Fotogaléria

Motory EcoBoost aj pre veľké vozidlá

12. apríla 2011 - Spoločnosť Ford rozširuje ponuku pohonných sústav pre svoje aktuálne portfólio veľkých vozidiel, ktoré zahŕňa nový model Mondeo a modely S-MAX a Galaxy. Úsporný 1,6-litrový motor Ford EcoBoost s výkonom 160 k ponúka zákazníkom príležitosť využiť motor s menším objemom bez obetovania výkonu. Ďalšie novinky týkajúce sa pohonných sústav pre veľké vozidlá značky Ford zahŕňajú možnosť skombinovania 2.2-litrového motora Duratorq TDCi so 6-stupňovou automatickou prevodovkou a dostupnosť 1,6-litrového motora TDCi vrátane špeciálneho modelu Ford ECOnetic pre rad Mondeo.

Spoločnosť Ford rozširuje ponuku pohonných sústav pre svoje aktuálne portfólio veľkých vozidiel, ktoré zahŕňa nový model Mondeo a modely S-MAX a Galaxy. Úsporný 1,6-litrový motor Ford EcoBoost s výkonom 160 k ponúka zákazníkom príležitosť využiť motor s menším objemom bez obetovania výkonu. Táto 4-valcová pohonná jednotka Ford EcoBoost predstavuje úplne novú generáciu vysoko účinných zážihových motorov so zmenšeným objemom a nízkymi emisiami CO2 . Nový 1,6-litrový motor sa vyrába v Spojenom kráľovstve a bol vyvinutý konštruktérmi spoločnosti Ford v Európe pre globálne použitie. Popri 2,0-litrovom agregáte montovanom v Španielsku, je spojením najnovších technológií pohonných sústav zaisťujúcich zníženie spotreby paliva a emisií CO2 až do výšky 20 percent v porovnaní s konvenčnými zážihovými motormi s väčším zdvihovým objemom a podobnými výkonmi.

Pre zákazníkov hľadajúcich ešte vyššiu úspornosť ponúkajú novo predstavené rady modelov Mondeo, S-MAX a Galaxy mnoho ďalších funkcií z programu Ford ECOnetic Technologies vrátane inteligentného rekuperačného dobíjania, informačného systému pre vodiča Ford Eco Mode a aktívnej klapky prednej mriežky. Všetky tieto technológie sú štandardnou výbavou nového 1,6-litrového motora EcoBoost. Vďaka inovatívnej technológii zmenšenia objemu Ford EcoBoost je nový 1,6-litrový motor zároveň motorom s najmenším zdvihovým objemom, aký bol doteraz v ponuke pre zákazníkov modelov S-MAX a Galaxy.
 
Napriek svojmu zdvihovému objemu ponúka nový 1,6-litrový motor Ford EcoBoost pôsobivé výkonové vlastnosti. Poskytuje špičkový výkon 118 kW (160 k) a maximálny krútiaci moment 240 Nm, pričom nové Mondeo vybavené týmto motorom a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou má kombinovanú spotrebu paliva iba 6,8 l/100 km, čo zodpovedá priemerným emisiám CO2 len 158 g/km.