Výkon V8 alebo moderný Ecoboost

Ford Mustang je navrhnutý, aby poskytoval vyvážený výkon. Zároveň je skonštruovaný tak, aby zabezpečil, že motor bude maximálne účinný. Motor 5.0l V8, alebo 2.3l EcoBoost? Voľba je len na Vás.

S ponukou pohonných jednotiek, ktoré sa prispôsobia rôznym štýlom jazdy, má Mustang aj moderné technológie, ktoré zodpovedajú jeho modernému dizajnu, no napriek tomu zostáva stále rýdzim Mustangom.

 • MOTOR A PREVODOVKA

  Pokročilá technológia motora EcoBoost

  Motor 2,3l EcoBoost je synonymom revolučnej technológie, ktorá v sebe zahŕňa priame vstrekovanie paliva, dvojité nezávislé variabilné načasovanie vačkového hriadeľa a dvojité špirálové turbodúchadlo. Výsledkom je 317 koní, krútiaci moment 432 Nm, najvyššia rýchlosť 233 km za hodinu a zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 5,8 sekundy. Tento výkon je vyvážený pôsobivou úsporou paliva.

  fordZvuk 5-litrového osemvalca

  Muskulárny motor 5,0l V8 poskytuje ešte vyšší výkon, 421 koní s krútiacim momentom 530 Nm. Dosiahnutie tohto výkonu je vďaka prevodovke až do najvyššej rýchlosti 250 km za hodinu bezproblémové. Počas zrýchlenia z 0 na 100 km/h iba za 4,8 sekundy zažijete aj skvelú akceleráciu. Zároveň si môžete vychutnať chrapľavé burácanie, ktoré je pre tento silný motor charakteristické.

  fordManuálna, alebo automatická

  6-stupňová manuálna prevodovka je navrhnutá tak, aby maximálne participovala na výkone motora nového Fordu Mustang. Krátka jednička zaisťuje výbornú akceleráciu z rozjazdu, zatiaľ čo presná radiaca páka s krátkym zdvihom dokáže rýchlo zastaviť a má k dispozícii synchronizátory pre hladké riadenie. Vyberte si 6-stupňovú prevodovku SelectShift a užijete si automatiky spolu s rýchlym a účinným manuálnym ovládaním vďaka radeniu pod volantom.

  Raforddenie pod volantom v automatike

  Automatické ovládanie radenia pod volantom je k dispozícii s prevodovkou SelectShift. Táto technológia inšpirovaná pretekmi prináša na dosah ruky rýchle a ľahké radenie rýchlostí. Pretože je ovládanie radenia inštalované na volante, môžete účinnejšie meniť rýchlosť aj pri zatáčaní.

  fordJednoduché tankovania paliva s Ford EasyFuel

  Je takmer nemožné, aby ste do svojho Fordu Mustang natankovali zlé palivo, pretože chybnú koncovku nie je možné zasunúť do nádrže. A pretože systém tankovania Ford EasyFuel je bezzátkový, nikdy nebudete musieť znova nasadzovať špinavý uzáver palivovej nádrže.

 • ŠPORTOVÁ JAZDA S MUSTANGOM

  Pfordripravte sa na štart

  Vyberte vo svojom aute v aplikácii v pretekárskom režime Track Apps systém ovládania rozjazdu. Nastavte správne otáčky pri voľnobehu a nový Mustang Vám poskytne úplne optimálnu ťažnú silu pri pevnom rozjazde. Ideálny postup, ak máte k dispozícii krútiaci moment 530 Nm.

  fordPresné meranie akcelerácia a preťaženia

  Akcelerometer je športom inšpirované meradlo, ktoré v reálnom čase zobrazuje údaje o akcelerácii vášho vozidla alebo silách G. Červená bodka uprostred meradla sa neustále pohybuje podľa akcelerácie vozidla, brzdenia alebo množstva otáčok. Údaje o maximálnom výkone počas Vašej poslednej jazdy sú zobrazené na vonkajšej strane meradla, kým ich sami nevynulujete.

  fordRežimy riadenia podľa vašich potrieb

  Za volantom Fordu Mustang máte vozidlo a jeho riadenie pod úplnou kontrolou. Jednoduchým prepínaním môžete meniť medzi štyrmi rôznymi jazdnými režimami: Normal, Sport Plus, Track a Snow / Wet. Každé nastavenie upravuje odozvu akceleračného pedálu, citlivosť vozidla na riadenie a kalibráciu ovládania stability. Vďaka vyladeniu nastavenia auta podľa požiadaviek danej situácie budete vždy riadiť s dôverou.

  Ufordžite si jazdu

  Spevnená karoséria Fordu Mustang pomáha zvyšovať stabilitu vozidla v zákrutách. Starostlivo vyladené predné zavesenie kolies na dvojitých guľových kĺboch a viacprvková konštrukcia zadnej nápravy umožňujú presné vedenie kolesa, citlivé riadenie a vynikajúci jazdný komfort.

Bookmark & Share