Fotogaléria

Najpredávanejší pick-up na Slovensku

20. januára 2014 – Ford Ranger sa stal v roku 2013 najpredávanejším vozidlom vo svojej triede na Slovensku.  Vyplýva to zo štatistiky ZAP o registrácii vozidiel. Z celkového počtu predaných kusov vozidiel kategórie N1b 4x4 (terénne vozidlá) na Slovensku dosiahol Ford Ranger trhový podiel 25,8%, čo je 80 kusov.  Medzi predanými modelmi boli zastúpené všetky verzie, ktoré výrobca ponúka (motory, prevodovky, výbavy a typy karosérie). Najžiadanejšia bola 5-miestna verzia s motorom 2.2 TDCi s výkonom 110 kW/150 k a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Svoje miesto v predaji si udržiava aj 4-miestna verzia Rap Cab s otváraním dverí proti sebe, ktorá ponúka lepšie možnosti využitia nákladného priestoru pri dodržaní všetkých off-roadových vlastností vozidla.

Školení predajcovia z jednotlivých centier pre úžitkové vozidlá Ford zabezpečili a odborne namontovali aj ďalšie doplnky zvyšujúce úžitkové vlastnosti vozidla, napr. predný navijak, nadstavbu na nákladnú plochu s rôznym otváraním do strán, ochranné kryty podvozku, nosiče na rebríky a ďalšie špecifické doplnky.

Vyspelé naftové motory Duratorq so šesťstupňovými prevodovkami, inovatívne technológie, bezpečnostné a zabezpečovacie systémy, všestranne nižšie náklady na vlastníctvo. To všetko sú dôvody, prečo je Ford Ranger ten správny pick-up na rôzne využitia. Zákazníci ocenili jeho výnimočné úžitkové schopnosti, akými sú užitočné zaťaženie viac ako 1 tona, ťažná sila až 3,5 tony (pri brzdenom prívese) či brodivosť až 800 mm.  V nárazových testoch nezávislej organizácie EuroNCAP získal Ranger najlepšie možné hodnotenie, t.j. 5 hviezdičiek. Ford Ranger je teda jediný pick-up, ktorý ponúka bezpečnosť na úrovni osobných vozidiel.

Výnimočnosť spomínaných parametrov ocenila aj odborná porota, keď jednohlasne zvolila Ford Ranger za Medzinárodný pick-up roka 2013. Ford Ranger je univerzálne vozidlo, ponúkajúce dokonalú zmes komfortu a stability na ceste v kombinácii s terénnymi schopnosťami. Je skvelý na prácu aj na voľný čas.