Fotogaléria

Nová Fiesta má tiež antialergický interiér

24. sptembra 2008 - Nový Ford Fiesta a Ford Fusion sú najnovšími typmi Ford, ktoré boli ocenené za antialergický interiér. Ocenenie sa ako prvému podarilo získať typu Ford Focus C-MAX v roku 2004. Teraz sú už za antialergický interiér certifikované všetky osobné vozidlá Ford. Celkovo má certifikát TÜV deväť typov – nový Ford Ka, nová Fiesta a Fusion, Focus, C-MAX, Kuga, Mondeo, S-MAX a Galaxy. Ford zostáva jediným výrobcom vozidiel na svete, ktorého produkty sú držiteľmi oficiálneho certifikátu TÜV za antialergický interiér.
 
Viac než 100 materiálov a komponentov bolo testovaných na škodlivé a alergiu spôsobujúce látky. Všetky komponenty, s ktorými je koža v dlhšom kontakte – ako volant, čalúnenie sedadiel, koberčeky a bezpečnostné pásy – boli dermatologicky testované. Odborníci pracujúci na interiéroch vozidiel Ford sa rozhodli vyhnúť sa použitiu materiálov ako sú latex, chróm a nikel, ktoré môžu niektorým ľuďom spôsobiť alergické reakcie. Naviac, vozidlá sú vybavené vysoko výkonným peľovým filtrom, ktorý bol tiež testovaný organizáciou TÜV. Filter účinne zachytáva peľ, a tak zabraňuje jeho vniknutiu do interiéru vozidla, čo ocenia najmä alergici.
 
TÜV je nezávislá nemecká testovacia a hodnotiaca organizácia, ktorá kontroluje a certifikuje štandardy kvality pre priemyselné a spotrebiteľské produkty. Vo februári 2008 získal Ford za vysokú kvalitu interiérov svojich vozidiel ocenenie aj od organizácie ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation).