Fotogaléria

Majster sveta vo FIA MS v rally 2006

19. novembra 2006 - Ford Focus RS WRC 06, ktorý sa prvý krát predstavil pred rokom v Austrálii, prešiel úspešne svojou prvou sezónou a zaistil Fordu titul majstra sveta v hodnotení značiek FIA MS v rally 2006. Náskok 25 bodov znamená zisk titulu ešte pred poslednou tohtoročnou Britskou rally v decembri.
 
Ford víťazí v šampionáte značiek po prvý krát po 27 rokoch a tento úspech je vrcholom jeho spolupráce a tímom M-Sport Malcoma Wilsona, ktorá začala v roku 1997. Focus RS WRC 06 bol vyvinutý z konceptu do reality v rekordne krátkom čase. Na jeho vývoji sa podieľali špecialisti z M-Sportu spoločne s inžiniermi Ford TeamRS, základne Ford pre výkonné a športové autá. Na projekt dohliadal technický riaditeľ M-Sportu Christian Loriaux.
 
„Toto víťazstvo v šampionáte je výsledkom obrovského tímového úsilia a každý vo Forde je hrdý na to, čo vozidlo a tím v tomto roku dokázali“, hovorí John Fleming, prezident a výkonný riaditeľ Ford of Europe. „Zisk titulu v šampionáte značiek behom prvého roka s úplne novým vozidlom WRC je viac, než v čo sme sa odvážili dúfať. Rád by som vzdal hold všetkým, ktorí sa na fungovaní tímu BP-Ford podieľali.“