Fotogaléria

Úžitkové vozidlá Ford na výstave Coneco

8. apríla 2013 – Importér vozidiel značky Ford na Slovensku, spoločnosť Summit Motors Slovakia, spol. s r. o, sa už po tretí krát zúčastní na veľtrhu stavebníctva Coneco v Bratislave. Na voľnej ploche predstaví v dňoch 9.-13. apríla ochutnávku z pestrej ponuky úžitkových modelov z dielne modrého oválu. Tento ročník robia výnimočným novinky, ktoré zožali hneď niekoľko medzinárodných úspechov a na veľtrhu Coneco zažijú slovenskú výstavnú premiéru.

Značka predstaví na voľnej ploche šesticu všestranných úžitkových vozidiel šitých na mieru podľa potrieb užívateľa. Nové, jednotonové vozidlo Ford Transit Custom, držiteľ európskeho titulu Dodávka roka 2013 sa ukáže v troch prevedeniach. Ako 3-miestna verzia Transit Custom Van, 6-miestna verzia Transit Custom DCiVan a tiež ako luxusná, osobná 8-miestna verzia Ford Tourneo Custom. Spoločným menovateľom všetkých verzií je popri hospodárnosti, flexibilite, výborných jazdných vlastnostiach a nových technológiách bezpečnosť. Modely Custom zmenili históriu ziskom 5-tich hviezd v testoch EuroNCAP, čo bolo doteraz výsadou len osobných áut.

Trojicu stredne veľkých dodávok Custom dopĺňajú modely Ford Transit, ktoré predstavujú profesionálnu platformu pre rôzne prestavby či nadstavby. Medzi exponátmi je trojmiestna vyklápacia verzia Transit Single Cab a verzia s pohonom všetkých štyroch kolies, Transit AWD 4x4 prestavaná na pojazdnú dielňu. Ford Transit so 48-ročnou históriou a miliónmi predaných kusov dokazuje obľúbenosť týchto modelov pre ich spoľahlivosť, všestrannosť a hospodárnosť. Vlastnosti, ktoré sú prioritou zákazníkov bez ohľadu na ich veľkosť a potreby.

Čestné miesto expozície zastáva globálny pick-up Ford Ranger. Všestranný pracant ovenčený európskym titulom Pick-up roka 2013 nadviazal na úspešnú tradíciu predchádzajúcich generácii. Keď ide o brodivosť, maximálnu možnú hmotnosť nákladu či ťahaného prívesu, nemá konkurenciu. Tieto jedinečné vlastnosti podčiarkuje historicky najvyššie hodnotenie bezpečnosti v triede s výsledkom 5-tich hviezd v testoch EuroNCAP.