Fotogaléria

Debut dynamickej novej generácie Focus

11. januára 2010 - Vo svetovej premiére prichádza Ford Focus novej generácie, ktorý zákazníkom prinesie viac moderných technológií a funkcií za prijateľnú cenu než kedykoľvek predtým v tomto segmente, spolu s vysokou kvalitou spracovania, výnimočnou hospodárnosťou a nebývalými jazdnými vlastnosťami. Na autosalóne je elegantný, štýlový a atraktívny Focus novej generácie vystavený v oboch verziách – ako štvordverový sedan aj ako päťdverový hatchback – ešte pred spustením jeho výroby v Európe a Severnej Amerike koncom roku 2010 a uvedením na trh začiatkom roku 2011. 

„Nový Ford Focus je jasným dôkazom, že naša filozofia ONE Ford (jeden Ford) prináša zákazníkom na celom svete skvelé produkty, ktoré v sebe nesú to najlepšie, čo spoločnosť Ford Motor Company môže ponúknuť,“ povedal Alan Mulally, prezident a CEO spoločnosti Ford. „Vďaka výhodám našej novej globálnej platformy pre segment C môžeme záujemcom o Ford Focus poskytnúť cenovo dostupný produkt vyznačujúci sa úrovňou kvality, hospodárnosti, bezpečnosti a technológií, ktorá prekoná ich očakávania,“ dodal Alan Mullaly.

Súčasné spustenie výroby v Európe a Severnej Amerike

Ford Focus novej generácie sa začne vyrábať koncom roku 2010 súčasne v Európe a Severnej Amerike, pričom na jednotlivé trhy začne prichádzať začiatkom roku 2011. Ďalej bude nasledovať uvedenie na ázijskom, africkom a juhoamerickom trhu. Na začiatku bude výroba sústredená v montážnych továrňach Saarlouis (Nemecko), Michigan (USA) a Čchung-čching (Čína). Nový Focus bude jedným z 10 jedinečných modelov postavených na novej platforme Ford pre segment C, ktorých objem predaja má do roku 2012 dosiahnuť výšku 2 milióny kusov ročne. Ako prvé z tejto kolekcie by sa mali v Európe v druhej polovici roku 2010 objaviť nové modely Ford C-MAX a Ford Grand C-MAX, predstavené na Frankfurtskom autosalóne 2009.