Fotogaléria

Transit Connect v Severnej Amerike

6. februára 2008 – Ford of Europe dnes potvrdil, že ľahké úžitkové vozidlo Ford Transit Connect, ktorý získal mnohé ocenenia, bude predávať na vybraných trhoch Severnej Ameriky od polovice roku 2009. Transit Connect bol v Severnej Amerike predstavený po prvý krát na 2008 Chicago Auto Show. Ford Transit Connect získal po svojom prvom uvedení na trh titul Medzinárodná dodávka roka 2003. Vyrába sa v montážnom závode Ford Otosan v tureckom Kocaeli.

Transit Connect charakterizuje množstvo strategických prvkov, vrátane: vysoká úroveň životnosti vďaka použitým materiálom, spevnenej karosérii, funkčnosť a univerzálnosť ložného priestoru najlepšie vo svojej triede, živý a šetrný motor, vysoká úroveň bezpečnosti a ochrany cestujúcich, nzke náklady pre majiteľa, počínajúc nízkymi nákladmi na palivo až po životnosť motora. Transit Connect je súčasťou rodiny úžitkových vozidiel Transit, ocenených mnohými titulmi, ktoré ponúka Ford v Európe. Obchodné meno Transit je už viac ako 40 rokov synonymom výnimočného úžitkového vozidla, úspechu, ktorý stále rastie.

V roku 2007 Ford dosiahol rekord v predaji úžitkových vozidiel v Európe na svojich devätnástich hlavných trhoch, vrátane samostatných rekordov modelov Ford Transit Connect a Ford Transit. Od roku 1965 sa vyrobilo viac ako päť miliónov modelov Ford Transit. Ford je lídrom úžitkových vozidiel v USA s viac ako 40 %-ným trhovým podielom, a v segmente vanov, v USA označovaných ako E-Serie, lídrom už 29 rokov po sebe.
 
„Sme veľmi hrdí na reputáciu Forda pri úžitkových vozidlách po celom svete,“ povedal John Fleming, Prezident a CEO, Ford of Europe. „Ešte viac náš teší skutočnosť, že práve obľúbený Transit Connect bude prvým úžitkovým európskym vozidlom Ford, ktoré sa bude predávať v Severnej Amerike.“