Fotogaléria

Ekologické technológie budúcnosti

Problém zmeny klímy nemá len jediné správne riešenie. Preto pokračujeme vo výskume a investujeme do celého radu ďalších riešení, ktoré sú cenovo prijateľné a prínosné pre životné prostredie. Výsledkom tejto iniciatívy sú technológie pre zníženie emisií CO2, dostupné u bežných motorov aj motorov na alternatívne palivá. V súčasnosti sú už vo výrobe nové generácie benzínových aj dieselových motorov založených na pokročilých úsporných technológiách priameho vstrekovania paliva. Skúmame tiež možnosti výroby novej generácie prevodoviek zaisťujúcich nižšiu spotrebu paliva.

 

Nové čistejšie benzínové aj dieselové motorov motory

Technológie, ktoré využívajú benzínové aj dieselové motory v našej súčasnej ponuke pre dosiahnutie nižších úrovní emisií CO2, patria k tým najvyspelejším. Napríklad nový Ford Fiesta produkuje o 10% menej CO2, než bola už tak pôsobivá úroveň emisií u modelu predchádzajúcej generácie.

Autá na alternatívne palivá

Vedľa vozidiel Flexifuel poháňaných bioetanolom vyvíjame tiež špičkové technológie pre vozidlá na alternatívne palivo (AFV) a hybridné pohonné agregáty. Ford, ako hlavný hráč v tomto odbore v USA, pracuje na hybridnej technológií vhodnej pre Európu (vrátane výskumu zážihových hybridných mikropohonov). Naďalej pokračujeme vo výskume kazetových, zásuvných hybridných technológií. Ford je tiež špičkou vo vývoji vozidiel poháňaných vodíkom s motormi s vnútorným spaľovaním vodíka aj s vodíkovými palivovými článkami.