Ešte dokonalejší zážitok z jazdy

Úplne nový S-MAX disponuje viac ako 16 pozoruhodnými jazdnými technológiami, ktoré využívajú kameru, pokrokový radar a ultrazvukové zariadenia, a prispievajú k bezpečnej jazde a lepšiemu ovládaniu vozidla.

Technológie na báze senzorov, ktorými disponuje úplne nový S-MAX, zase výrazne uľahčujú parkovanie.
Viac o nich a ich neodmysliteľnom príspevku ku skvelej ovláadateľnosti a komfortu nájdete nižšie.

 • TECHNOLÓGIE

  Sfordystém SYNC s hlasovým ovládaním

  Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

  fordPrvotriedny zvuk

  Spolu so systémom Ford SYNC sa dodáva audiosystém s deviatimi reproduktormi, ktorý sa vyznačuje mimoriadnou čistotou zvuku. Na želanie dodávaný prémiový audiosystém sprostredkuje ešte dokonalejší zážitok z počúvania. Je ponúkaný s dvanástimi Hi-Fi reproduktormi Sony.

  Svetlomety, ktoré vám pomôžu vidieť do zákruty

  Adaptívne LED svetlomety sú atraktívne nielen na pohľad. Sústava LED diód adaptuje tvar svetelného kužeľa a vyžaruje jasné a prirodzené svetlo zaisťujúce vynikajúcu viditeľnosť. Ich súčasťou sú aj svetlá pre denné svietenie. Namiesto tradičných smeroviek sú tu LED ukazovatele. Rozsvecujú sa postupne v smere odbočovania. Systém automatických diaľkových svetiel navyše upravuje tvar svetelného kužeľa tak, aby ste videli čo najlepšie, ale neoslňovali pritom ostatných. Zároveň pomáhajú lepšie vidieť do zákrut.

  Bfordezdotykové ovládanie piatych dverí

  Keď prídete k autu s plnou náručou, stačí mávnuť nohou pod jeho zadným nárazníkom. Ford S-MAX zaznamená prítomnosť vášho kľúča KeyFree vo vašom vrecku či taške a jeho piate dvere sa automaticky otvoria, poprípade zatvoria.

  fordSystém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

  Systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu.

  Zbadá blížiace sa autá, a nielen tie

  Malá predná kamera odosiela na multifunkčný displej panoramatický obraz, ktorý ukazuje vozidlá, chodcov či cyklistov blížiace sa z oboch strán. Táto nová technológia je na nezaplatenie najmä vtedy, keď vychádzate z úzkeho prkovacieho miesta alebo vchádzate do križovatky s obmedzeným výhľadom.

  Tfordempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, vozidlo znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

 • KOMFORT

  Nfordaštartujete stlačením tlačidla

  Nie je potrebné vôbec používať kľúč. Po usadnutí do vozidla stačí zošliapnuť spojku, alebo brzdový pedál u vozidiel s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo a motor okamžite naskočí.

  Masážne sedadlá, ktoré poskytujú lepšiu oporu

  Pre vodiča aj spolujazdca sú k dispozícii nové, multifunkčné masážne sedadlá. Vďaka svojej konštrukcii poskytujú ešte lepšiu oporu a vedia aj masírovať, aby ste zostali svieži aj na dlhej ceste. Multifunkčné masážne sedadlá sú zároveň vyhrievané a ventilované, s regulovateľnou intenzitou.

  fordIdeálna teplota pre každého

  Štandardne dodávaná dvojzónová automatická klimatizácia umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a spolujazdca. Ak si objednáte trojzónovú klimatizáciu, budú si môcť nastaviť vlastnú teplotu nielen vodič alebo spolujazdec, ale aj cestujúci v druhej a tretej rade sedadiel.

  Vfordyhrievané čelné sklo pre rýchle odmrazenie

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supejemné vykurovacie drôtiky rozpustia námrazu alebo zahmlievanie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť sa námrazy aj stieračov. Aj keď je vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

  fordCúvanie je ľahšie, keď vidíte čo je za vami

  Pätníky, zábradlia, nízke múriky, zadná parkovacia kamera ukáže všetko, čo je za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na obrazovku v stredovej konzole. Systém taktiež zobrazuje virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazd aj do tých najtesnejších priestorov.

 • OVLÁDATEĽNOSŤ

  Istota v zložitých situáciách

  Inteligentný pohon všetkých kolies AWD okamžite reaguje na meniaci sa povrch cesty. Rozdeľuje silu motora medzi jednotlivé kolesá tak, ako je v danej situácii najvhodnejšie. Sofistikovaný systém pracuje na báze senzorov a jeho softvér vie rozhodnúť, koľko sily môžu kolesá preniesť na vozovku. Zadné kolesá sa preto pripoja ešte skôr, ako sa predné začnú pretáčať. Jedná sa ale o pripojiteľný systém, ktorý sa aktivuje len vtedy, keď je potrebný. Za ideálnych podmienok preto nezvyšuje spotrebu paliva.

  Pfordosilňovač riadenia reaguje na každú situáciu

  V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko a zľahka, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu.

  fordViac istoty pri rozbiehaní v kopci

  Asistent pre rozjazd do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  fordPomôže vám dodržiavať rýchlosť

  Asistent dodržiavania rýchlosti sa postará o dodržiavanie povolenej rýchlosti, aby ste sa mohli sústrediť na sledovanie premávky. Kamera s funkciou rozpoznávania dopravných značiek najprv detekuje aktuálne obmedzenia rýchlosti. Následne systém upraví nastavenie maximálnej rýchlosti podľa povoleného limitu.

  Pfordarkovanie bez stresu

  Vďaka kombinácii rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do parkovacieho miesta v rade pozdĺžne stojacich vozidiel. Asistent pre vyparkovanie pomôže naopak pri výjazde. Asistent priečneho parkovania spozná, či je miesto dostatočne široké, a potom do neho sám zacúva. Bočné parkovacie senzory vás vždy upozornia na prekážky, ktoré môžete ľahko prehliadnuť.

  fordVynikajúca ovládateľnosť aj komfort

  Nové viacprvkové zavesenie zadných kolies v kombinácii so zdokonalenými vzperami MacPherson vpredu zaisťuje presné vedenie kolies, vysoký komfort odpruženia a precízne ovládanie vozidla.

Bookmark & Share