Fotogaléria

Dodávka roka 2013 vedie v predajnosti

13. novembra 2013 – Spoločnosť Ford dosiahla počas prvých deviatich mesiacov roka 2013 najvyšší podiel na európskom trhu so stredne veľkými dodávkam za viac ako 10 rokov, pričom predala 106 800 kusov vozidiel Transit a Transit Custom* a zákazníci si kúpili novú dodávku strednej veľkosti Ford každé 4 minúty. O zvýšenie podielu sa najviac zaslúžil nový Transit Custom, Medzinárodná dodávka roka 2013. Do konca septembra tohto roka sa ho predalo už viac ako 24 500 kusov. Podiel značky Ford v uvedenom segmente vrátane modelov Transit a Transit Custom vzrástol v septembri na 14,3 percenta, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2012 predstavuje nárast o 1,4 percentuálneho bodu. Zároveň ide o najvyššiu úroveň od roku 2002*.

Transit Custom je dodávka so skvelým dizajnom, ktorá je odolná, úsporná a riadi sa rovnako ako osobné vozidlo,“ povedal Kevin Griffin, riaditeľ marketingu a predaja v spoločnosti Ford of Europe. „Svoju životnú púť začala vo víťaznom štýle a v tomto úspešnom ťažení teraz pokračuje aj v showroomoch spoločnosti Ford. Len za september 2013 sa podiel spoločnosti Ford v segmente stredne veľkých dodávok, vrátane 1-tonových a 2-tonových úžitkových vozidiel s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony, vyšplhal na 16,8 percenta, čo je o 1,1 percentuálneho bodu viac ako v predchádzajúcom roku. Spoločnosť tak dosiahla najvyšší septembrový podiel na trhu od roku 2001.

Koncom roka 2012 bol do predaja uvedený jednotonový Transit Custom. Ide o prvý model zo série štyroch úplne nových úžitkových vozidiel Transit nasledujúcej generácie, ktoré spoločnosť predstaví počas obdobia 24 mesiacov. Druhý model, nový Transit Connect, patriaci do kategórie vozidiel s užitočným zaťažením 0,6 až 1,0 tony, sa práve začal vyrábať. Nedávno dokonca získal ocenenie Medzinárodná dodávka roka 2014. Sme si istí, že vďaka 2-tonovému Transitu a kompaktnému Transitu Courier, ktorý v roku 2014 doplní ponuku doteraz najširšej línie úžitkových vozidiel Ford Transit, budeme pokračovať v duchu tohto povzbudivého začiatku, povedal Griffin.

*Na tradičných 19 európskych trhoch zahŕňajúcich Belgicko, Českú republiku, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Írsko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko a Veľkú Britániu. Analýzu vykonala spoločnosť Ford podľa údajov spoločnosti Polk o registrácii vozidiel.