

Stierače s dažďovým senzorom

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú vlhkosť na čelnom skle automobilu. Naďalej potom tiež automaticky upravujú rýchlosť podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii pre vybrané stupne výbav spoločne s automatickými prednými svetlometmi a vnútorným spätným zrkadlom s automatickým zatmievaním.

Praktický spôsob zabezpečenia vozidla

Nový Ford B-MAX je vybavený niekoľkými dômyselnými spôsobmi ochrany pred odcudzením. Prostredníctvom funkcie globálneho otvárania a zatvárania môžete otvárať alebo zatvárať dvere a elektrické okná na diaľku použitím kľúča. Pre vybrané stupne výbav je k dispozícii aj obvodový alarm.

Bez kľúčov a bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť alebo odomknúť auto, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. To najviac oceníte v momente kedy budete mať plné ruky. A podobne je to aj po nasadnutí do vozidla. Kľúč nebudete potrebovať. Stačí zošliapnuť spojku alebo brzdový pedál pri vozidlách s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power, a motor okamžite naskočí.

Vonkajšie spätné zrkadlá, ktorá sa chránia pred poškodením

Elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa automaticky sklopia, akonáhle zamknete auto, alebo použitím prepínača pre nastavenie zrkadiel, aby nedošlo k ich náhodnému poškodeniu. V sklopenej polohe sú chránené aj štýlové integrované ukazovatele smeru. Elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sú k dispozícii pre vybrané stupne výbav.

B-MAX vám posvieti na cestu k domu

Keď sa vrátite domov za tmy, stačí sa dotknúť páčky na ľavej strane volantu a predné svetlá zostanú ešte chvíľu svietiť, aby vám posvietili na cestu k dverám. Nemusíte sa teda obávať stretu s prekážkou ukrytou v tme. Táto funkcia je štandardnou výbavou pre všetky stupne výbav vozidla B-MAX.