Vaša bezpečnosť je našou prioritou

Istota, ktorú cítite pri jazde, vychádza z prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti skombinovaných do komplexného systému. Vďaka sofistikovanej sústave vstavaných bezpečnostných systémov poskytuje nový Ford S-MAX najvyššiu úroveň ochrany vám aj vašim spolucestujúcim. Takisto sa môžete spoľahnúť na sústavu zabezpečovacích systémov, ktoré ochránia váš nový Ford S-MAX pred zlodejmi.

 • BEZPEČNOSŤ

  Kfordoordinované bezpečnostné systémy

  Systém inteligentnej ochrany IPS koordinuje činnosť mnohých systémov, aby zaistil maximálnu ochranu vás aj vašich cestujúcich. Okrem vysoko tuhého skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze znižuje riziko zranenia pri nehode aj moderná konštrukcia sedadiel a bezpečnostných pásov.

  fordFord SYNC s funkciou Emergency Assist

  Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže zachrániť život, je služba automatického núdzového volania Emergency Assist. Táto technológia automaticky kontaktuje linku tiesňového volania a oznámi nehodu v jazyku krajiny, v ktorej sa vozidlo práve nachádza. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Systém tiež poskytne záchrannej službe informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

  fordIstota v zložitých situáciách

  Elektronický stabilizačný systém ESC v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo chovaní vozidla, ktoré by mohli zapríčiniť stratu kontroly nad ním. V prípade potreby systém ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. ESC zahŕňa asistent pre rozjazd do kopca a bezpečnostný brzdový asistent.

  Vfordäčšia sila pre rýchle zabrzdenie

  Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha vozidlu dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém riadený sústavou ESC sleduje akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave.

  fordPomáha udržať deti v bezpečí

  Všetky tri plnohodnotné a samostatne posuvné sedadlá v druhom rade nového Fordu S-MAX sú opatrené úchytmi ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky. O bezpečie vašich ratolestí je tak postarané v tej najvyššej miere.

  Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov

  Technológia Ford PreCollision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť. Funkcia je aktívna v rýchlostiach od 3,6 km/h do 80 km/h.

  Nfordepretržitá ochrana proti prevráteniu

  Systém ochrany proti prevráteniu rozpozná nadmerné náklony karosérie alebo manévre, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípade automaticky pribrzdí jednotlivé kolesá a upraví krútiaci moment motora tak, aby ste dostali vozidlo späť pod kontrolu.

  fordVšimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

  Keď vychádzate z parkovacieho miesta, systém Cross Traffic Alert, ktorý je súčasťou systému stráženia mŕtvych uhlov, zaznamená vozidlá prichádzajúce zo strany a upozorní vás na ne zvukovým signálom. Navyše sa rozsvieti aj kontrolka v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ vozidlo prichádza.

  *Automatické tiesňové volanie je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.
 • ZABEZPEČENIE

  Ofordchrana alarmom

  Tento vyspelý ochranný systém sa automaticky uvedie do režimu stráženia pri uzamknutí vozidla. Keď senzory zaznamenajú pohyb vo vnútri alebo dôjde k pokusu o násilné vniknutie, prípadne zdvihnutie vozidla, rozoznie sa silná siréna, ktorá odstraší každého zlodeja.

  fordBez kľúčov, bez starostí

  Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Najviac túto funkciu oceníte vtedy, keď prídete k vozidlu s plnou náručou vecí, nákupov či nezbedných detí.

  fordBezstarostné zdieľanie auta s MyKey®

  Funkcia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy alebo regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tomu môžete požičať svoj Ford mladším členom rodiny alebo kamarátom a naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať.

  Zfordrkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

  Systém stráženie mŕtvych uhlov prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka. Súčasťou systému stráženie mŕtvych uhlov je aj technológia Cross Traffic Alert.

Bookmark & Share